Pomyłka w Tomaszowskim Centrum Zdrowia. Pacjent dostał krew, choć nie była dla niego. TERAZ NIE ŻYJE!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. RyanMcGuire /AhmadArdity

TRAGICZNA pomyłka w Tomaszowskim Centrum Zdrowia. Dostał krew, choć NIE BYŁA dla niego. Pacjent zmarł

2021-02-05 9:05

Do ogromnej pomyłki doszło w Tomaszowskim Centrum Zdrowia. Pacjentowi podano krew, choć nie była dla niego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że nie zgadzała się nawet grupa krwi. Mężczyzna zmarł. Sprawą zajęła się prokuratura.

Do tej pomyłki doszło 20 stycznia 2021. Fakt podania krwi nie temu pacjentowi, co potrzeba, potwierdza w oficjalnym komunikacie prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Wiesław Chudzik: "W tutejszym podmiocie leczniczym miał miejsce incydent podania krwi innemu pacjentowi. Pozostawał on pod opieką podmiotu leczniczego z uwagi na stwierdzone zakażenie SARS-CoV-2".

Mężczyzna zmarł.

Dwa razy uśmiercili nam tatę

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal tomaszow-tit.pl, pacjent, co do którego zaszła pomyłka, nie wymagał przetoczenia krwi. - Pielęgniarka pomyliła zarówno pacjentów jak i grupę krwi. Zrobiła to bez obecności lekarza - czego wymaga procedura - czytamy. Nieoficjalnie mówi się też, że chodzi o byłego radnego powiatu tomaszowskiego.

CZYTAJ TEŻ: ŁÓDŹ: Nie żyje senator Maciej Grubski. Przegrał dramatyczną walkę z koronawirusem

W Tomaszowskim Centrum Zdrowia toczy się wewnętrzne postępowanie. Sprawą zajęła się również prokuratura, która ma m.in. wyjaśnić, czy podanie niewłaściwej grupy krwi było przyczyną zgonu pacjenta.

ZOBACZ: Łowicz: Tragiczny wypadek w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej. Wyszła z dokumentami, ROZJECHAŁ JĄ TIR. Jak to się stało?

Sonda
Jakie są Twoje doświadczenia związane z pobytem w szpitalu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany