Pasaż Schillera w Łodzi do remontu! Kiedy? Co się zmieni?

i

Autor: UMŁ

Pasaż Schillera w Łodzi do remontu! Kiedy? Co się zmieni?

2022-04-12 10:28

Pasaż Schillera w Łodzi czeka remont. Miejsce to ma się przede wszystkim zazielenić. W ramach inwestycji zlikwidowany zostanie parking przed Domem Technika. W pasażu pojawi się miejski monitoring. Więcej o zmianach, jakie się tam szykują, w materiale.

W ramach przebudowy pasażu Schillera powstanie nowa nawierzchnia oraz fontanna wraz z komorą techniczną i instalacjami zasilającymi, która znajdzie się bliżej ulicy Piotrkowskiej. Powstanie też nowe oświetlenie. Zamontowane i podłączone do systemu miejskiego monitoringu zostaną również kamery. Jak zapowiedział łódzki magistrat, w ramach inwestycji parking przed Domem Technika zostanie zlikwidowany.

Po remoncie pasaż Schillera będzie zielony. Pojawi się tu 50 nowych drzew m.in. klony oraz grusze drobnoowocowe. Uzupełnieniem zieleni wysokiej będą krzewy, rośliny i trawy ozdobne rozmieszczone w rabatach i ozdobnych donicach (niskie sosny i cisy). "Będą odporne na zanieczyszczenia powietrza i trudne warunki pogodowe, posadzone z podziałem na miejsca słoneczne i zacienione" - podaje Urząd Miasta Łodzi.

PRZECZYTAJ: Centrum Łodzi rozkopane, robotnicy zniknęli. Miasto zrywa umowę z wykonawcą!

Warszawa przejęła „Szpiegowo”. Budynek już nie należy do Rosjan

Główna oś pasażu zostanie podkreślona nasadzeniami kwitnącymi na biało. Liście niektórych roślin, głównie zimozielonych, zabarwią się jesienią na kolor brunatno-czerwony. Dzięki temu rabaty będą atrakcyjne przez cały okres wegetacyjny.

ZOBACZ: Z powodu wojny władze Łodzi obawiają się paraliżu miejskich inwestycji. Które projekty są zagrożone?

Rośliny, które pojawią się w rabatach, to m. in. cebulica syberyjska, śnieżyczka przebiśnieg, zawilec mieszańcowy, ciemiernik orientalny, barwinek pospolity, jeżówka purpurowa, rozplenica japońska.

Pasaż Schillera w Łodzi do remontu!

i

Autor: UMŁ

W miniony poniedziałek (11 kwietnia) odbyła się internetowa aukcja, mająca na celu wyłonienie wykonawcy prac remontowych w pasażu Schillera. Wzięły w niej udział dwie firmy. Zwycięska firma JAGEZ zaproponowała wyremontowanie pasażu Schillera za 17,5 mln zł. Kwota zagwarantowana na ten cel przez miasto to 7,7 mln złotych. Przed inwestorem weryfikacja złożonych dokumentów oraz podjęcie decyzji o ewentualnym zwiększeniu wartości inwestycji.

Planowany start prac przy odnowie pasażu Schillera to koniec wakacji.

ZOBACZ: Na tych ulicach w najbliższym czasie pojawią się drogowcy!

Sonda
Czy denerwują Cię remonty dróg w Łodzi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE