Na Księżym Młynie znów zawita Letnisko! Tych artystów zobaczymy na koncertowej scenie

i

Autor: pixabay.com, CC0 /zdjęcie ilustracyjne

Na Księżym Młynie znów zawita Letnisko! Tych artystów zobaczymy na koncertowej scenie

2022-04-27 10:08

Na Księżym Młynie znów zawita Letnisko. W każdą sobotę, od 24 czerwca do 27 sierpnia na plenerowej scenie zabytkowego osiedla w soboty odbywać się będą koncerty, a w niedziele seanse kinowe "Polówka". Oto szczegóły.

Letnisko 2022 na łódzkim Księżym Młynie

Letniskowe koncerty na Księżym Młynie w lipcu

2 lipca na scenie Letniska z jedynym koncertem wystąpi reaktywowana specjalnie na tę okazję łódzka supergupa Cool Kids of Death, kapela o statusie kultowej dla polskiej sceny alternatywnej. Tydzień później (9 lipca) Księży Młyn odwiedzi trio Bokka – artyści konsekwentnie ukrywający swoje twarze za maskami. Gwiazdą kolejnej soboty (16 lipca) będzie Król – kompozytor i wokalista, laureat Paszportu Polityki i członek orkiestry Męskiego Grania znakomicie rozwijający solową karierę. Lipiec na Letnisku zwieńczy grupa Mikromusic, obchodząca w tym roku 20-lecie twórczości.

ZOBACZ TEŻ: Otwarcie Orientarium w Łodzi zbliża się wielkimi krokami!

Muniek Staszczyk: T.Love nie był nigdy zespołem, który dawał głupią rozrywkę

Letnisko – koncerty w sierpniu

Sierpniową część Letniska na Księżym Młynie (6 sierpnia) zainicjuje Igo, nowa gwiazda Męskiego Grania, debiutujący niedawno jako solista życzliwie przyjętym singlem „Helena”. W kolejny weekend na scenie pojawi się Happysad, zespół od lat wyprzedający swoje koncerty. Line-up Letniska zamykają Zdechły Osa i Tymek, zdobywający coraz większą popularność wśród młodszej widowni. Obaj trudni do sklasyfikowania i świadomie się temu wymykający.

W ramach Letniska zaplanowano także pikniki rodzinne, śniadanie na trawie, warsztaty kreatywne, weekend otwartych pracowni artystycznych. Na niedzielnych Polówkach wyświetlane będą filmy w specjalnej sekcji muzycznej.

Bilety na wszystkie koncerty będą dostępne od środy, 5 maja na stronie going.app.

Sonda
Czy pozwolił(a)byś swojemu niepełnoletniemu dziecku na samodzielne pójście na koncert?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany