Uwaga pasażerowie MPK Łódź! Zmiany czasu ważności biletów! Na jak długo?

i

Autor: BE /archiwum /zdjęcie ilustracyjne

Uwaga pasażerowie MPK Łódź! Zmiany czasu ważności biletów! Na jak długo?

2021-12-29 8:26

Od nowego roku bilety MPK będą obowiązywały przez czas zgodny z nominałem. Wydłużony czas ważności ma jednak wrócić. Kiedy?

Wydłużona ważność biletów miała obowiązywać tak długo, aż skończą się w mieście kluczowe inwestycje, jednak jak się okazuje, pasażerów czeka... przerwa, która potrwa dwa miesiące. W styczniu i lutym 2022 r. bilety MPK Łódź będą obowiązywały przez czas zgodny z nominałem. Jak tłumaczy łódzki magistrat, powodem są przeciągające się rozmowy ze związkami zawodowymi w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym. "Brak opinii od NSZZ „Solidarność” nie pozwolił na wprowadzenie na grudniową sesję Rady Miejskiej projektu uchwały, która określiłaby zasady dla biletów komunikacji zbiorowej na przyszły rok. Projekt ten przewidywał wydłużenie czasu ważności biletów na kolejny rok, tak jak to jest do tej pory, aby bilet 20-minutowy był ważny 40 minut, a 40-minutowy, godzinę. Uchwała trafi ponownie na sesję w styczniu. Spowoduje to jednak, że od nowego roku bilety będą obowiązywały w podstawowym czasie" - czytamy na stronie Urzędu Miasta Łodzi.

ZOBACZ TEŻ: Oficjalny profil Urzędu Miasta Łodzi: "zamknij mordę i napier...j". Miało być śmiesznie? Wyszło jak zwykle...

Hity na Sylwestra! Te kawałki rozkręcą ostatnią imprezę w roku

Jak zapewnia magistrat, udogodnienie to ma powrócić w marcu 2022 r.

CZYTAJ: Wielka wygrana w Mini Lotto w Łodzi! Szczęśliwiec wydał grosze, zgarnął majątek

Sonda
Czy zdarzyło Ci się jechać komunikacją miejską bez biletu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany