Groźny wypadek w Piątku. Strażacy wyciągali PIJANĄ 35-latkę ZAKLESZCZONĄ W AUDI

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Groźny wypadek w Piątku. Strażacy wyciągali PIJANĄ 35-latkę ZAKLESZCZONĄ W AUDI

2021-02-01 14:55

Wypadek na ul. Łęczyckiej w Piątku o mały włos a mógł skończyć się tragedią. 35-letnia kobieta, mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie zdecydowała się wsiąść za kierownicę audi. Nagle rozpędzona zjechała na chodnik i uderzyła w słup energetyczny. Po wypadku nie była w stanie sama wydostać się z samochodu.

Wypadek miał miejsce w Piątku na ul. Łęczyckiej w minioną niedzielę (31.01.2021 r.) około godz. 16.00. - Kiedy mundurowi dotarli na miejsce i zobaczyli wbitą osobówkę w słup, który przechylił się na jezdnię, zabezpieczyli miejsce i wyznaczyli objazdy. Po tym, jak strażacy przy pomocy specjalistycznego sprzętu uwolnili kierującą z rozbitego audi, policjanci zbadali jej stan trzeźwości. Okazało się, że 35-latka miała w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu - podaje policja.

CZYTAJ TEŻ: NASTOLATEK rozbił audi rodziców na płocie sąsiadów, więc... UPOZOROWAŁ WŁAMANIE DO DOMU!

Uciekając przed policjantami staranował zapory kolejowe

Jak relacjonują służby, kobieta przed zdarzeniem jechała drogą W703 od Łęczycy i - jak wynika ze wstępnych ustaleń - na wjeździe do Piątku, poruszając się z nadmierną prędkością, straciła panowanie nad autem, zjechała na chodnik i bokiem uderzyła w słup energetyczny.

Kobieta doznała obrażeń. Na szczęście, jak podaje policja, nikt inny nie ucierpiał w zdarzeniu. Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe.

Poza mandatem, którym kierująca została ukarana, odpowie za przestępstwo drogowe. Za prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi między innymi 2 lata więzienia.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być surowsze?
Nasi Partnerzy polecają