Koronawirus w Łodzi. Od 6 czerwca zmiany w komunikacji miejskiej!

i

Autor: pixabay.com CC0 fot. Free-Photos

Koronawirus w Łodzi. Od 6 czerwca zmiany w komunikacji miejskiej! [SZCZEGÓŁY]

2021-06-04 14:07

Od niedzieli (6 czerwca) zmienia się limit podróżnych w tramwajach i autobusach łódzkiego MPK. Kilka dni później zlikwidowane mają zostać strefy buforowe. Przywrócone ma zostać także indywidualne otwieranie drzwi przez pasażerów. Szczegóły odnośnie limitów w poszczególnych pojazdach komunikacji miejskiej znajdziecie w materiale.

W maju limity pasażerów zwiększono do 50 proc. wszystkich miejsc w pojeździe. Obowiązują one jeszcze do soboty włącznie (5 czerwca). Natomiast już od niedzieli w pojazdach komunikacji miejskiej będzie mogło być zajętych 75 proc. wszystkich miejsc. Takie wytyczne mają na razie obowiązywać do 25 czerwca.

ZOBACZ TEŻ: Łódź NAJCZYSTSZYM MIASTEM w Polsce? Będziecie zaskoczeni wynikami tych badań!

"Zgodnie z nimi, w wagonach Cityrunner będzie mogło podróżować 131 osób (do 5 czerwca – 88 osób), Pesami Swing - 159 osób (do 5 czerwca – 106 osób), wagonami NF6D – 129 osób (do 5 czerwca – 86 osób), a w każdym wagonie Konstala po 74 osoby, czyli w całym składzie – 148 osób (do 5 czerwca – 100 osób). Z kolei najnowszymi, przegubowymi autobusami marki Solaris mogą od niedzieli podróżować 102 osoby, a jednoczłonowymi Solarisami 65 osób. Natomiast limit przewidziany dla autobusów Isuzu to 47 osób. Na drzwiach czy szybie w pobliżu drzwi każdego z pojazdów znajdują się informacje, ile osób może podróżować jednocześnie danym autobusem czy tramwajem" - informuje UMŁ.

Kolejne zmiany w komunikacji miejskiej zostaną wprowadzone 10 czerwca (czwartek). Wówczas w pojazdach zlikwidowane zostaną strefy buforowe, chroniące prowadzących. Decyzją Zarządu Dróg i Transportu przywrócone także zostanie indywidualne otwieranie drzwi przez pasażerów, czyli przed wejściem do pojazdu będą oni musieli użyć przycisku. Wyjątkiem są wagony NF6D, w których drzwi działają na fotokomórkę. Dzięki indywidualnemu otwieraniu drzwi na pewno bardziej będzie odczuwalne działanie klimatyzacji w tych pojazdach, które są w nią wyposażone. Podczas otwierania wszystkich drzwi na każdym przystanku do pojazdu dostaje się zbyt dużo ciepłego powietrza z zewnątrz, by przedział pasażerski mógł się właściwie schłodzić.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany