Katastrofa na łódzkim Manhattanie. Winda runęła z 15. piętra! Razem z nią dwie osoby

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Admiral_Lebioda /BE

Katastrofa na łódzkim Manhattanie. Winda runęła z 15. piętra! Razem z nią dwie osoby

2021-06-04 14:38

Straszny wypadek na łódzkim Manhattanie. Dziś (4.06.2021) około godziny 13:00 w jednym z wieżowców przy ul. Piotrkowskiej doszło do wypadku. Dwaj mężczyźni wykonujący prace remontowe wpadli do szybu windy i wraz z nią spadli z wysokości 15. piętra. Jeden z nich jest w stanie krytycznym. Więcej szczegółów w materiale.

NOWE FAKTY: Łódź. Winda spadła z robotnikami z 15. piętra. Znamy prawdopodobną przyczynę wypadku na Manhattanie

Wypadek na łódzkim Manhattanie miał miejsce w piątek 4 czerwca, w wieżowcu przy ul. Piotrkowskiej 204/210. Ze wstępnych informacji wynika, że dwaj mężczyźni w wieku około 40 lat, stojąc na dachu windy na 15. piętrze, malowali szyb. W pewnym momencie winda zaczęła spadać, a robotnicy wraz z nią. Kiedy służby ratunkowe przybyły na miejsce obaj byli przytomni, jednak stan jednego z nich określono jako krytyczny - trafił na SOR w szpitalu im. Kopernika w Łodzi. Drugi z mężczyzn doznał m.in. poważnego urazu twarzoczaszki.

Jak informuje Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, o wypadku powiadomiona została także Państwowa Inspekcja Pracy oraz Inspekcja Nadzoru Budowlanego.

Okoliczności wypadku bada policja.

Obecnie na Manhattanie trwa wymiana wind. W ramach prac remontowych malowane są również szyby. I właśnie podczas takich prac, jeszcze przed wymianą windy na nową, miało dojść do wypadku.

Opole: Winda RUNĘŁA W DÓŁ z 9. piętra! Dramatyczny wypadek na osiedlu AK.
Nasi Partnerzy polecają