Kalafiory naszprycowane narkotykami! Totalne zaskoczenie podczas kontroli CBŚP

i

Autor: CBŚP, KAS W ciężarówce wiozącej z Hiszpanii do Polski 16 ton kalafiorów znaleziono 154 kg marihuany.

Kalafiory naszprycowane narkotykami! Totalne zaskoczenie podczas kontroli CBŚP [WIDEO, FOTO]

2021-05-05 8:50

To miał być standardowy transport warzyw, jednak w ładunku kalafiorów funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i KAS znaleźli szokującą liczbę narkotyków! W ciężarówce wiozącej z Hiszpanii do Polski 16 ton kalafiorów znaleziono 154 kg marihuany. Narkotyki warte 4,5 mln zł służby odkryły w naczepie, w specjalnej skrytce pod podłogą pojazdu. Do sprawy zatrzymano i aresztowano trzech mężczyzn.

Marihuana warta 4,5 mln złotych przemycona w transporcie kalafiorów!

Nadkomisarz Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji, przekazała w środę, że funkcjonariusze biura wraz z Krajową Administracją Skarbową przejęli 154 kg marihuany, przemycone do Polski z Hiszpanii. Policjantka podała, że akcję zabezpieczenia narkotyków poprzedziły ustalenia operacyjne funkcjonariuszy.

CZYTAJ: Suto zakrapiana impreza i cios nożem w klatkę piersiową! Poszło o rachunek za alkohol!

- Kontrabanda miała być transportowana samochodem ciężarowym jadącym przez granicę niemiecko-polską. Informacja ta została natychmiast sprawdzona. Realizację przeprowadzono na parkingu w okolicach Jędrzychowic – przekazała nadkom. Iwona Jurkiewicz.

CBŚP i KAS skontrolowały transport 16 ton kalafiorów z Hiszpanii. W działaniach uczestniczył również pies służbowy KAS, przeszkolony w wykrywaniu substancji psychoaktywnych.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Łódź. Komornik zlicytował jej majątek, bo ją pomylił! "Nikt nie przyznaje się do winy..."

- Po rozładowaniu legalnego towaru odkryto, że naczepa pojazdu posiada ukrytą skrytkę w podłodze. Po zdemontowaniu wierzchniej warstwy podłogi, funkcjonariusze znaleźli plastikowe worki wypełnione suszem roślinnym. Towar wypełniał niemal całą powierzchnię podłogi naczepy. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że jest to 154 kg marihuany, wartej około 4,5 mln złotych - podała Anita Wielanek, rzecznik prasowy KAS.

Do sprawy zatrzymano dwóch kierowców, którzy na zmianę prowadzili pojazd ciężarowy z naczepą oraz właściciela firmy.

POLECAMY: Łódzkie. "Łowcy pedofili" zatrzymali 36-latka! Wysyłał małej dziewczynce obrzydliwe rzeczy

W Łódzkim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w grupie i przemytu znacznych ilości środków odurzających w postaci marihuany. Decyzją Sądu Rejonowego Łódź-Śródmieście w Łodzi zostali oni tymczasowo aresztowani.

CZYTAJ: Łódzkie: 21-latek śmiertelnie potrącił rowerzystę. W rozpaczy próbował go reanimować!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany