Gigantyczne opóźnienia pociągów! Awaria ma zasięg ponad 800 km. Jak sytuacja w Łodzi i regionie?

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Michael Gaida /zdjęcie ilustracyjne

Gigantyczne opóźnienia pociągów! Awaria PKP ma zasięg ponad 800 km. Jak sytuacja w Łodzi i regionie?

2022-03-17 10:10

Gigantyczna awaria PKP! Dziś (17.03.2022 r.) od wczesnego ranka podróżujący pociągami muszą mierzyć się z poważnymi utrudnieniami na kolei. "Awaria wystąpiła w 19 Lokalnych Centrach Sterowania, ale problem nie dotyczy wyłącznie Polski i ma charakter globalny" - poinformował w mediach społecznościowych minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Awaria PKP [17.03.2022]

PKP PLK poinformowały, że w czwartek (17.03.2022) ok. godz. 4.00 na sieci kolejowej wystąpiły usterki urządzeń sterowania w kilkunastu lokalnych centrach sterowania odpowiedzialnych za prowadzenie ruchu kolejowego. Wiceprezes PKP PLK Mirosław Skubiszyński powiedział, że awaria urządzeń sterowania objęła swoim zasięgiem ok. 820 km linii kolejowej w kraju. Dodał, że skutki awarii na PKP dla pasażerów będą odczuwalne bardzo długo, ale usuwanie usterek przynosi oczekiwane efekty.

"Kolejarze opanowują sytuację. Problem nie dotyczy wyłącznie Polski i ma charakter globalny" - napisał na Twitterze minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

PKP Intercity wydało komunikat z prośbą o rozważenie rezygnacji z podróży pociągam IC, zapewniając o zwrocie kosztów za bilet bez potrącenia odstępnego.

Ukraiński ambasador w Polsce apeluje: Zatrzymajcie rosyjskie i białoruskie TIRy

Awaria na PKP, opóźnienia pociągów (17.03.2022)

W związku z awarią opóźnienia pociągów mogą przekraczać nawet kilkadziesiąt minut. Możliwe jest też odwoływanie składów i wprowadzanie zastępczej komunikacji autobusowej lub zmiana tras pociągów.

Jak podaje Łódzka Kolej Aglomeracyjna, w związku z awarią urządzeń sterowania ruchem wprowadzono wzajemne honorowanie biletów ŁKA ze spółkami Intercity oraz Polregio. W regionie łódzkim, we wczesnych godzinach porannych odwołanych zostało kilka pociągów. Między innymi na swoim fanpage'u ŁKA aktualizuje informacje o wprowadzanych na bieżąco zmianach.

Pociągi ŁKA można śledzić w czasie rzeczywistym przez aplikację na telefon ŁKA Infoportal.

Sonda
Czy spotkało Cię coś przykrego w pociągu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany