Łódź. Winda spadła z robotnikami z 15. piętra. Znamy prawdopodobną przyczynę wypadku na Manhattanie

i

Autor: Unsplash.com/fot. Jason Dent/CC0

Łódź. Winda spadła z 15. piętra. Znamy prawdopodobną przyczynę wypadku na Manhattanie

2021-06-09 9:52

Wypadek z windą na łódzkim Manhattanie miał miejsce 4 czerwca 2021 r. wczesnym popołudniem. Podczas prac remontowych, z wysokości 15. piętra spadło dwóch robotników. Mężczyźni runęli w dół wraz z windą. To cud, że obaj przeżyli, jeden z nich jest w stanie ciężkim. Sprawą zajęła się prokuratura. Znana jest prawdopodobna przyczyna wypadku.

Dramat rozegrał się w jednym z wieżowców przy ul. Piotrkowskiej na łódzkim Manhattanie. Jak pisaliśmy, dwaj mężczyźni wykonujący prace remontowe wpadli do szybu windy i wraz z nią spadli z wysokości 15. piętra. Kiedy służby ratunkowe przybyły na miejsce, obaj byli przytomni, jednak stan jednego z nich określono jako krytyczny. Wstępnie podejrzewano, że jeden z mężczyzn spadł na drugiego. Robotnicy to mężczyźni w wieku około 40 lat. W bloku, w którym doszło do wypadku, malowali szyb windy.

Zabił się na dziecięcym rowerku. Tragiczny wypadek w Piastowie

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez śródmiejską prokuraturę, która sprawdza czy doszło do narażenia życia i zdrowia pracowników.

Są też wstępne ustalenia biegłych co do przyczyny wypadku. Jak podaje rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania, prawdopodobną przyczyną wypadku mogło być "przetarcie się pasa utrzymującego w szybie windy platformę, na której znajdowali się pracownicy wykonujący prace remontowe".

ZOBACZ TEŻ: Łódź. Śmiertelny wypadek na Rudzkiej. Zginął 29-letni motocyklista. Jechał suzuki bez uprawnień [FOTO]

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany