GROZA na łódzkim Widzewie. Złodzieje wybili szybę i włamali się do mieszkania. Lokator był w środku. BYLI BEZWZGLĘDNI

i

Autor: Policja /KWP Łódź

GROZA na łódzkim Widzewie. Złodzieje wybili szybę i włamali się do mieszkania. Lokator był w środku. BYLI BEZWZGLĘDNI

2021-01-26 14:28

Nawet 12 lat za kratkami może spędzić przestępcze trio, które kilka dni temu włamało się do jednego z mieszkań przy ul. Przędzalnianej i dotkliwe pobiło znajdującego się w środku lokatora. Zatrzymani to dwóch młodych mężczyzn w wieku 19 i 22 lat oraz 36-letnia kobieta.

23 stycznia 2021 roku do VI Komisariatu Policji zgłosił się mężczyzna, który oświadczył dyżurującym policjantom, że dzień wcześniej został pobity i okradziony przez kobietę i dwóch mężczyzn. Pokrzywdzony powiedział funkcjonariuszom, że sprawcy najpierw wybili szybę w oknie jego mieszkania przy ulicy Przędzalnianej, a następnie weszli do środka.

CZYTAJ TEŻ: SZALEŃCZY POŚCIG za 30-latkiem ulicami Sieradza. Wcześniej dobijał się do drzwi swojej ex, MIAŁ PRZY SOBIE NOŻE. Co chciał zrobić?

W pewnym momencie poczuł uderzenie metalową rurką. Sprawcy na tym nie poprzestali, ponieważ po chwili zaczęli go bić i kopać po całym ciele. Pobity mężczyzna zauważył kątem oka, że jeden z napastników wychodząc z mieszkania zabrał mu saszetkę z telefonem komórkowym o wartości 600 złotych oraz dwie karty bankomatowe do angielskich kont.

Wieczorem, ze względu na swoje obrażenia, postanowił pojechać do najbliższego szpitala. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nic nie zagrażało.

ZOBACZ TEŻ: ŁÓDŹ: Tak mu się śpieszyło do monopolowego, że nie założył nawet butów. PIJANY JAK BELA skończył na torowisku

Kryminalni, którzy rozpoczęli poszukiwania sprawców odkryli, że napastnicy próbowali wypłacić gotówkę z bankomatu oraz zrobić zakupy używając skradzionych kart. Po kilku godzinach udało im się ustalić miejsca zamieszkania podejrzewanych.

- Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. 36-letnia kobieta, oraz jej dwóch kompanów w wieku 19 i 22 lat przyznali się do zarzucanych im czynów. Zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu - informuje policja.

Przestępcze trio odpowie za rozbój. Grozi im kara do 12 lat więzienia. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie tymczasowym.

Luksusowe auto odzyskane, podejrzany 23-latek w kajdankach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany