Otwarcie Orientarium w Łodzi zbliża się wielkimi krokami!

i

Autor: UMŁ

Otwarcie Orientarium w Łodzi zbliża się wielkimi krokami!

2022-04-25 12:37

Otwarcie łódzkiego Orientarium już w najbliższy piątek (29 kwietnia). Jakie atrakcje czekają na nas w ten weekend w łódzkim ogrodzie?

Długo wyczekiwane otwarcie najnowocześniejszego w Europie Orientarium w Łodzi będzie miało miejsce już w najbliższy piątek (29 kwietnia). Tego dnia pracownicy ogrodu zadbają o to, by każdy, kto odwiedzi łódzkie zoo, dowiedział się wielu ciekawych rzeczy o zagrożonych gatunkach zwierząt.

Zwiedzający, na własne oczy, przekonają się o tym, jak wielkie zmiany zaszły w łódzkim zoo. Orientarium to nowoczesny kompleks prezentujący faunę i florę Azji południowo-wschodniej. Znajduje się tu m.in. ponad 1300 ryb w strefie oceanicznej, największy słoń indyjski w Europie, gatunki zagrożone wyginięciem – anoa nizinne, orangutany sumatrzańskie, niedźwiedzie malajskie i rekordowych rozmiarów krokodyle gawialowe. Do tego najdłuższy podwodny tunel i przepływające nad głowami rekiny oraz płaszczki.

ZOBACZ TEŻ: Park linowy, place zabaw, fotobudki. Oto dodatkowe atrakcje Orientarium w Łodzi

Ćwiczenia łódzkich ratowników medycznych

Orientarium w Łodzi z masą ciekawostek

Ile mięśni ma trąba słonia? Ile waży krokodyl gawialowy? Dlaczego nie powinniśmy bać się rekinów? W Orientarium poznamy sekrety życia codziennego jego mieszkańców. W obiekcie znajdują się również interaktywne zabawki, które umilą czas najmłodszym i wzbogacą ich wiedzę. Dodatkowo przez Orientarium poprowadzi gości interaktywna ścieżka edukacyjna w aplikacji mobilnej Tropiciel.

ZOBACZ: Niedźwiedź malajski - niegdyś uratowany przed nielegalnym handlem, teraz w łódzkim Orientarium

Wielkie otwarcie Orientarium w Łodzi

W dniu otwarcia na gości będą czekali animatorzy przebrani za zwierzęta i słodkie upominki. Będzie można pomalować sobie buzie albo stworzyć tematyczne zabawki. Na terenie ogrodu czeka także na najmłodszych mini zoo, park linowy i dwa place zabaw. Dzieci będą mogły też wziąć udział w grze terenowej „Odkrywcy zdobywcy”. Ofertę uzupełniają nowe punkty gastronomiczne.

CZYTAJ TEŻ: Ale odkrycie! Oto, co znaleźli pod ziemią robotnicy w łódzkim Śródmieściu!

Orientarium otwiera się w piątek (29 kwietnia) o godz. 9:00. Można będzie zwiedzać je codziennie do godz. 18:00.

Sonda
Lubisz odwiedzać ZOO?