Wiadomo, kiedy wielkie otwarcie łódzkiego Orientarium!

i

Autor: UMŁ

Wiadomo, kiedy wielkie otwarcie łódzkiego Orientarium!

2022-04-15 19:51

Jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi poznaliśmy datę otwarcia łódzkiego Orientarium. Już niebawem będzie można na żywo zobaczyć m.in. największego w Europie słonia indyjskiego, rekordowych rozmiarów krokodyla gawialowego, zagrożone gatunki orangutanów, a także spektakularny podwodny tunel. Szczegóły w materiale!

Do tej pory obserwować, co się dzieje za murami Orientarium, można było dzięki prasowym doniesieniom oraz licznym relacjom na fanpage'u łódzkiego zoo. Teraz nadszedł dzień, na który mieszkańcy długo czekali! Jak podał jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi łódzki magistrat, otwarcie Orientarium w Łodzi zaplanowano na ostatni piątek miesiąca – 29 kwietnia 2022 r. "Zwierzęta już zaaklimatyzowały się na swoich wybiegach i są gotowe na przyjęcie gości. To od nich zależała ostateczna data otwarcia nowoczesnego kompleksu" - czytamy w komunikacie.

ZOBACZ TEŻ: Do łódzkiego zoo zawitał... pies leśny! To jedyne takie zwierzę w Polsce [ZDJĘCIA]

Delfiny w Bałtyku

Orientarium w Łodzi. Co zobaczymy?

Część ekspozycyjna łódzkiego Orientarium podzielona została na cztery części. W pierwszej z nich – słoniarni – zobaczymy największego słonia indyjskiego w Europie, Aleksandra oraz jego młodszego kolegę, Taru. Tutaj też znajduje się strefa wolnych lotów. Nad głowami latają między innymi czapelki złotawe.

Druga strefa, zwana Celebes, podzielona jest na dwa wybiegi. Jeden z nich zajmują wyderki orientalne, Marlenka i Vincent, jeżozwierze palawańskie, kur bankiwa oraz anoa nizinne. Na drugim zamieszkała rodzina makaków – Punjub, Calineczka, Naomi oraz Jaya.

W kolejnej części – oceanicznej – znajduje się około 1300 ryb, w tym rekiny, rzadko spotykane riny gitarowe, rekiny brodate, żarłacze rafowe czarnopłetwe oraz płaszczki – orlenie plamiste i Himantury. Gatunki te można podziwiać z poziomu największego w Polsce podwodnego tunelu. W mniejszych zbiornikach pływają między innymi koniki morskie, rogatnice, rozdymki oraz apogony.

Ostatnia, najgorętsza strefa Orientarium, to Wyspy Sundajskie. To królestwo kilku gatunków zwierząt. Spotkamy tutaj rekordowych rozmiarów krokodyla gawialowego, Krakena i jego partnerkę, Penelopę, orangutany sumatrzańskie – Ketawę, Budiego i Joko, gibony, langury jawajskie, binturongi, kanczyle jawajskie oraz niedźwiedzie malajskie. W tej części także latają azjatyckie ptaki.

Wraz z otwarciem Orientarium, otwierają się też punkty gastronomiczne. W strefie food court pojawi się między innymi sushi/ramen, naleśnikarnia, bubble tea oraz pizzeria. Poza tym goście będą mogli posilić się w całorocznej restauracji.

Sonda
Lubisz odwiedzać ZOO?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany