Łódź: DYSPENSA w kościele przedłużona! Archidiecezja Łódzka przypomina o bezpieczeństwie

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. icsilviu

Koronawirus: DYSPENSA dla wiernych z archidiecezji łódzkiej przedłużona! Do kiedy?

2021-01-04 9:30

Abp Grzegorz Ryś po raz kolejny zdecydował się na przedłużenie dyspensy dla wiernych w archidiecezji łódzkiej. Oznacza to, że uczestnictwo w niedzielnej mszy, jak i w święta nie jest obowiązkowe. Do kiedy obowiązuje dyspensa? Szczegóły w materiale.

Jak czytamy w komunikacie abp Grzegorza Rysia, mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie zdrowia i życia, przedłużone zostaje udzielenie dyspensy od obowiązku uczestnictwa we mszy świętej w niedziele i święta nakazane do dnia 17 stycznia 2021 roku wszystkim wiernym archidiecezji łódzkiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie.

ZOBACZ TEŻ: Łodzianie jeszcze przed koronawirusem OMIJALI KOŚCIÓŁ szerokim łukiem! Badanie ISKK jasno to pokazuje [DANE]

"Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność w te dni na Mszy świętej nie jest obciążona grzechem. Jednocześnie korzystających z dyspensy zachęcam do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych. Zachęcam również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, i do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe" - apeluje Arcybiskup Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś.

Kwarantanna narodowa to żart. Lodowiska zamieniły się w kwiaciarnie, stoki narciarskie zapraszają turystów z sankami. Komentarz Adama Federa [WIDEO]
Nasi Partnerzy polecają