Koronawirus Łódzkie. NIE ŻYJE znany lekarz! To był medyk z krwi i kości

i

Autor: Arcaion/cc0/Pixabay.com Znany anestezjolog z województwa łódzkiego dr Andrzej Wiśniewski zmarł na koronawirus w szpitalu w Sieradzu

Koronawirus Łódzkie. NIE ŻYJE znany lekarz! "To był medyk z krwi i kości"

2020-11-20 17:41

W szpitalu w Sieradzu zmarł w czwartek na koronawirusa dr Andrzej Wiśniewski. To znany w województwie łódzkim lekarz anestezjolog, który ostatnio był kierownikiem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wieluniu, ale wcześniej dał się poznać jako medyk z krwi i kości, działając właśnie na rzecz placówki w Sieradzu. Koronawirus u 70-letniego lekarza miał wyjątkowo ciężki przebieg.

Jak informuje TVN24 Łódź, nie żyje znany lekarz z województwa łódzkiego dr Andrzej Wiśniewski, który zmarł w czwartek na koronawirusa w szpitalu w Sieradzu. Choroba miała u 70-latka wyjątkowo ciężki przebieg. Andrzej Wiśniewski był cenionym anestezjologiem pracującym ostatnio jako kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego szpitala w Wieluniu. Wcześniej dał się poznać jako "medyk z krwi i kości", współtworząc oddział anestezjologii, intensywnej terapii i SOR w szpitalu w Sieradzu.

- (...) To był człowiek, który zarażał pozytywną energią, humorem i przekonaniem, że będzie dobrze. Wpływał dobrze nie tylko na pacjentów, ale całe swoje otoczenie w szpitalu. Wiedział, na co się pisze, jako specjalista był doskonale świadomy tego, jakie jest zagrożenie. Ale to był człowiek przekonany, że musi robić to, co umie robić najlepiej: pomagać ludziom - wspomina w rozmowie z TVN24 Łódź znanego lekarza z województwa łódzkiego Wojciech Ordon, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa w szpitalu w Wieluniu.

Wzruszające wyznanie żony zmarłego policjanta