Koncerty w Łodzi 2021. Latem ponad 100 muzycznych wydarzeń w mieście!

i

Autor: pixabay.com, CC0

Koncerty w Łodzi 2021. Latem ponad 100 muzycznych wydarzeń w mieście!

2021-06-19 8:00

Po wielu długich pandemicznych miesiącach i lockdownie, tego lata miasto będzie tętnić życiem. A to między innymi za sprawą koncertów, których w Łodzi w wakacje nie zabraknie. Tylko przez lipiec i sierpień w mieście odbędzie się ponad 100 wydarzeń muzycznych! Letnisko, Letnie Brzmienia, Letnia Akademia Jazzu i koncerty w Monopolis to tylko kilka z nich.

Symboliczne lato w Łodzi rozpocznie się 2 lipca – na łodzian czekają aż dwa wydarzenia i topowe nazwiska polskiej sceny muzycznej. Na Letnisku na Księżym Młynie, podczas pożegnalnej trasy, przed zakończeniem działalności wystąpią Syny, czyli muzycy Piernikowski i 1988. W EC1 Łódź, zagra Bitamina i Vito Bambino podczas festiwalu Letnie Brzmienia. Moc muzycznych atrakcji czeka także na scenie Art. Kombinat (Monopolis) oraz w Wytwórni, gdzie już niedługo wystartuje Letnia Akademia Jazzu.

ESKA XD #025 - EKIPA, IGRZYSKA TOKIO, SPRZEDAWCY SAMOCHODÓW

- Pierwszy raz, Księży Młyn będzie centrum koncertowym miasta. Na Letnisku wystąpią m.in. Fisz Emade Tworzywo, Clock Machine, Sorry Boys, a także najbardziej popularni polscy hip hopowcy: Kizo, Kabe, Reto. Przez całe wakacje, do 4 września, łodzianie będą mogli bezpiecznie bawić się w plenerze – mówi Maciej Łaski, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

KONIECZNIE ZOBACZ: Koncerty w Łodzi 2021: plenerowa scena na Księżym Młynie przez całe lato! [PROGRAM]

W Wytwórni, w reżimie sanitarnym, odbędzie się Letnia Scena Jazzu, a na scenie Art. Kombinatu w Monopolis już za chwilę, łodzianie spotkają się z Wojtkiem Mazolewskim.

„Łódź tętni muzyką tego lata: Letnisko, Letnie Brzmienia, Letnia Scena Jazzu, Lato w plenerze na Ogrodach Geyera to tylko kilka z licznych propozycji. Tego lata, naprawdę będzie w czym wybierać!” – podsumowuje Maciej Łaski.

Pełna rozpiska wydarzeń muzycznych tego lata znajduje się na: www.lcw.lodz.pl

Znajomość tych pojęć to w XXI wieku wręcz obowiązek! Ogarniasz chociaż połowę?

Pytanie 1 z 15
Określenie "vaping" oznacza...