Jest pogodowy alert dla Łodzi i regionu. W nocy może zrobić się niebezpiecznie!

2021-09-23 15:37
Jest alert dla Łodzi i regionu. W nocy może zrobić się niebezpiecznie!
Autor: BE /archiwum /zdjęcie ilustracyjne

Dla Łodzi i województwa wydano na dziś (23 września) żółty alert. Późnym wieczorem i w nocy może zrobić się niebezpiecznie! Co nas czeka?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał dla Łodzi i regionu ostrzeżenie I stopnia. Żółty alert dotyczy silnego wiatru, który prognozowany jest od godziny 22:00. Ostrzeżenie obowiązywać będzie do godziny 6:00 dnia 24 września (piątek). W tym czasie prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z północnego zachodu. Lokalnie możliwe również burze. Żółty alert obowiązuje w całym województwie łódzkim. Wichury mają przejść przez całą Polskę. W województwie pomorskim i zachodnio-pomorskim obowiązuje pomarańczowy alert.

Raport z anteny 23.09, godz.10

Co oznacza żółty alert?

Ostrzeżenie pierwszego stopnia to najłagodniejsze w trójstopniowej skali ostrzeżeń IMGW. Przy ostrzeżeniu tym należy się spodziewać warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. W związku z zagrożeniem mogą się pojawiać utrudnienia w ruchu drogowym, zakłócenia w przebiegu imprez plenerowych lub możliwe jest ich odwołanie. Zalecana jest ostrożność i śledzenie komunikatów dotyczących rozwoju sytuacji pogodowej.

Gdzie jest burza?

To, gdzie jest burza w danym momencie możecie sprawdzić na dostępnych w internecie stronach z radarami burzowymi. Specjalnie dla Was zrobiliśmy materiał: Gdzie jest burza w woj. łódzkim? Te radary burzowe i mapy to pokażą! [LISTA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE