Kina w Łodzi gotowe na otwarcie? Szef kina Charlie: Dystrybutorzy mogą po prostu nie zdążyć

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. pompi

Kina w Łodzi gotowe na otwarcie? Szef kina "Charlie": "Dystrybutorzy mogą po prostu nie zdążyć"

2021-02-05 13:48

Rząd ogłosił otwarcie kin od 12 lutego - na próbne 2 tygodnie. Prowadzący kina cieszą się, jednak pojawiły się również wątpliwości, czy dystrybutorzy filmów zdążą przygotować ofertę nowych tytułów - powiedział PAP Sławomir Fijałkowski, szef kina studyjnego "Charlie" w Łodzi.

Wicepremier Piotr Gliński zapowiedział dziś (5.02.2021) na konferencji prasowej otwarcie kin, teatrów, filharmonii i opery - oczywiście w reżimie sanitarnym i póki co - tylko warunkowo, na dwa tygodnie.

Pracownicy kina "Charlie" w Łodzi są gotowi do otwarcia wszystkich pięciu sal. Przypominają, że kiedy w ubiegłym roku zniesiono obostrzenia epidemiologiczne, ich kino było jednym z pierwszych, które wznowiły działalność w Łodzi.

ZOBACZ TEŻ: W tym roku łódzcy restauratorzy NIE ZAPŁACĄ za koncesję na alkohol!

Piosenki, których słuchał kiedyś każdy. To wciąż hity

- Cieszymy się, ale teraz największym problemem będzie przygotowanie odpowiedniej oferty dla widzów - podkreślił Fijałkowski. - Chodzi oczywiście o filmy nowe, a nie takie, które są już dostępne na platformach VOD - mówił. - Może być falstart, jeśli chodzi o dystrybutorów - zaznaczył.

"Nasze kino ma charakter studyjny, a tego typu instytucje, jak "Charlie" są tylko jednym z elementów dystrybucji fimowej w Polsce" - zwrócił uwagę Fijałkowski "Najlepiej byłoby gdyby można było skoordynować otwarcie małych kin i dużych multipleksów filmowych" - powiedział.

- Dystrybutorzy mogą po prostu nie zdążyć, bo proces wprowadzania nowego tytułu na ekran poprzedza przecież kampania promocyjna. Czasu jest mało - ocenił.

Zdaniem Fijałkowskiego limit 50 procent widzów to absolutne minimum rentowności jego kina.

Nasi Partnerzy polecają