Jak uratować drzewa w Łodzi? Społecznicy znaleźli sposób [AUDIO]: Poszukiwani opiekunowie drzew!

2017-03-16 10:34
Poszukiwani opiekunowie drzew
Autor: pixabay.com /CC0 fot. susannp4 Poszukiwani opiekunowie drzew

Społeczni opiekunowie drzew poszukiwani! Będą chronić zieleń w centrum Łodzi i monitorować planowane wycinki. Wolontariuszy poszukuje stowarzyszenie Społecznie Zaangażowani.

Zadaniem wolontariuszy będzie inwentaryzacja zieleni wysokiej na osiedlu oraz monitorowanie działań zarządców zieleni. - Jeśli ktoś będzie czuł się na siłach zaopiekować tylko jednym drzewem, to wspaniale. Liczymy oczywiście na to, że opiekunowie drzew wezmą pod swoją kuratelę jakiś odcinek ulicy, na przykład tam, gdzie mieszkają - mówi Szymon Iwanowski ze stowarzyszenia Społecznie Zaangażowani.

Czytaj też: W Łodzi przybędzie drzew. Gdzie je posadzą?

Polesie najmniej zielonym osiedlem w Łodzi. Potrzebni opiekunowie drzew!

Społecznikom zależy na tym, żeby w centrum miasta rzeczywiście było zielono. - Polesie jest najmniej zielonym osiedlem w centrum Łodzi i tutaj udział zieleni jest mikroskopijny i każda wycinka drzewa znaczy dla całego osiedla zdecydowanie więcej niż na przykład wycinka jednego drzewa w Łagiewnikach czy gdzieś pod Zgierzem - dodaje Iwanowski.

Więcej o ochronie zieleni można dowiedzieć się w następną środę (22 marca) w "Miejscu Spotkań" przy Strzelców Kaniowskich 9.

Więcej w materiale reporterki Radia ESKA Patrycji Szynter, posłuchajcie:

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE