Łódź w czerwonej strefie

i

Autor: UMŁ

KORONAWIRUS. Łódź w czerwonej strefie. Wiemy co z komunikacją, urzędami i szkołami

2020-10-16 11:41

Tego można się było spodziewać. Od soboty, 17.10, Łódź w związku z pandemią koronawirusa trafi do tzw. czerwonej strefy. Będzie to wiązało się z jeszcze bardziej restrykcyjnymi obostrzeniami dla mieszkańców niż dotychczas. Inaczej funkcjonować będzie komunikacja miejska, urzędy, szkoły. Zamknięte zostaną baseny, aquaparki i siłowanie, a imprezy sportowe będą odbywały się bez udziału publiczności. Urząd Miasta Łodzi przedstawił dziś (16.10) rozwiązania, które umożliwią łodzianom w miarę normalne funkcjonowanie w nowych warunkach.

- Od północy obowiązywać będą nowe obostrzenia na terenie Łodzi – mówi Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Architektury i Rozwoju UMŁ. - Dotyczą one wielu aspektów funkcjonowania miasta i mieszkańców. Będziemy musieli się do nich stosować. Dotyczy to także działania Urzędu Miasta Łodzi. Wszelkie sprawy urzędowe będzie można załatwiać po uzgodnieniu telefonicznym i umówieniu się na spotkanie. Nie dotyczy to tylko spraw zgonów. Wiemy, że będą to utrudnienia, ale chcemy, aby mieszkańcy poprzez bieżący kontakt z urzędem mieli mniejszą szansę zachorowań, a miasto mogło zapanować nad sytuacją pandemiczną.

Inaczej będzie też funkcjonowała komunikacja miejska. Od jutra w tramwajach i autobusach będzie mogło być zajętych nie więcej niż 30 procent miejsc dostępnych w danym składzie. Dla osób dojeżdżających do swoich zakładów pracy w godzinach szczytu może to być spory problem, dlatego urzędnicy rozważają zwiększenie liczby kursów tramwajów z 4 do 5 na godzinę. W autobusach w godzinach szczytu przy dużych zakładach mają za to kursować podwójne składy. Wprowadzenie zmian będzie uzależnione od obłożenia linii komunikacji miejskiej. Rozważane są także inne rozwiązania techniczne, które ograniczą możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Od poniedziałku uczniowie szkół ponadpodstawowych przejdą na nauczanie zdalnie. Pozostałe placówki oświatowe mają weekend na przystosowanie się do nowych warunków. - Od godziny 6 rano pracuje zespół, którego celem jest przygotowanie łódzkich szkół do funkcjonowania w czerwonej strefie – opowiada Piotr Bors, dyrektor Departamentu Pracy, Edukacji i Kultury UMŁ.

- Od chwili wystąpienia COVID-19 w Polsce, w Urzędzie Miasta Łodzi istnieje zespół pracujący nad sytuacją epidemiologiczną w naszym mieście. Na bieżąco reagujemy na potrzeby miejskich placówek zdrowia czy DPS-ów, by je ewentualnie doposażyć. Opracowaliśmy unifikację wszelkich procedur, związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa - dodaje Paweł Jędrachowicz, koordynator ds. Covid-19 w UMŁ.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Masz podobny temat? Pisz na: lodzkie@se.pl

Łódź w czerwonej strefie

i

Autor: UMŁ
Łukasz Szumowski ma koronawirusa. Wiemy, jakie ma objawy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany