Nowe kamery monitoringu miejskiego w Łodzi. Gdzie się pojawią?

i

Autor: UMŁ

Nowe kamery monitoringu miejskiego w Łodzi. Gdzie się pojawią?

2022-01-12 8:23

Łódzki system monitoringu liczy już ponad 760 kamer i wciąż się rozrasta. Gdzie w ostatnim czasie pojawiły się nowe, a gdzie pojawią się wkrótce? Szczegóły w materiale.

W Łodzi rozrasta się system monitoringu miejskiego. Dzięki ostatniej edycji budżetu obywatelskiego kolejny punkt kamerowy pojawi się na osiedlu im. Montwiłła-Mireckiego. Na rogu al. Unii Lubelskiej i ul. Praussa zainstalowane zostaną 4 kamery kierunkowe oraz jedna kopułowa. – Mieszkańcy tego osiedla przejawiają inicjatywę w zakresie bezpieczeństwa. W ostatnich latach na ich wniosek zrealizowaliśmy już 3 zadania, teraz będzie realizowane czwarte – mówi Waldemar Walisiak, naczelnik Wydziału Monitoringu Straży Miejskiej w Łodzi.

ZOBACZ TEŻ: Nowe fotoradary w Łodzi i odcinkowy pomiar prędkości. Gdzie?

Drogowcy nie nadążają latać wielkich dziur w Warszawie

W grudniu 2021 r. zakończyły się realizacje projektów z Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego 2020/2021, dzięki któremu w 10 punktach miasta umieszczono 14 nowych kamer. Siedem zamontowano na osiedlu Bałuty-Doły, dwie na Kozinach i jedną na wspomnianym już osiedlu Montwiłła-Mireckiego – na skrzyżowaniu al. Unii Lubelskiej z ul. Srebrzyńską.

Z końcem 2021 roku włączono do systemu monitoringu 10 kamer Zarządu Inwestycji Miejskich. Znalazły się one w 2 punktach na przebudowanej ulicy Zarzewskiej. Zamontowane na wniosek mieszkańców osiedla Górniak uzupełniły istniejącą tam sieć kamer.

Obecnie systemu monitoringu miejskiego liczy w Łodzi 763 kamery rozmieszczone w 274 punktach.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?
Nasi Partnerzy polecają