Trwa remont najstarszej łódzkiej zajezdni. To jedna z trudniejszych logistycznie inwestycji

i

Autor: UMŁ

Trwa remont najstarszej łódzkiej zajezdni. "To jedna z trudniejszych logistycznie inwestycji"

2022-01-11 14:35

Trwa remont zajezdni Chocianowice. 120-letni obiekt będzie miał nowe torowisko, halę do obsługi tramwajów, stylizowane bramy i odnowioną elewację.

W ramach inwestycji zostanie odnowiona elewacja budynku - powróci jego pierwotna forma i architektoniczne detale. Ponadto pojawią się stylizowane bramy wjazdowe i nowa stolarka okienna, a wnętrze hali zostanie wzbogacone szeregiem wyeksponowanych dźwigarów z drewna. Zakres prac obejmuje również wymianę torowisk i sieci trakcyjnej oraz przebudowę układu zasilania wraz ze stacją transformatorową. Planowany jest także remont istniejącej remizy tramwajowej oraz budowa nowej, dwutorowej części hali do obsługi taboru, budowa budynku portierni, nowego układu drogowego i oświetlenia. Nowy układ torowy umożliwi manewrowanie wagonami bez konieczności wyjeżdżania nimi poza teren zajezdni.

Drogowcy nie nadążają latać wielkich dziur w Warszawie

- To jedna z trudniejszych logistycznie inwestycji, wymaga skoordynowania wielu równoległych działań. Inwestycja jest prowadzona przy działającej zajezdni. Zakończyliśmy prace przy opracowywaniu szczegółowego harmonogramu, uzgodniono sposoby i rozwiązania techniczne w zakresie fazowania inwestycji, przy jednoczesnym zachowaniu ciągłości zakładu w ruchu. Na terenie zajezdni trwają intensywne prace rozbiórkowe. W najbliższych miesiącach planowane są roboty związane z oświetleniem elektrycznym oraz liniami kablowymi. Ponadto rozpoczną się roboty ziemne oraz prace związane z demontażem sieci trakcyjnych oraz torów - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Do odnowionej zajezdni trafi 30 tramwajów Moderusów Gamma - niskopodłogowych, klimatyzowanych, dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Model był trzykrotnie nagradzany za wygląd na największych targach kolejowych.

Powierzchnia użytkowa po rozbudowie i modernizacji hali to 5 262,1 m2. Prace infrastrukturalne prowadzone będą na terenie zajezdni, który obejmuje ok. 7,4 ha. Wartość prac wynosi 136 221 544,00 zł brutto. Inwestycja prowadzona jest w formule „buduj" i finansowana jest w części ze środków Unii Europejskiej.

Sonda
Czy lubisz podróżować komunikacją miejską?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany