Koronawirus w Polsce.

i

Autor: se.pl

Koronawirus w Polsce. Czarna sobota! Dzisiaj aż 111 zakażonych! [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2020-03-21 22:41

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach koronawirusa w naszym kraju. W sumie zarażonych jest już 536 osób. Prezydent Andrzej Duda zaapelował, by zostać w domach i przestrzegać zasad kwarantanny. Wprowadzono stan epidemii w Polsce. Będą też większe kary. Co ze szkołami? Lekcje są odwołane do Wielkanocy, o czym poinformował premier Mateusz Morawiecki. Zmarła 27-letnia kobieta, która była zarażona koronawirusem i urodziła dziecko. Jednak to sepsa była bezpośrednią przyczyną jej śmierci. Czytaj najnowsze informacje w naszej relacji na żywo! W tym trudnym czasie musimy pozostać solidarni! #RazemPrzeciwKoronawirusowi

Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

Koronawirus z minuty na minutę zmienia rzeczywistość w Polsce, ale i na całym świecie. Trwa nasza relacja na żywo! W kraju zarażonych jest już 536 osób. Prezydent Andrzej Duda zaapelował, by zostać w domach i przestrzegać zasad kwarantanny. Będą wyższe kary za ich złamanie. Lekcje zostaną wznowione najwcześniej za kilka tygodni. "Pacjent zero" wyszedł już ze szpitala w Zielonej Górze. Mężczyzna nie ukrywa wielkiej radości. Milczenie przerwał Jarosław Kaczyński, który w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem na antenie RMF FM stwierdził, że przy obecnej sytuacji wybory prezydenckie mogą odbyć się w terminie. Tymczasem prezes PiS wierzy, że w Wielki Piątek (10 kwietnia) uda mu się polecieć z delegacją do Smoleńska na dziesiątą rocznicę katastrofy.

22:42 Świat zachwyca się gestem Lewandowskich!

Cały świat zachwycony jest niesamowitym gestem Roberta i Anny Lewandowskich. Kapitan reprezentacji Polski i trenerka fitness wpłacili na walkę z koronawirusem milion euro. Ich postawa została doceniona przez światowe media. Miłe słowa o ich geście napisano m.in. na niemieckich portalach. "Obłędna darowizna" - pisał Sport1.de, "Kolejna gwiazda Bayernu sięgnęła głęboko do kieszeni" - dodał "Bild".

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Świat zachwyca się gestem Lewandowskich! "Obłędna darowizna!"

22:21 Były prezydent Realu Madryt zmarł na koronawirusa

Fatalnie wiadomości nadeszły z Hiszpanii w sobotni wieczór. Lorenzo Sanz, były prezydent Realu Madryt zmarł w wieku 76 lat. Kilka dni temu trafił do szpitala w stanie ciężkim. Był jednym z zakażonych na koronawirusa. Lekarzom ostatecznie nie udało się uratować jego życia. 

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Były prezydent Realu Madryt nie żyje. Lorenzo Sanz zmarł na koronawirusa

22:10 Nie doczekał wyników testu

Mężczyzna w wieku 75 lat zmarł w Głogowie (dolnośląskie). Przebywał on w domu na kwarantannie i oczekiwał wyników testu na obecność koronawirusa. - Ta osoba czekała na testy i się ich nie doczekała. Mówią o tym samorządowcy i ja to też często powtarzam. Wzywam rządzących i ministra zdrowia, aby te testy wykonywać - powiedział portalowi miedziowe.pl starosta głogowski Jarosław Dudkowiak.

22:05 Jak koronawirus niszczy płuca młodych ludzi

Koronawirus niszczy płuca młodych ludzi - przestrzega Ignace Demeyer belgijski lekarz, który w filmie zamieszczonym na youtube pokazał skany ich prześwietleń. I apeluje do młodzieży: wy też zostańcie w domu!

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Lekarz pokazuje, jak koronawirus niszczy płuca młodych ludzi

21:54 Wiemy, ilu Polaków zachoruje na COVID-19!

Na podstawie wystąpień ministra zdrowia doktor Jakub Sieczko wyliczył, ilu Polaków zachoruje na COVID-19, a ilu umrze. Te liczby robią wrażenie - zobacz!

PRZECZYTAJ KONIECZNIE >>> Wiemy, ilu Polaków zachoruje na COVID-19!

21:48 Paolo Maldini i jego NASTOLETNI syn mają KORONAWIRUSA

Każdego dnia spływają do nas bardzo niepokojące informacje z Półwyspu Apenińskiego. Już od dawna sytuacja związana z pandemia koronawirusa wymknęła się tam spod kontroli i służba zdrowia nie radzi sobie z kolejnymi przypadkami zakażeń. Dotknięci chińską zarazą są również osoby ze świata sportu. AC Milan poinformował, że pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymał Paolo Maldini i jego syn Daniel.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Paolo Maldini i jego NASTOLETNI syn mają KORONAWIRUSA. Ostre działania

21:29 Ruch na granicach płynny

Szacunkowy czas oczekiwania na przekroczenie granicy (stan na godz. 20.00):
z Niemcami:
Na przejściach: Jędrzychowice, Świecko, Kostrzyn nad Odrą, Kołbaskowo, Krajnik Dolny, Zgorzelec, Olszyna, Gubin, Słubice, Świnoujście-Garz ruch odbywa się na bieżąco.

z Litwą:
Na przejściach: Budzisko, Ogrodniki ruch odbywa się na bieżąco.

z Czechami:
Na przejściach: Gorzyczki, Cieszyn-Chotĕbuz, Trzebina, Jakuszyce, Nowe Chałupki, Głuchołazy, Lubawka, Kudowa Słone, Gołkowice, Cieszyn-Český Tĕšín (Most Przyjaźni) ruch odbywa się na bieżąco.

ze Słowacją: 
Na przejściu: Barwinek, Chyżne ruch odbywa się na bieżąco.

21:05 NFZ wstrzymuje ważne zabiegi

Koronawirus rozprzestrzenia się po całej Polsce, każdego dnia przybywa osób zakażonych groźnym wirusem. Ale to nie koniec niedobrych informacji. Narodowy Fundusz Zdrowia właśnie poinformował, że zaleca wstrzymanie części planowych zabiegów operacyjnych, pierwsze ograniczenia zaczną obowiązywać już od poniedziałku. - Decyzja o odroczeniu terminu zabiegu powinna być podejmowana indywidualnie w odniesieniu do każdego pacjenta, u którego ma być wykonana operacja - informuje NFZ.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus w Polsce. NFZ wstrzymuje ważne zabiegi

20:53 Koronawirus. Czy 22 marca trzeba iść do kościoła?

Koronawirus w Polsce sprawił, że rząd ogłosił stan epidemii. Wszelkie imprezy zostały odwołane. Nie odbywają się koncerty, zamknięte są kina i teatry, a nawet restauracje. Wielu wiernych zadaje sobie w związku z tym pytanie czy w tę niedzielę, 22 marca, trzeba iść do kościoła? Co się stanie jeśli zostaniemy w domu? Zebraliśmy odpowiedzi na te pytania.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus. Czy 22 marca trzeba iść do kościoła? Wyjaśniamy

20:45 Czarna sobota w Polsce. Rekordowa liczba wykrytych przypadków

Sobota, 21 marca, jest dniem kiedy wykryto najwięcej jak do tej pory zakażonych koronawirusem. W sumie jest to 111 nowych przypadków.

 • 34 z woj. łódzkiego,
 • 20 z woj. mazowieckiego,
 • 13 z woj. wielkopolskiego,
 • 10 z woj. śląskiego,
 • 8 z woj. dolnośląskiego,
 • 6 z woj. podkarpackiego,
 • 4  z woj. pomorskiego,
 • 4 z woj. kujawsko-pomorskiego,
 • 3 z woj. warmińsko-mazurskiego
 • 2 z woj. podlaskiego,
 • 3 z woj. lubelskiego,
 • 2 z woj. małopolskiego,
 • 1 z woj. świętokrzyskiego,
 • 1 z woj. zachodniopomorskiego.

20:32 Porażające dane z kraju

Ministerstwo Zdrowia poinformowało: "Mamy 44 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą:

 • 20 osób z woj. mazowieckiego,
 • 15 osób z woj. łódzkiego,
 • 5 osób z woj. wielkopolskiego,
 • 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego
 • 1 z woj. lubelskiego,
 • 1 z woj. świętokrzyskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 536/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

20:29 Tak wygląda test na koronawirusa

Nie ma ostatnio dnia, w których nie słyszelibyśmy o testach na koronawirusa. Obecnie to najważniejsze badanie w świecie medycyny. Dzięki wykrywaniu kolejnych zakażonych możemy odizolować ich od społeczeństwa, co uniemożliwi zarażanie kolejnych osób. Test na koronawirusa przeszła również znana tenisistka, Swietłana Kuzniecowa.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Tak wygląda test na koronawirusa. Znana tenisistka ujawniła szczegóły [WIDEO]

20:15 Siedmioro kolejnych zakażonych w Śląskiem

Przybywa, również w województwie śląskim chorych zdiagnozowanych z COVID-19. I będzie ich coraz więcej. Ministerstwo Zdrowia spodziewa się, że liczba chorych może wzrosnąć w ciągu najbliższych tygodni do 10 tysięcy.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Sobota, 21 marca: siedmioro kolejnych zakażonych w Śląskiem

20:01 Kolega Szczęsnego ZAKAŻONY koronawirusem! 

Przypadków koronawirusa w świecie sportu z dnia na dzień jest coraz więcej. Bardzo źle wygląda sytuacja w lidze hiszpańskiej, gdzie kilka klubów potwierdziło, że pozytywne wyniki testów otrzymało kilkudziesięciu pracowników. Nie lepiej jest we Włoszech. Kolejnym zakażonym zawodnikiem jest Paulo Dybala. Koronawirusa ma również jego ukochana.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Kolega Szczęsnego ZAKAŻONY koronawirusem! Pozytywny wynik testu ma również jego ukochana

19:47 Koronawirus w Grudziądzu. Pracownik szpitala zakażony!

Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu poinformował, że jeden z pracowników placówki zachorował SARS-CoV-2. W specjalnym komunikacie czytamy, że w związku z tym kwarantannie trzeba było też poddać innych pracowników szpitala.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus w Grudziądzu. Pracownik szpitala zakażony!

19:33 Tak Żoliborz walczy z rodzinami łamiącymi kwarantannę

Urządzenia na placach zabaw na Żoliborzu zostały owinięte czarną folią. Widok jak z apokalipsy, ale decyzja ta była jak najbardziej słuszna, jeśli chcemy ochronić dzieci przed zarażeniem, jak również roznoszeniem koronawirusa. Bezpieczeństwo i niekorzystanie z obiektów publicznych są teraz kluczowe.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Zjeżdżalnie i koniki OWINIĘTE czarną folią! Tak Żoliborz walczy z rodzinami łamiącymi kwarantannę

19:24  Oddawajcie KREW, centra krwiodawstwa dbają o BEZPIECZEŃSTWO

Regionalne centra krwiodawstwa apelują o oddawanie krwi. Na razie jej zapasy w Śląskiem są względnie stabilne, bo szpitale wstrzymały operacje z wyjątkiem RATUJĄCYCH ŻYCIE. Taki stan nie będzie wieczny, a pobraną krew można przechowywać tylko przez 42 dni.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> KRWIODAWCY! Oddawajcie KREW, centra krwiodawstwa dbają o BEZPIECZEŃSTWO

19:10 Amerykanów czeka taki sam DRAMAT jak Włochów? 

Kolejne kraje przygotowują się na uderzenie pandemii koronawirusa. Ta w zasadzie wydaje się nieunikniona w każdym zakątku świata. Celem rządzących jest uniknięcie takiej sytuacji, jaka ma miejsce we Włoszech. Mimo zagrożenia zakażenia się koronawirusem z Półwyspu Apenińskiego nie wyjechał reprezentant Stanów Zjednoczonych, Maxwell Holt. Siatkarz uważa bowiem, że w USA dzieje się to samo, co we Włoszech.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Amerykanów czeka taki sam DRAMAT jak Włochów? Szokujące słowa siatkarza o koronawirusie

18:55 Przerażające słowa ze szpitala w Krakowie! 

Dramatyczny apel Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Lekarzom i pielęgniarkom brakuje dosłownie wszystkiego. Rzeczniczka prasowa placówki zamieściła za facebooku wstrząsający opis sytuacji w szpitalu w czasie epidemii koronawirusa.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus. Przerażające słowa ze szpitala w Krakowie! "To się już dzieje!"

18:40 W Polsce ponad 50 tys. osób na kwarantannie

W Polsce kwarantannie poddanych zostało 54814 osób. 56 tys. podanych jest nadzorowi epidemiologicznemu. 

18:30 Tragiczne doniesienia z Włoch

W ciągu ostatniej doby we Włoszech zmarły 793 osoby. 

18:20 Dzisiaj już 67 nowych zakażonych

W sumie w sobotę (21 marca) mamy już 67 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą:  

 • 19 osób z woj. łódzkiego,
 • 10 osób z woj. śląskiego,
 • 8 osób z woj. dolnośląskiego,
 • 8 osób z woj. wielkopolskiego,
 • 6 z woj. podkarpackiego,
 • 4 osoby z woj. pomorskiego,
 • 2 osoba z woj. małopolskiego,
 • 3 z woj. warmińsko-mazurskiego
 • 2 z woj. podlaskiego,
 • 2 z woj. lubelskiego,
 • 2 z woj. kujawsko-pomorskiego,
 • 1 z woj. zachodniopomorskiego. 

18:01 Nowe dane o zakażonych

Mamy 40 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą:

 • 19 osób z woj. łódzkiego,
 • 7 osób z woj. śląskiego,
 • 5 z woj. podkarpackiego, 
 • 5 osób z woj. dolnośląskiego,
 • 3 osoby z woj. pomorskiego,
 • 1 osoba z woj. małopolskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 492/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

17:59 Leśnicy ostrzegają przed koronawirusem!

Ulice miast opustoszały, za to gwałtownie wzrosła ilość osób odwiedzających parki i lasy. – To także może być groźne! – ostrzegają leśnicy.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> W lasach i parkach zaroiło się od spacerowiczów i turystów. Leśnicy ostrzegają przed koronawirusem!

17:47 Duda koryguje pakiet "Tarczy Antykryzysowej" [SZCZEGÓŁY]

Na życzenie prezydenta wprowadzone będą zmiany w projekcie tzw. Ustawy Antykryzysowej. Po wysłuchaniu licznych głosów osób samozatrudnionych i mikroprzedsiębiorców zatrudniających do dziewięciu osób. Andrzej Duda zaproponował, aby wprowadzić trwałe zwolnienia ze składek ZUS przez trzy miesiące, będą z nich mogły skorzystać firmy, których przychody spadły o więcej niż 50 proc. w stosunku do lutego 2020 roku.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus. Duda koryguje pakiet "Tarczy Antykryzysowej" i zapowiada zwolnienie ze składek ZUS

17:35 Naciągacze w akcji. Chcą zarobić na pandemii

W związku z wybuchem pandemii koronawirusa, jak to zawsze bywa w trudnych sytuacjach, pojawiły się osoby próbujące na tym zarobić. Trzeba więc być bardzo czujnym i ostrożnym.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Naciągacze w akcji Chcą zarobić na pandemii. Gorzowianie, nie dajcie się oszukać

17:25 Wielka Sobota bez święcenia pokarmów!

W wielkanocną Wielką Sobotę tym razem nie zaniesiemy tradycyjnych koszyków ze święconym do kościoła. W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemicznego, nowe instrukcje dotyczące sprawowania obrzędów podczas zbliżających się świąt Wielkiej Nocy wydało 21 marca br. Prezydium Konferencji Episkopatu Polski (KEP).

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Wielka Sobota bez święcenia pokarmów. Nowe zalecenia biskupów polskich na Wielkanoc

17:10 Zakupy dla osób starszych i objętych kwarantanną w Rzeszowie

Osoby starsze lub objęte kwarantanną mogą skorzystać z pomocy innych w zrobieniu zakupów na terenie Rzeszowa. Wystarczy zadzwonić. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Zakupy dla osób starszych i objętych kwarantanną w Rzeszowie. Jak skorzystać?

16:55 WSZYSTKIE miejskie place zabaw i siłownie pod chmurką ZAMKNIĘTE!

W związku z epidemią koronawirusa Zakład Usług Komunalnych podjął decyzję o całkowitym wyłączeniu z użytkowania placów zabaw, siłowni pod chmurką, skateparków oraz urządzeń street workout. Bezwzględne ograniczenie dotyczy wszystkich obiektów zarządzanych przez miasto. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus w Szczecinie: WSZYSTKIE miejskie place zabaw i siłownie pod chmurką ZAMKNIĘTE!

16:43 Bardzo ważny komunikat NFZ

W celu ograniczenia zużycia zapasów krwi i preparatów krwiopochodnych, Centrala NFZ zaleca w okresie od 23 do 29 marca 2020 r. stopniowe ograniczanie przyjęć, a od 30 marca br. wstrzymanie przyjęć pacjentów na zabiegi operacyjne wykonywane planowo, w szczególności:

 • endoprotezoplastyki dużych stawów
 • duże zabiegi korekcyjne kręgosłupa
 • zabiegi naczyniowe na aorcie brzusznej i piersiowej
 • pomostowanie naczyń wieńcowych;
 • nefrektomia;
 • histerektomia.

16:33 Zaawansowane metody dezynfekcji w pociągach

Koleje Śląskie testują innowacyjne metody czyszczenia i dezynfekcji pojazdów z wykorzystaniem dwutlenku tytanu. Jest to nowoczesna metoda stosowana dotychczas w szpitalach i zakładach produkujących żywność - podał przewoźnik. Testowany produkt TitanSolid likwiduje bakterie, wirusy oraz ich przetrwalniki, budując osłonę, która pozostaje aktywna przez minimum rok i wspomaga tradycyjne metody dezynfekcji pojazdów. Aktywna powłoka działa na zasadzie zjawiska fotokatalizy, tworząc powierzchnię wolną od mikroorganizmów chorobotwórczych – bakterie, grzyby oraz wirusy są dezintegrowane.

16:19 Robert i Anna Lewandowscy przeznaczą MILIONY na walkę z koronawirusem

Walka z koronawirusem to cel nas wszystkich. Każdy z nas może w jakimś stopniu ograniczyć rozprzestrzeniać się chińskiej zarazie, a także można wspomóc naszą służbę zdrowia. W ciągu ostatnich kilku dni powstało wiele oddolnych inicjatyw, które pokazują jedność. Do walki z śmiercionośnym wirusem włączyli się także Lewandowscy. Robert i Anna przeznacza na ten cel ponad cztery miliony złotych. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Robert i Anna Lewandowscy przeznaczą MILIONY na walkę z koronawirusem. Ważny apel pary!

16:10 Ważne słowa specjalisty

Wszystko wskazuje na to, że przed nami ważny moment epidemii. - Ten weekend może być kluczowy dla dynamiki wzrostu zachorowań na Covid-19 w Polsce - stwierdził w wywiadzie dla RMF FM doradca Głównego Inspektora Sanitarnego, wirusolog profesor Włodzimierz Gut. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus w Polsce. Ważne słowa specjalisty: "Ten weekend może być kluczowy"

15:39 Kto jest zwolniony z odbycia obowiązkowej kwarantanny?

Ministerstwo Infrastruktury informuje: WAŻNE: kierowcy prowadzący pojazdy samochodowe w międzynarodowym transporcie drogowym (w tym międzynarodowym transporcie kombinowanym), po przekroczeniu granicy państwowej, są zwolnieni z odbycia obowiązkowej kwarantanny.

15:27 ZUS ma zostać zawieszony na trzy miesiące

- Koszty tej sytuacji dotkną nas wszystkich- powiedział w swoim wystąpieniu prezydent Andrzej Duda. - Ustaliliśmy, że wszyscy samozatrudnieni przedsiębiorcy będą zwolnieni ze składek ZUS przez trzy miesiące, o ile ich dochody spadły powyżej 50 procent.

Prezydent obiecał także między innymi dopłaty do 40 % pensji dla firm, które nie zwolnią pracowników 

15:23 Obrona prac on-online!

- Szanowni Państwo sesja i obrona prac dyplomowych będzie mogła być przeprowadzona on-line! - zapowiedział na swoim twitterowym profilu wicepremier Jarosław Gowin.

15:19 Opowiedział o PRZERAŻAJĄCEJ perspektywie. Te słowa dają do myślenia

Jak ważne jest zastosowanie się do jak najrzadszego wychodzenia z domu przekonuje Manolo Gabbiadini. Kolega Bartosza Bereszyńskiego przekonuje, że samokontrola i reagowanie nawet najmniejsze objawy może uratować wielu innych ludzi. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Piłkarz zakażony koronawirusem opowiedział o PRZERAŻAJĄCEJ perspektywie. Te słowa dają do myślenia

15:04 Ruch na granicach wreszcie płynny

Szacunkowy czas oczekiwania na przekroczenie granicy (stan na godz. 14.00):

z Niemcami:

 • Na przejściach: Jędrzychowice, Świecko, Kostrzyn nad Odrą, Kołbaskowo, Krajnik Dolny, Zgorzelec, Olszyna, Gubin, Słubice, Świnoujście-Garz ruch odbywa się na bieżąco.

z Litwą:

 • Na przejściach: Budzisko, Ogrodniki ruch odbywa się na bieżąco.

z Czechami:

 • Na przejściach: Gorzyczki, Cieszyn-Chotĕbuz, Trzebina, Jakuszyce, Nowe Chałupki, Głuchołazy, Lubawka, Kudowa Słone, Gołkowice, Cieszyn-Český Tĕšín (Most Przyjaźni) ruch odbywa się na bieżąco.

ze Słowacją: 

 • Na przejściu: Barwinek, Chyżne ruch odbywa się na bieżąco.

14:45 W ciągu doby wykonano w Polsce ponad 2 tysiące testów na obecność koronawirusa

Jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia, w sumie przebadano już 15084 próbki, z czego 452 dały wynik pozytywny, a 14632 negatywny.

14:30 Koronawirus w Polsce. Rosnąca liczba potwierdzonych przypadków zarażenia

W sobotę (21 marca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało już o 27 nowych pacjentach, u których wykryto obecność koronawirusa. Łączna liczba wzrosła zatem w skali kraju z 425 do 452.

14:15 Koronawirus w Polsce. Choć Pomorze odnotowuje do tej pory nieco mniejszą liczbę zachorowań niż inne regiony, lekarze są w gotowości

Zobacz, jak trójmiejskie szpitale szykują się na szczyt epidemii! [ZDJĘCIA]

14:00 Wojewoda śląski zakończył kwarantannę

Jarosław Wieczorek nie ma koronawirusa i może wrócić do normalnej pracy. Od około tygodnia przebywał na kwarantannie.

13:45 Koronawirus w Polsce. Mężczyzna z podejrzeniem zarażenia uciekł ze szpitala taksówką. Miał maczetę!

W Makowie Podhalańskim doszło do zatrzymania 24-letniego mężczyzny, który uciekł z kwarantanny w Gdańsku po tym, jak zbadano go na obecność koronawirusa [ZOBACZ SZCZEGÓŁY ORAZ NAGRANIE Z ZATRZYMANIA].

13:25 PILNE! NOWE POTWIERDZONE PRZYPADKI W POLSCE! Łącznie już 452 zarażonych koronawirusem!

To informacja z ostatniej chwili. - Mamy 13 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 z woj. podlaskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego - informuje Ministerstwo Zdrowia.

13:00 Koronawirus na świecie. Tysiące zgonów z powodu pandemii. Tragiczne statystyki

Na całym świecie potwierdzono już ponad 284 tysiące zarażeń koronawirusem. Zmarło oficjalnie 11838 osób, z czego 4032 we Włoszech, a 3255 w Chinach. Wyzdrowiało 93564 pacjentów. Największe przyrosty zachowań notuje się obecnie w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Iranie, Niemczech, Szwajcarii, Belgii, Luksemburgu oraz Stanach Zjednoczonych.

Coraz poważniejsze restrykcje stosują nie tylko państwa europejskie. Obowiązek kwarantanny dla przyjeżdżających wprowadził Wietnam, gdzie przygotowywane są specjalne ośrodki. Kiedy nasz kontynent walczy z koronawirusem, Azja drży przed drugą falą zachorowań.

12:50 Jak wygląda pogrzeb w czasie epidemii koronawirusa?

Zobacz szczegóły i zdjęcia z pochówku na jednym z trójmiejskich cmentarzy! [CZYTAJ WIĘCEJ]

12:45 Małopolskie: Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie dąbrowskim

Starosta dąbrowski Lesław Wieczorek potwierdził, że na terenie tego powiatu doszło do wykrycia przypadku zakażenia koronawirusem. To czternasty pacjent chory na COVID-19 w Małopolsce i trzeci pochodzący ze wschodniej części województwa [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:30 Co musisz wiedzieć, jeśli obejmie cię kwarantanna?

Poznaj szczegóły w artykule Poradnika Zdrowie! [CZYTAJ WIĘCEJ]

12:15 Koronawirus w Polsce. Wiosnę witamy w domach. WAŻNY APEL!

- Dziś pierwszy dzień wiosny, ale kolejny dzień społecznej kwarantanny. Jeśli nie musisz wychodzić, zostań w domu - apeluje Ministerstwo Zdrowia.

12:05 Prowadzone przez szkoły wyższe zajęcia online mają odbywać się normalnie

Wicepremier podkreślił, że dzisiejsza decyzja oznacza zawieszenie funkcjonowania uczelni, a nie ich zamknięcie.

12:00 Działanie uczelni zawieszone co najmniej do Wielkanocy!

- W związku z wczorajszą decyzją premiera Mateusza Morawieckiego o wprowadzeniu stanu epidemii w Polsce, dzisiaj na posiedzeniu kierownictwa MNiSW postanowiliśmy o przedłużeniu zawieszenia funkcjonowania uczelni do dnia 10 kwietnia, analogicznie do terminu, który będzie obowiązywał w szkołach - powiedział szef resortu nauki Jarosław Gowin.

11:45 W Kaliszu zamknięto place zabaw z powodu epidemii

W związku z szybko rozprzestrzeniającym się wirusem, Urząd Miasta w Kaliszu podjął decyzję o wyłączeniu z użytku wszystkich dziecięcych placów zabaw [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:35 Koronawirus w Polsce. Żołnierze wkroczą do akcji

Dziś w Ministerstwie Obrony Narodowej odbyła się wideokonferencja w sprawie epidemii. Wzięli w niej udział minister Błaszczak oraz dowódcy wojskowi. Tematem była walka z koronawirusem i planowane działania.

11:25 Pierwszy przypadek śmierci z powodu koronawirusa na Litwie

Starsza kobieta zmarła w Wiłkomierzu (Ukmerge).

11:15 Łazienki Królewskie w Warszawie zamknięte przez koronawirusa!

Zarządcy Ogrody Muzeum Łazienki Królewskie postanowili zareagować na wprowadzony w piątek w Polsce stan epidemii. Na oficjalnej stronie internetowej poinformowano, że pozostaną ode zamknięte do odwołania [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:10 Nowy przypadek zarażenia w woj. kujawsko-pomorskim

W sumie w całym regionie potwierdzono już 15 przypadków koronawirusa. O jednym nowym Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotni poranek [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:00 Koronawirus na świecie. Włochy z najwyższą śmiertelnością

Wczoraj upubliczniono informację, że we Włoszech w ciągu 24 godzin z powodu koronawirusa zmarło aż 627 osób. To najwyższy dzienny wynik, jaki zanotowano. W sumie w kraju położonym na Półwyspie Apenińskim śmierć poniosło już 4032 pacjentów. W Polsce ofiar koronawirusa jest na razie pięć.

10:45 Koronawirus na Lubelszyczyźnie. Już 29 zarażonych

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o kolejnym przypadku zarażenia koronawirusem w tym regionie [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:35 Co wiemy o nowych zarażonych z Wielkopolski? Jedna osoba w stanie ciężkim!

- Badania laboratoryjne potwierdziły dodatnie wyniki prób u 4 osób. Pierwszą z nich jest starsza kobieta z powiatu poznańskiego w dobrym stanie zdrowia, jest objęta kwarantanną. Drugą osobą jest kobieta w średnim wieku z powiatu kościańskiego. W stanie dobrym przebywa na kwarantannie. Kolejna osoba to młody mężczyzna z powiatu poznańskiego. W dobrym stanie zdrowia przebywa w kwarantannie domowej. Zakażoną jest też młoda osoba z powiatu kaliskiego, która w stanie ciężkim jest pod opieką lekarzy w szpitalu zakaźnym w Poznaniu - informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

10:30 Epidemia koronawirusa. Jak się żyje (nie tylko) POLAKOM w Czechach?

Za Olzą żyje niespełna 40 tysięcy Polaków. W Republice Czeskiej obowiązuje jeszcze surowszy reżim w czasie pandemii niż w Polsce. Każdy, kto wychodzi na z domu, musi mieć na twarzy maseczkę [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:25 Koronawirus w Polsce. Kaczyński ujawnia, co dalej z 500 plus

Jarosław Kaczyński w sobotni poranek (21 marca) gościł w programie Krzysztofa Ziemca na antenie RMF FM. Na antenie prezes PiS mówił m.in. o programie 500 plus. Czy polskie rodziny przez pandemię koronawirusa mogą utracić świadczenia? Poznaliśmy opinię byłego premiera w tej sprawie [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:10 Kolejne przypadki koronawirusa na Warmii i Mazurach

Trzy nowe potwierdzone zarażenia w woj. warmińsko mazurskim! Już 20 chorych w całym regionie [CZYTAJ WIĘCEJ].

09:55 Trzy nowe potwierdzone przypadki zarażenia w woj. śląskim

Już prawie 50 chorych w całym województwie [CZYTAJ WIĘCEJ].

09:45 Koronawirus w Polsce. Kolejny przypadek w Zachodniopomorskiem

To już dziesiąty zarażony w tym regionie [CZYTAJ WIĘCEJ].

09:35 Koronawirus w Wielkopolsce. Cztery nowe potwierdzone przypadki zarażenia

W województwie wielkopolskim potwierdzono już 22 przypadki zarażenia koronawirusem. O trzech nowych Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotni poranek (21 marca). Jedna osoba w regionie zmarła z powodu COVID-19 [CZYTAJ WIĘCEJ].

09:30 Opolskie: Mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa uciekł z izby przyjęć!

Ze szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu zbiegł mężczyzna w średnim wieku. Jest poszukiwany przez funkcjonariuszy. Do placówki miał zostać przywieziony karetką, którą sam wezwał. Informację potwierdził Onetowi Dariusz Świątczak z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu [CZYTAJ WIĘCEJ].

09:10 Koronawirus w Polsce. Liczba zarażeń w poszczególnych województwach:

 • dolnośląskie - 58 (2 przypadki śmiertelne)
 • kujawsko-pomorskie - 15
 • lubelskie - 29 (1 przypadek śmiertelny)
 • lubuskie - 9
 • łódzkie - 57
 • małopolskie - 14
 • mazowieckie - 107
 • opolskie - 10
 • podkarpackie - 19 (1 przypadek śmiertelny)
 • pomorskie - 11
 • śląskie - 49
 • świętokrzyskie - 6
 • warmińsko-mazurskie - 20
 • wielkopolskie - 22 (1 przypadek śmiertelny)
 • zachodniopomorskie - 10

09:00 Mapa zarażeń koronawirusem w Polsce

08:50 Koronawirus w Polsce. Już 439 potwierdzonych przypadków zarażenia!

- Mamy 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego - informuje Ministerstwo Zdrowia.

08:48 Jarosław Kaczyński chce lecieć na rocznicę śmierci brata do Smoleńska!

Były premier powiedział na antenie RMF FM, że chciałby polecieć do Smoleńska za niecałe trzy tygodnie. Rocznica katastrofy wypada w tym roku w Wielki Piątek. Kaczyński twierdzi, że delegacja w okrojonym składzie powinna udać się do Rosji.

08:42 Kaczyński twierdzi, że "to prezydent najwięcej ryzykuje". Mocny komentarz w kontekście przeprowadzenia wyborów 10 maja

Co musiałoby się stać, by wybory zostały przełożone? - Sytuacja jest na tyle poważna, żeby rozmawiać poważnie. Nie chcę spekulować, co musiałoby się stać. W wielu państwach europejskich sytuacja jest trudniejsza niż w Polsce. Aby dotrzeć do wyborców z urną, trzeba wprowadzić pewne rozwiązania techniczne - mówi w RMF FM Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem nie ma jednak powodu, by przekładać wybory.

08:35 Jarosław Kaczyński w RMF FM o koronawirusie

Jarosław Kaczyński czuje się dobrze. W rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM mówi, że ma świadomość, że jest w grupie ryzyka. Przyznał, że w miniony weekend był w kościele. Twierdzi jednak, że postąpił dobrze. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego nie ma powodu, by wprowadzić stan klęski żywiołowej i przełożyć wybory prezydenckie.

08:20 Zarażony koronawirusem biegacz opowiedział o swojej chorobie

Wciąż trwa walka nad opracowaniem leku i szczepionki na koronawirusa. Zanim jednak do tego dojdzie, ludzie na całym świecie muszą na siebie bardzo uważać, dbać o higienę i unikać kontaktu z innymi. Nie wolno też lekceważyć objawów! Włoski biegacz, który przeszedł COVID-19, opowiedział o bardzo ważnej oznace, po której można wykryć zakażenie koronawirusem [CZYTAJ WIĘCEJ].

08:10 Paweł Kukiz zawiesza aktywność w mediach społecznościowych

- To, co się dzieje, jest nienormalne i przerażające - twierdzi polityk, przywołując historię lekarza, który miał popełnić samobójstwo z powodu "fali hejtu" w związku z koronawirusem.

08:00 Koronawirus w Bydgoszczy. Miasto wprowadza nowe zasady zakupów dla seniorów

Uruchomiona przez miasto usługa „Zakupy dla seniora” już działa. Skorzystało z niej do tej pory kilkudziesięciu mieszkańców, cały czas zgłaszają się wolontariusze i chętni do zrobienia zakupów [CZYTAJ WIĘCEJ].

07:50 Pomoc w walce z koronawirusem organizują liczne organizacje

Pomagają m.in. strażacy [CZYTAJ WIĘCEJ], ale również kibice niektórych klubów. Stowarzyszenie Lwy Północy, zrzeszające fanów gdańskiej Lechii, uzbierało już ponad 10 tysięcy złotych na kombinezony ochronne dla ratowników pogotowia. Koszt jednej sztuki wynosi 160 złotych.

07:30 Aż 70 procent badanych Polaków uważa, że w związku z epidemią koronawirusa wybory powinny zostać przełożone

Choć PiS i Pałac Prezydencki chcą, aby wybory odbyły się w ustalonym terminie, czyli 10 maja, Polacy są innego zdania! Aż 7 na 10 badanych twierdzi, że z uwagi na epidemię koronawirusa majowe wybory prezydenckie należy przełożyć. Tak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” [CZYTAJ WIĘCEJ].

07:20 Zamknięte place zabaw i siłownie zewnętrzne w Radomiu

- Mając na uwadze bezpieczeństwo radomian podjęliśmy decyzję o wyłączeniu z użytkowania placów zabaw, siłowni zewnętrznych oraz skateparków. Zakaz wstępu będzie obowiązywał do odwołania - poinformował Zakład Usług Komunalnych w Radomiu.

06:54 Koronawirus w Polsce

W Polsce na tę chwilę potwierdzono 425 przypadków zakażenia koronawirusem, pięć osób zmarło. W szpitalach leczy się 898 pacjentów, 47115 osób jest objętych kwarantanną domową, 62120 osób jest zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju, a pod nadzorem epidemiologicznym przebywa 53117 osób.

06:31 We Włoszech zorganizowano chrzest mimo zakazu władz

Do zdarzenia doszło w miejscowości San Gennaro Vesuviano na południu kraju. Podczas rutynowej kontroli do kościoła weszli karabinierzy. Okazało się, że w środku trwa chrzest. Ksiądz, rodzice dziecka, ojciec chrzestny oraz fotograf zostali ukarani. Grozi za to grzywna w wysokości 206 euro lub trzy miesiące aresztu.

06:04 Wprowadzono stan epidemii w Polsce

Podczas piątkowej konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu stanu epidemii w Polsce. Co to dokładnie oznacza dla naszego kraju? Jakie są ograniczenia i zasady wprowadzenia stanu epidemii w Polsce? WIĘCEJ >>>Co to jest stan epidemii? Zasady, ograniczenia

05:38 Brytyjski rząd zamyka puby

W piątek po południu brytyjski rząd nakazał zamknięcie wszystkich pubów, klubów, restauracji, kin, muzeów, siłowni i wszelkich miejsc rozrywki, by zatrzymać epidemię koronawirusa.

05:16 W Chinach nie zarejestrowano nowych lokalnych przypadków zakażenia

W sobotę chińska Narodowa Komisja Zdrowia podała, że trzecią z rzędu dobę w Chinach nie zarejestrowano nowych lokalnych przypadków zakażenia koronawirusem. W ostatnich 24 godzinach siedem osób zmarło. Nowe przypadki infekcji z ostatniej doby dotyczą 41 osób, które przyjechały do Chin z zagranicy, w tym 14 do Pekinu.

04:59 Prezydent Kuby zapowiedział zamknięcie granic dla cudzoziemców

W piątek w telewizyjnym wystąpieniu prezydent Kuby Miguel Diaz-Canel poinformował, że z powodu pandemii koronawirusa od wtorku na miesiąc zostaną zamknięte granice dla obcokrajowców. Wstęp na wyspę będą mieli tylko kubańscy obywatele, którzy będą chcieli powrócić z zagranicy.

CZYTAJ TAKŻE >>> Czy przyjście lata zatrzyma koronawirusa?

04:34 Kary za lekceważenie kwarantanny wzrosną

Przypomnijmy premier Mateusz Morawiecki ogłosił podwyższenie kary za naruszenie zasad kwarantanny: z 5 tys. do 30 tys. zł. – Wprowadzamy także mechanizmy śledzenia tego, czy dany człowiek przebywa rzeczywiście w domu pod adresem, który zadeklarował – zapowiedział premier.

04:13 Test na koronawirusa przewodniczącej KE był negatywny

Test na koronawirusa przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen dał negatywny wynik - poinformował w piątek PAP rzecznik KE Eric Mamer. Niemka musiała zostać przebadana po tym, gdy okazało się, że zakażony jest główny negocjator UE ds. brexitu Michel Barnier.

03:48 Koronawirus w Hiszpanii

W Hiszpanii odnotowano 3433 nowe przypadki zainfekowania koronawirusem oraz 262 przypadki śmiertelne wśród pacjentów zakażonych. W Hiszpanii potwierdzono do tej pory 21510 przypadków, z których 1093 zmarło.

CZYTAJ TAKŻE >>> Jak można zarazić się koronawirusem z Chin?

03:33 Pierwsza ofiara śmiertelna zakażenia koronawirusem w Paragwaju

W piątek minister zdrowia Paragwaju Julio Mazzoleni poinformował, że zmarła pierwsza osoba zakażona koronawirusem. Do tej pory w Paragwaju wykryto 18 przypadków infekcji.

03:04 Pierwsza ofiara koronawirusa w Izraelu

W piątek o pierwszym w tym kraju zgonie na COVID-19 poinformowało ministerstwo zdrowia Izraela. Mężczyzna miał 88 lat i cierpiał na inne choroby. Do szpitala trafił przed tygodniem w poważnym stanie

02:47 Przypomnijmy została uruchomiona aplikacja „Kwarantanna domowa”

Ponad tysiąc osób korzysta już z aplikacji „Kwarantanna domowa”. Ważna informacja: jeśli jesteście objęci kwarantanną, poczekajcie na SMS. Dopiero po jego otrzymaniu, uaktywnicie aplikację. WIĘCEJ>>> Aplikacja „Kwarantanna domowa” – najpierw SMS, później aktywacja

02:29 Piłka nożna: kluby mogą stracić ponad 760 miliony funtów

Władze Premier League poinformowały kluby, że z powodu koronawirusa niedokończenie sezonu może oznaczać stratę 762 mln funtów. Po czwartkowej naradzie w Londynie szefowie Premier League ogłosili zawieszenie rozgrywek co najmniej do 30 kwietnia.

02:13 Narodowi przewoźnicy wspierają akcję #LOTdoDomu

Najwięksi narodowi przewoźnicy: kolejowy, czyli PKP Intercity oraz autokarowy, Polonus, włączają się w akcję #LOTdoDomu. Ma to umożliwić pasażerom, którzy wylądują na warszawskim lotnisku Chopina bezpieczne dojechanie do wybranych miast w całej Polsce. WIĘCEJ >>> Narodowi przewoźnicy wspierają akcję #LOTdoDomu

01:59 Stan wyjątkowy wprowadzono w Brazylii 

W związku z pandemią koronawirusa w piątek Senat Brazylii zatwierdził prezydencki dekret o wprowadzeniu w kraju stanu wyjątkowego. Pozwoli to rządowi zwolnić środki budżetowe na walkę z pandemią.

01:41 Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych przekaże 1 mln złotych na zakup sprzętu

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych zdecydował o przekazaniu 1 mln zł na zakup sprzętu umożliwiającego wykonywanie przez Powiatowe Stacje Sanitarne w Siedlcach i Radomiu badań wykrywających koronawirusa. Dziękujemy wszystkim pracownikom służb medycznych, życzymy wytrwałości i zdrowia! - taką informację na swojej stronie umieściła Giełda Papierów Wartościowych.

01:18 Pracownik biura wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a zarażony

Pracownik biura wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Ani prezydent Donald Trump, ani wiceprezydent Pence nie mieli bliskiego kontaktu z tą osobą - poinformowała sekretarz prasowy Katie Miller. Nazwiska zakażonej osoby nie podano.

00:53 Koronawirus we Włoszech

We Włoszech w ciągu doby odnotowano 5986 nowych przypadkach zainfekowania koronawirusem oraz 627 przypadków śmiertelnych wśród pacjentów zakażonych. We Włoszech potwierdzono do tej pory 47021 przypadków, z których 4032 zmarło.

00:34 Koronawirus w Polsce. Podsumowanie piątku

425 osób zakażonych, 5 zgonów, a jedna osoba wyzdrowiała (tzw. pacjent zero w Zielonej Górze) - tak wygląda statystyka koronawirusa na piątek, 20 marca. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o śmierci 27-letniej kobiety, która była zarażona koronawirusem. Jednak to sepsa była bezpośrednią przyczyną jej śmierci, dlatego też nie jest uwzględniona w statystyce osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem.

W piątek, 20 marca, potwierdzono 70 przypadków zainfekowania w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu stanu epidemii. Szkoły i przedszkola zostaną zamknięte do Świąt Wielkanocnych.

00:13 Ukraińcy uciekają z Polski przed koronawirusem

Obywatele Ukrainy, którzy pracowali w Polsce, przez epidemię koromawirusa nie mogą tego robić i masowo wyjeżdżają z Polski. Gigantyczne kolejki na granicach przy wyjeździe z Polski. Nikt nie umie powiedzieć kiedy wróci. Ukraińcy boją się zarazy i woja ją przeczekać u siebie. WIĘCEJ INFORMACJI>>> Ukraińcy uciekają z Polski przed koronawirusem

23:45 Jak z głową kupić używany samochód do 5000 zł - PORADNIK

Pandemia koronawirusa sprawiła, że rzadziej wychodzimy z domów i unikamy środków komunikacji miejskiej. Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na pracę zdalną, dlatego kupno niedrogiego, używanego samochodu jest rozsądnym pomysłem dla tych, którzy potrzebują się przemieszczać i nie chcą narażać się na kontakt z innymi ludźmi. WIĘCEJ>>> Nie chcesz jeździć komunikacją? Sprawdź, jak z głową kupić używany samochód do 5000 zł - PORADNIK

23:16 Będzie pomoc dla przedsiębiorców! Ważna decyzja prezydenta Płocka!

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski poinformował, że w związku z epidemią koronawirusa przedsiębiorcy będą mogli liczyć na pomoc ze strony samorządu. Dotyczy to m.in. podatku od nieruchomości i od środków transportowych, których płatność może zostać odroczenia lub rozłożona na raty w okresie obowiązywania zagrożenia epidemicznego. To jednak nie wszystko [CZYTAJ WIĘCEJ...]

22:56 Poznań w dobie koronawirusa

Koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce i na świecie. Od kilku dni mamy w naszym kraju stan zagrożenia epidemicznego. W związku z tym zamknięte są m.in. galerie handlowe, restauracje czy też bary. Większość mieszkańców Poznania stosuje się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i zostaje na ten czas we własnych domach. Doskonale widać to na ulicach miasta, które są wyludnione.

Więcej: Koronawirus w Poznaniu. WYLUDNIONE miasto w czasach ZARAZY [ZDJĘCIA]

22:43 Dwie osoby opuściły szpital w Opolu!

Dwóch pacjentów Szpitala Wojewódzkiego w Opolu opuściło lecznicę w dobrym stanie. Blisko dwa tygodnie temu testy wykazały u nich zarażenie się koronawirusem z Chin.

Więcej: Koronawirus. Dwie osoby OPUŚCIŁY SZPITAL w Opolu!

22:38 To koniec „Playboya”! Koronawirus przyspieszył decyzję 

- Czasami musisz pozwolić odejść przeszłości, żeby zrobić miejsce na przyszłość - skomentował Ben Kohn, szef Playboy Enterprises. Chodzi o decyzję, jaką wydawnictwo właśnie podjęło w związku z pandemią koronawirusa. Nowy drukowany numer amerykańskiego wydania magazynu dla panów będzie ostatnim w tym roku.

22:27 Pierwsze trzy przypadki koronawirusa na Madagaskarze

Prezydent Madagaskaru Andry Rajoelina poinformował o trzech potwierdzonych przypadkach koronawirusa na wyspie.

22:17 Rzecznik prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego o nowym przypadku koronawirusa

Mężczyzna z powiatu toruńskiego to jeden z trzech przypadków pozytywnych wyników testów w województwie kujawsko-pomorskim, o których donosiło w piątek (20 marca) Ministerstwo Zdrowia. Kim jest zarażony?

22:09 Koronawirus zbiera żniwo na Wyspach Brytyjskich

Dziś w Wielkiej Brytanii z powodu zakażenia koronawirusem zmarły 33 osoby, a liczba zachorowań wzrosła o 714 osób.

21:58 Koronawirus uderza w Netflixa

Przymusowe i społeczne kwarantanny niemal na całym świecie sprawiły, że ulice w dużej mierze opustoszały. Ludzie znacznie więcej czasu spędzają w domu, w tym oglądając filmy i seriale na popularnych serwisach VOD. A to przeciąża infrastrukturę internetową w Europie, która jest kluczowa w przepływie informacji w walce z pandemią koronawirusa. Dlatego Bruksela prosi Netflixa oraz HBO GO o obniżenie jakości dostarczanego wideo.

Więcej: Koronawirus uderza w Netflixa. Serwisy VOD mają obniżyć jakość obrazu na prośbę UE

21:49  Jest ważne oświadczenie szpitala w Bełchatowie

Czy w Bełchatowie jest drugi przypadek koronawirusa? Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Jan Pawła II w Bełchatowie Andrzej Kowalski wydał ważne oświadczenie ws. pacjentki w średnim wieku.

Więcej: Drugi przypadek koronawirusa w Bełchatowie. Jest ważne oświadczenie szpitala

21:39 Pierwsza ofiara koronawirusa w Izraelu

"Times of Israel" informuje o pierwszym przypadku śmierci w wyniku zarażenia koronawirusem w Izraelu. Nie żyje 88-letni mężczyzna.

21:33 "Kacze dzioby" na ratunek w Płocku

Szpital Miejski pomaga Wojewódzkiemu, przekazując mu swoje zapasy środków ochrony osobistej dla pracowników personelu medycznego. To: maski chirurgiczne z gumką, maski „kaczy dziób”, maski z szybką, czepki, fartuchy, rękawice nitrylowe, gogle w łącznej liczbie kilkuset sztuk.

Więcej: Koronawirus. "Kacze dzioby" na ratunek! Szpital Miejski pomaga Wojewódzkiemu!

21:21 Główny Inspektorat Sanitarny wydał komunikat dla podróżujących

GIS rekomenduje w nim przede wszystkim zaniechanie jakiejkolwiek podróży. Obywatele RP mogą wrócić do Polski samochodami osobowymi, busami i autokarami, a także samolotami: czarterowymi, specjalnymi czarterami PLL LOT, lotami według zapotrzebowania w ramach akcji „Lot do domu”.

21:22 Akcja #zostańwdomu. Jak promują ją gwiazdy?

Warszawscy celebryci nie próżnują i promują akcję #zostańwdomu na swoich mediach społecznościowych.

Więcej: Jak gwiazdy spędzają czas na kwarantannie?

21:14 Stan epidemii w Polsce. Rozporządzenie w Dzienniku Ustaw

W Dzienniku Ustaw zostało już opublikowane rozporządzenie dotyczące wprowadzenia stanu epidemii w Polsce.

Dziennik Ustaw. Rozporządzenie ws. ogłoszenia na obszerze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii

21:12 Szef WHO do młodych: Nie jesteście niepokonani

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zwrócił się do osób młodych, by poważnie potraktowali pandemię koronawirusa: "Ten wirus może was nawet zabić".

21:00 WOŚP pomoże w walce z koronawirusem

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zapowiada kupno 150 łóżek do intensywnej terapii. Łóżka te będą głównie przeznaczane do szpitali dedykowanych do walki z koronawirusem.

20:41 Strażacy dowieźli sprzęt szpitalom. Tak walczą z koronawirusem

Strażacy ochotnicy z Banina nie przestają zadziwiać! Najpierw zebrali od mieszkańców potrzebny sprzęt i produkty, a teraz... sami dostarczyli wszystko do szpitali w Kartuzach i Gdańsku. Co więcej, w nowej fazie projektu kontynuują działania i rozszerzają swoją akcję o zbiórkę na kamerę termowizyjną.

20:17 Ministerstwo Zdrowia: 14 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało przed chwilą o 14 nowych potwierdzonych przypadkach. Dotyczą one: : 9 osób z woj. łódzkiego, 3 osób z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego, małopolskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 425/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Koronawirus w Małopolsce. Kolejny przypadek zakażenia COVID-19

Koronawirus na Śląsku. 3 kolejne przypadki zarażenia!

Koronawirus w Łódzkiem. Wzrasta liczba zarażonych w regionie!

Koronawirus w Polsce. Kolejny zarażony w województwie warmińsko-mazurskim!

20:03 Rada Bezpieczeństwa Narodowego zbierze się w poniedziałek

Prezydent Andrzej Duda zapowiada zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w najbliższy poniedziałek, gdzie zostaną omówione szczegóły programu pomocy finansowej dla polskich przedsiębiorstw i pracowników tzw. tarcza antykryzysowa.

- Wokół tego ważnego projektu musi się zawiązać porozumienie wszystkich sił politycznych. - mówi prezydent.

20:02 Trwa akcja "Lot Do Domu"

Prezydent Andrzej Duda: Do domu wróciło już 13 tys. osób.

20:00 Rozpoczyna się orędzie prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent rozpoczął od apelu o przestrzeganie zasad kwarantanny, pozostania w domu, gdyż zbliża się kulminacyjny moment epidemii koronawirusa w Polsce.

19:56 Zasiłek opiekuńczy będzie wydłużony

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu w Polsce stanu epidemii. W związku z tym w życie wejdzie kilka istotnych zmian. Jedną z nich będzie wydłużenie czasu zamknięcia szkół, oraz dłuższy zasiłek opiekuńczy.

Więcej: Stan epidemii w Polsce: Zasiłek opiekuńczy będzie wydłużony

19:53 PiS wprowadza regulację cen

Poza wprowadzeniem stanu epidemii w związku z COVID-19 w Polsce rząd PiS podjął także decyzję o odgórnej regulacji cen towarów. Trudno się dziwić, bo na koronawirusie zaczęli żerować nieuczciwi sprzedawcy i producenci, podnosząc ceny swoich towarów do niewyobrażalnych kwot.

Więcej: Koronawiurs. PiS wprowadza REGULACJĘ CEN!

19:39 Koniec picia pod chmurką w Szczecinie

W związku z panującym stanem zagrożenia epidemicznego prezydent Szczecina wprowadza czasowy zakaz spożywania alkoholu na Bulwarze Gdyńskim. Jego złamanie będzie wiązało się z surowymi konsekwencjami.

Więcej: Koronawirus. Koniec picia pod chmurką w Szczecinie! Na bulwarach bez alkoholu

19:27 Nauka zdalna obowiązkowa? Co to znaczy?

Szkoły pozostaną zamknięte na dłużej! Premier Mateusz Morawiecki poinformował o tej decyzji na oficjalnej konferencji prasowej. Rząd zdecydował też, że w związku z tym nauczyciele będą szkoleni w nauczaniu zdalnym, czyli e-learningu, by zrealizować podstawy programowe i dostosować nauczanie do wszystkich uczniów.

Co to oznacza w praktyce? Więcej w tekście: Nauka zdalna OBOWIĄZKOWA? Co to znaczy?

19:24 Wprowadzono stan epidemii w Polsce. Co to oznacza?

Podczas konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu stanu epidemii w Polsce. Co to dokładnie oznacza dla naszego kraju? Jakie są ograniczenia i zasady wprowadzenia stanu epidemii w Polsce?
Odpowiedź w tekście:  Co to jest stan epidemii? Zasady, ograniczenia

19:18 Szpitale szykują się na szczyt epidemii

Szpitale przygotowują się na najgorsze w związku z pandemią koronawirusa. Rozstawiane są szpitale polowe w całym kraju.

Zobacz zdjęcia, jak sytuacja wygląda w Trójmieście.

19:08 Wybory odbędą się w terminie

Premier Mateusz Morawiecki: Stan epidemii nie oznacza przesunięcia lub odwołania wyborów.

Więcej: Czy stan epidemii oznacza przełożenie wyborów prezydenckich? Jest ODPOWIEDŹ premiera

19:07 Minister Edukacji Narodowej: rok szkolny nie będzie przedłużony

- Egzaminy nie zostaną przełożone, rok szkolny nie zostanie przedłużony. - zapowiedział Dariusz Piontkowski.

19:06 Minister Zdrowia: wzrośnie liczba chorych

Łukasz Szumowski zapowiada, że w najbliższych dniach liczba chorych wzrośnie do około 2 tys., a w przeciągu tygodnia lub dwóch do 10 tys.

18:56 Obowiązek realizowania podstawy programowej

Minister Edukacji Narodowej poinformował, że od 25 marca zostanie wprowadzony obowiązek realizowania podstawy programowej.

18:51 Zwiększone kary za złamanie zasad kwarantanny

Premier poinformował też o zwiększeniu kary za złamanie zasad kwarantanny. Kara nie będzie już wynosić 5 tys. zł, a 30 tys. zł.

18:46 Wprowadzono stan epidemii

Podczas konferencji premier poinformował o wprowadzeniu w Polsce stanu epidemii.

18:45 Szkoły zamknięte do Wielkanocy

Premier Mateusz Morawiecki: "Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu zamknięcia wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych do świąt Wielkanocy."

Więcej: Koronawirus w Polsce. Szkoły zamknięte na dłużej! Zapadła decyzja!

18:41 Relację z konferencji przedstawicieli rządu można śledzić na żywo

Kancelaria premiera transmituje relację na żywo.

18:40 Rozpoczęła się konferencja przedstawicieli rządu

Trwa konferencja ws. koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął od podziękowań dla wszystkich służb,  personelowi medycznemu oraz duchownym.

18.34 Mistrzostwa Europy w piłce nożnej pod nazwą Euro2020

Pomimo tego, że rozgrywki odbędą się w 2021 roku, nazwa Euro2020 zostaje bez zmian.

18:24 Ministerstwo Zdrowia przedstawiło dzienny raport o koronawirusie

Według najnowszych danych liczba osób hospitalizowanych wynosi 898.

18:19 Koronawirus zbiera żniwo we Włoszech

Tylko dziś we Włoszech zmarło 627 osób z powodu koronawirusa. 

18:09 Harrods zamknięty

Luksusowy londyński dom towarowy zostanie zamknięty w związku z pandemią koronawirusa.

18:01 Olbrzymie pieniądze na walkę z koronawirusem od Zarządu Województwa Pomorskiego

Zarząd Województwa Pomorskiego podczas czwartkowego posiedzenia podjął decyzję o przesunięciu 50 milionów złotych ze środków unijnych na pomoc szpitalom. Działanie w tej sprawie ma zostać podjęte w trybie pilnym. W budżecie zarezerwowano też środki na dalsze kroki w celu powstrzymania zarazy.

17:56 Ograniczenia na granicy USA z Meksykiem

Jak poinformował sekretarz stanu USA Mike Pompeo z powodu pandemii koronawirusa granica USA z Meksykiem będzie częściowo zamknięta.

17:52 Prezydent Łodzi wspiera przedsiębiorców w związku z koronawirusem

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska (60 l.) zapowiada wprowadzenie specjalnego programu pomocy dla lokalnych przedsiębiorców, którzy stracą finansowo na epidemii koronawirusa.
Więcej: Prezydent Łodzi wspiera przedsiębiorców w związku z koronawirusem [WIDEO]

17:47 Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców

W związku z koronawirusem rodzice dzieci w wieku do 8 lat mają prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego

17:41 Koronawirus zmienia branżę taksówkarską

Okoliczności w jakich przyszło nam egzystować mocno wpływają na życie społeczne. Z powodu koronawirusa cierpi m.in. branża przewozu ludzi. Taksówkarze dla bezpieczeństwa swojego oraz pasażerów, decydują się na różne rozwiązania, wśród których bardzo skutecznym wydaje się być montaż przegrody oddzielającej przestrzeń kierowcy od pasażerskiej.

17:31 Belgia zamyka granice

Minister spraw wewnętrznych poinformował, że Belgia zamyka granice. Kontrole graniczne zostały przywrócone dziś o godz. 15.00 i mają obowiązywać do 30 kwietnia.

17:23 Prezydent Andrzej Duda wygłosi orędzie

Kancelaria Prezydenta podała, że Andrzej Duda wygłosi dziś o godz. 20.00 orędzie telewizyjne.

17:16 Już 58 przypadków zarażenia COVID-19 w woj. dolnośląskim!

Już u 58 osób w woj. dolnośląskim stwierdzono koronawirusa.
Koronawirus w woj. dolnośląskim. Kolejne dwa przypadki zarażenia COVID-19

17:04 Obowiązuje zakaz ujawniania danych w powiatach?

Mieszkańcy wszystkich regionów naszego kraju regularnie dopytują nas o szczegółowe informacje dotyczące zarażonych koronawirusem z Chin. Tymczasem w piątek (20 marca) dostaliśmy dość nieoczekiwaną decyzję rzeczników wojewodów, którzy nie będą już przekazywać informacji o stanie epidemiologicznym na terenach konkretnych powiatów. Dlaczego tak się stało? Ma tu chodzić o ochronę danych osobowych chorych.

16:55 Dwa nowe przypadki w Kujawsko-Pomorskiem. Gdzie leżą chorzy?

Wojewoda Kujawsko-Pomorski przekazał informacje o lokalizacjach oraz o stanie zdrowia chorych.
Więcej: Są NOWE PRZYPADKI w Kujawsko-Pomorskiem! Gdzie leżą chorzy?

Koronawirus w Bydgoszczy. Są kolejni zarażeni w naszym mieście i w Kujawsko-Pomorskiem!

16:40 Na Podkarpaciu stwierdzono już 19 przypadków koronawirusa

Przed chwilą Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym potwierdzonym przypadku koronawirusa na Podkarpaciu. To już 19 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. - To młody mężczyzna z powiatu krośnieńskiego, który jest aktualnie hospitalizowany. - poinformowały służby wojewody podkarpackiego.

Z ostatniej chwili. Kolejny potwierdzony przypadek koronawirusa na Podkarpaciu

16:19 MZ: 33 nowe przypadki zakażenia koronawirusem

Przed chwilą Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 25 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, podlaskiego i podkarpackiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 411/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Przyczyną śmierci 27-letniej kobiety w szpitalu w Łańcucie nie był koronawirus, dlatego też nie jest uwzględniona w statystyce osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem.

16.10 Hiszpania: lekarze będą wybierać, kogo ratować?

W Hiszpanii lekarze będą zmuszeni wybierać, kogo kierować na oddziały intensywnej terapii, a kogo nie - informuje "El Mundo". Kryteriami, na podstawie których lekarze mieliby wybierać,  miałyby być m.in. szanse na przeżycie, oczekiwana długość życia, czy choroby towarzyszące.

16:03 Zmiany w rozkładach jazdy w zw. z koronawirusem

W związku ze zmniejszoną ilością pasażerów podróżujących komunikacją zbiorową od soboty zostaną wprowadzone kolejne zmiany w rozkładach jazdy tramwajów i autobusó. Tak stało się m.in. w Szczecinie. Zmieniają się również godziny funkcjonowania kas biletowych.

15:53 Ministerstwo Zdrowia: Bezpośrednią przyczyną śmierci 27-latki była sepsa

Bezpośrednią przyczyną śmierci 27-latki z Łańcuta nie był COVID-19, a... sepsa – informuje Ministerstwo Zdrowia. Resort zaliczył młodą kobietę do grona ofiar koronawirusa, ale – jak mówią lekarze – bezpośrednim powodem zgonu była sepsa.

Więcej: Śmierć 27-latki z Łańcuta: Bezpośrednią przyczyną nie był COVID-19? Oświadczenie szpitala

15:44 Fundacja eFkropka apeluje do Ministerstwa Zdrowia

Fundacja eFkropka zamieściła na Twitterze apel do Ministerstwa Zdrowia o zwiększenie dostępności zdalnego poradnictwa psychologicznego dla życia po epidemii.

15:39 Dramatyczny apel brzeskiego szpitala

Brzeski szpital wystosował w internecie dramatyczny apel o pomoc finansową i materialną. Epidemia koronawirusa spowodowała, że w placówce brakuje między innymi środków ochrony osobistej. Urlopowanym dyrektorem brzeskiej lecznicy jest obecna wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.
Więcej: Koronawirus. DRAMATYCZNY apel! W brzeskim szpitalu brakuje masek i środków do dezynfekcji!

15:31 Gwiazdor NFL nie przejmuje się koronawirusem. Imprezował z modelkami

Gdy cały świat walczy z koronawirusem, gwiazdor NFL Derrius Guice bawi się w najlepsze... 22-latek zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie z imprezy, na którą zaprosił sześć modelek! Fani nie pozostawili na nim suchej nitki, gdy to zobaczyli.

15:27 Koronawirus. Czy miasta opustoszały?

Pandemia koronawirusa sprawiła, że ogromna część społeczeństwa pozostała w domach. Pozwoliła na to między innymi praca zdalna, zawieszenie zajęć w szkołach i na uczelniach oraz apele, by nie wychodzić w czasach zarazy. Centra polskich miast stały się niecodziennie puste, nawet w godzinach szczytu. Wiele osób zwraca jednak uwagę na to, że nie wszyscy stosują się do zaleceń sanitarnych i urządzają pikniki pod chmurką.
Więcej: Koronawirus: Miasta OPUSTOSZAŁY, zdjęcia SZOKUJĄ. Ale co się dzieje poza centrami miast?! Galerie zdjęć

15:22 Pacjent "zero": Dostałem lek na długowieczność

Pacjent zero wyszedł ze szpitala w Zielonej Górze. Mężczyzna nie ukrywa swojej wielkiej radości i skierował mnóstwo słów podziękowań. 66-latek, który jako pierwszy miał pozytywny wynik badania na koronawirusa w Polsce podkreśla, że jest człowiekiem wolnym, ale oczywiście będzie stosował odpowiednie środki ostrożności.

Więcej: Koronawirus. PACJENT ZERO wyszedł ze szpitala! "Dostałem lek na długowieczność"

15:11 Pacjent "zero" opuścił szpital w Zielonej Górze

Zakażenie u mężczyzny wykryto 4 marca. Dziś opuścił szpital. Czuje się dobrze.

15:02 Koronawirus. Naukowcy z Poznania chcą stworzyć własne testy!

Na co dzień pracują po cichu i bez splendoru, bo są naukowcami. Ale gdy pojawia się sytuacja wyjątkowa, wkraczają do akcji. Mowa o pracownikach Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk - ICHB PAN w Poznaniu. Po kilku dniach pracy z koronawirusem prof. Instytutu poinformował, że jego naukowcy są w stanie wytwarzać testy na koronawirusa.

14:55 Koronawirus "uśpił" Szczecin. Mniej samochodów na ulicach, centrum bez korków

Wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce sprawiło, że centra dużych miast dosłownie się wyludniły. Zamknięte sklepy, urzędy czy placówki kulturalne sprawiły, że na ulicach możemy spotkać mniej ludzi niż zazwyczaj. Zdecydowanie zmalał również ruch samochodowy. Zobacz, jak wygląda Szczecin<<

14:50 Do straży miejskiej w Płocku wpływają skargi na młodzież chodzącą po ulicach

Do Straży Miejskiej w Płocku wpływają co jakiś czas skargi na młodzież chodzącą w mniejszych lub większych grupach na terenie miasta. Ma to oczywiście związek z epidemią koronawirusa i zaleceniem pozostawiania w domu w jak najdłuższym wymiarze czasu. Strażnicy nie mogą jednak zmusić młodych ludzi do powrotu do domu, zwłaszcza że ci przekonują, że wyszli tylko na chwilę [CZYTAJ WIĘCEJ...]

14:45 Z toalet w Urzędzie Miasta w Mogilnie znikały środki antybakteryjne i dezynfekujące. Okazało się, że to sprawka złodzieja

Urząd Miasta w Mogilnie chcąc zapewnić pełnię bezpieczeństwa petentów załatwiających swoje sprawy w ratuszu, w toaletach zjadających się w budynku wyłożył do ogólnego użytku środki antybakteryjne i dezynfekujące. Jednak, jak się wkrótce okazało, zaczęły znikać [CZYTAJ WIĘCEJ...]

14:40 Koronawirus jest już bardzo blisko Torunia

W piątek (20 marca) prezydent Michał Zaleski przekazał na konferencji prasowej informację o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa z Chin w powiecie toruńskim. Wkrótce biuro Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ma przekazać zaktualizowane dane dotyczące naszego regionu, ale już teraz wiemy, że liczba zarażonych wzrosła. Mamy już pierwsze dane dotyczące chorego z bezpośredniego sąsiedztwa grodu Kopernika [CZYTAJ WIĘCEJ...]

14:35 Personel szpitala w Chodzieży (Wielkopolska) na kwarantannie! Mieli kontakt z zakażonym

Koronawirus rozprzestrzenia się w województwie wielkopolskim. Na kwarantannę wysłano kilka osób z Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii. Mieli oni kontakt z zakażoną osobą, która pochodzi z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego [CZYTAJ WIĘCEJ...]

14:30 Koronawirus w Koszalinie. Uczeń „Ekonoma” zarażony!

Jednym z dziewięciu osób zakażonych koronawirusem w Zachodniopomorskiem jest uczeń koszalińskiego „Ekonoma” (ZS nr 1). O jego pozytywnym wyniku testu szpital wojewódzki w Szczecinie poinformował w czwartek [CZYTAJ WIĘCEJ...]

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

14:25 Tak biskupi z Poznania WALCZĄ z wirusem!

Archidiecezja Poznańska zamieściła w swoich mediach społecznościowych wymowne zdjęcie z biskupami. Duchowni zapewniają, że się modlą za wszystkich, a przede wszystkim za pracowników szpitala przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu [CZYTAJ WIĘCEJ...]

14:20 Park naukowo-technologiczny Bionanopark z Łodzi wspiera łódzki Uniwersytet Medyczny w walce z koronawirusem

Bionanopark użyczył właśnie Centralnemu Szpitalowi Klinicznemu przy ulicy Pomorskiej najnowocześniejsze urządzenia laboratoryjne, dzięki którym możliwa jest szybka i dokładna diagnoza próbek pacjentów, u których podejrzewa się zarażenia Covid-19 [CZYTAJ WIĘCEJ...]

14:15 Filharmonia w Szczecinie w geście solidarności zaświeci się dla Włoch

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w wyjątkowy sposób okaże symboliczny gest solidarności z Włochami - krajem, który został szczególnie dotknięty epidemią koronawirusa. Sprawdź, kiedy jej gmach rozświetli się w barwach włoskiej flagi narodowej<<

14:10 Najnowszy sondaż „Super Expressu”. Polacy apelują: Przesuńcie wybory prezydenckie! 

Choć PiS i Pałac Prezydencki chcą, aby wybory odbyły się w ustalonym terminie, to jest 10 maja, Polacy są innego zdania! Aż 70 procent badanych uważa, że z uwagi na epidemię koronawirusa, majowe wybory prezydenckie należy przełożyć. Tak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” [CZYTAJ WIĘCEJ...]

14:05 Najbliższe spotkania PKO Ekstraklasy zawieszone! [NOWY KOMUNIKAT]

Najbliższe spotkania PKO Ekstraklasy nie odbędą się z powodu koronawirusa. Wstępnie rozgrywki zostały zawieszone do początku kwietnia, ale już po tygodniu wiadomo, że zawodników nie zobaczymy na boisku co najmniej miesiąc dłużej! Władze ligi właśnie wystosowały nowy komunikat w tej sprawie! [CZYTAJ WIĘCEJ...]

14:00 Również na Śląsku nie wszyscy przestrzegają kwarantanny! Do sądu trafiło kilka wniosków

Obecnie w woj. śląskim jest są 43 przypadki zakażenia koronawirusem z Chin. Ponad 5 tys. mieszkańców województwa jest poddanych kwarantannie. Są to osoby zdrowe, które mogły na przykład mieć kontakt z osobami zakażonymi na koronawirusa lub wróciły z rejonów o dużej zachorowalności na wirusa z Chin. Niestety, nie każdy stosuje się do narzuconej mu kwarantanny. Policjanci odnotowali kilka takich przypadków [CZYTAJ WIĘCEJ...]

13:55 21-latek z Ostrzeszowa złamał kwarantannę, by spotkać się z dzewczyną

Pierwszy przypadek osoby niestosującej się do zasad obowiązującej kwarantanny na terenie Ostrzeszowa! Lekkomyślny 21-latek nic nie robiąc sobie z zakazu wychodzenia z domu, poszedł się spotkać ze swoją dziewczyną. Teraz grozi mu nawet 10 tys. zł kary! [CZYTAJ WIĘCEJ...]

13:50 Mieszkanka Bochni okłamała ratowników medycznych, czym naraziła ich na niebezpieczeńśtwo

Służby stworzyły akcję #NieKłamMedyka, żeby uświadomić jak groźne w obecnej sytuacji może się okazać zatajenie swojego prawdziwego stanu zdrowia. Osoby z objawami choroby COVID-19, lub mające kontakt z ludźmi podejrzewanymi o zakażenie powinny bezwzględnie o tym informować. Niestety, nie każdy to robi. Przeczytajcie o przypadku mieszkanki Bochni<<

13:45 39-latek z woj. warmińsko-mazurskiego spanikował i sparaliżował szpital

Epidemia koronawirusa w Polsce rozprzestrzenia się. Według Ministerstwa Zdrowia zakażonych jest już 378 osób. Kilku pacjentów zmarło. Społeczeństwo różnie reaguje na zagrożenie. Jedni pokornie i cierpliwie zostają w domach oraz unikają skupisk ludzi. Inni nic nie robią sobie z ryzyka i żyją, jakby nic się nie stało. Coraz częściej zdarzają się jednak przypadki paniki i bezpodstawnego wzywania służb sanitarnych. Dla 39-latka z Morąga (woj. warmińsko-mazurskie) skończyło się to aresztem [CZYTAJ WIĘCEJ...]

13:40 Przyczyną śmierci chorej na koronawirusa 27-latki była sepsa

27-letnia kobieta z woj. lubelskiego, o której śmierci poinformowało dziś ministerstwo zdrowia, była zarażona koronawirusem. W oświadczeniu szpitala w Łańcucie czytamy jednak, że bezpośrednią przyczyną jej śmierci była sepsa<<

13:30 Naukowcy ujawniają do tej pory nieznane objawy koronawirusa

Chińscy naukowcy opublikowali w piśmie „American Journal of Gastroenterology” najnowsze badania dotyczące objawów wywołanych przez koronawirus SARS-CoV-2. Zanim pojawiła się gorączka, kaszel i duszności, pacjenci cierpieli na problemy trawienne. CZYTAJ WIĘCEJ o nowych objawach koronawirusa<<

13:25 Polacy w całym kraju łamią kwarantannę!

Wieści o łamaniu kwarantanny spływają z całego kraju. Ostatnie dotyczą Koszalina i regionu. Minionej doby w województwie zachodniopomorskim policjanci sprawdzili 2861 osób objętych kwarantanną. W kilku przypadkach stwierdzono nieprawidłowości, o których powiadamiana jest inspekcja sanitarna. Mowa jest np. o opuszczeniu miejsca kwarantanny z powodu wyjścia do sklepu, na spacer z psem lub samowolnej zmianie miejsca pobytu [CZYTAJ WIĘCEJ...]

13:20 W Wielkopolsce zatrzymano gwałciciela poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Wrócił do Polski w obawie przed koronawirusem

Wstrząsające informacje docierają o 46-latku, który okazał się gwałcicielem. Mężczyzna przez blisko rok ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Do makabrycznych zdarzeń doszło w Niemczech, a 46-latek został zatrzymany w Lipce (woj. wielkopolskie). Uciekł on do Polski w związku z pandemią koronawirusa. CZYTAJ WIĘCEJ: ZGWAŁCIŁ kobietę w Niemczech i uciekł w obawie przed KORONAWIRUSEM. Wpadł w Wielkopolsce

13:10 Koronawirus w Jeleniej Górze! Zarażony to kierowca autobusu! Poszukiwani pasażerowie!

Koronawirus pojawia się u mieszkańców kolejnych miast regionu śląskiego. Pierwszy przypadek COVID-19 stwierdzono w piątek w Jeleniej Górze. Informacje dotyczące zarażonego są bardzo niepokojące. Zarażony mężczyzna jest kierowcą i między 9 a 13 marca jeździł na trasie Jelenia Góra - Szklarska Poręba. Były to kilka kursów w ciągu dnia [CZYTAJ WIĘCEJ...]

13:00 Olsztyn: Celnicy podzielili się alkoholem. Przekazali szpitalom 1,5 tysięcy litrów!

Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie przekazała aż 1,5 tys. litrów alkoholu do dwóch olsztyńskich szpitali. Z kolei 1 tys. litrów otrzymała Państwowa Straż Pożarna w Olsztynie. Pochodzący z przestępstwa spirytus był przeznaczony do zniszczenia. Teraz będzie wykorzystany do przygotowania preparatów dezynfekujących. To wsparcie działania w walce z koronawirusem w woj. warmińsko-mazurskim [CZYTAJ WIĘCEJ...]

12:55 W ciągu doby wykonano ponad 1,8 tys. testów na koronawirusa - informuje Ministerstwo Zdrowia

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 1,8 tys. testów na koronawirusa. Łącznie, do tej pory przebadano ponad 13 tysięcy próbek, z czego 12705 wyników było negatywnych.

Aktualnie w Polsce zakażonych jest 378 osób, a sześć nie żyje.

12:50 Kamil Stoch przez koronawirusa nie dostał nagrody za Raw Air? Chodzi o ćwierć miliona!

Z powodu szalejącej epidemii koronawirusa sezon Pucharu Świata został zakończony przedwcześnie. Nie odbyły się ostatnie konkursy Raw Air, anulowano też mistrzostwa świata w lotach, które miały odbyć się w Planicy. Wielu skoczków wciąż czeka na swoje nagrody, w tym także te pieniężne. Wśród nich jest Kamil Stoch! [CZYTAJ WIĘCEJ...]

12:45 20 osób w Lubuskiem zignorowało kwarantannę! "Jestem na zakupach, zaraz wracam”

W całej Polsce kwarantanna objętych jest około 30 tysięcy osób. Niestety, nie wszyscy stosują się do wytycznych i wychodzą z domu narażając tym samym inne osoby na zachorowanie. Tylko w woj. lubuskim takich przypadków było 20 [CZYTAJ WIĘCEJ...]

12:40 Najwięcej zarażonych na Mazowszu, ponad 5,5 tysiąca osób objętych kwarantanną

Po 16 dniach od zdiagnozowania w Polsce pierwszego przypadku koronawirusa, potwierdzono u nas blisko 380 przypadków, z czego najwięcej - w woj. mazowieckim. Tutaj też jest najwięcej osób objętych kwarantanną [CZYTAJ WIĘCEJ...]

Jak bronić się przed koronawirusem. Posłuchaj zaleceń immunologów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

12:25 Koronawirus w Trójmieście. Tak OZONUJĄ karetki pogotowia

Właściciele warsztatów samochodowych w Trójmieście ozonują karetki przewożące do szpitali pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Przedsiębiorcy robią to zupełnie za darmo. Zobacz, jak przebiega ten proces [CZYTAJ WIĘCEJ...]

12:15 Jak czuje się pierwszy pacjent z regionu koszalińskiego?

Pacjent pochodzi z powiatu białogardzkiego. To młody mężczyzna, który kilka dni temu wrócił z Hiszpanii. Na oddział szpitala w Szczecinie zgłosił się z wysoką gorączką. To dziewiąta osoba zakażona koronawirusem w województwie zachodniopomorskim. Jak się czuje? [CZYTAJ WIĘCEJ...]

12:10 Kraków będzie dezynfekować chodniki i ulice, by walczyć z koronawirusem

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie będzie dezynfekować chodniki, place i ulice w mieście. Wszystko po to, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa w stolicy Małopolski [CZYTAJ WIĘCEJ...]

12:00 Zmarła z powodu koronawirusa 27-latka niedawno urodziła dziecko [NOWE FAKTY]

27-latka miała niedawno urodzić w Nisku. Po wykryciu koronawirusa trafiła do Łańcuta. Na co dzień mieszka w gminie Janów Lubelski (woj. lubelskie). Jak mogła się zarazić? O szczegółach PRZECZYTASZ TUTAJ<<

11:45 Zakażonemu ministrowi środowiska podano tlen

W obliczu chińskiej zarazy nikt nie może czuć się bezpiecznie, nawet ludzie władzy z obozu premiera Mateusza Morawieckiego. Powołany 5 marca przez prezydenta Andrzeja Dudę na szefa resortu środowiska, Michał Woś kilka dni temu został zakażony koronawirusem. Trafił do szpitala zakaźnego, gdzie podano mu tlen. Okazuje się, że jego żona i córeczka też mają wirusa. Jak się teraz czują? I kiedy wyjdą ze szpitala?[CZYTAJ WIĘCEJ...]

11:40 Przerażająca przepowiednia jasnowidza Jackowskiego dla Polski!

Pandemia koronawirusa szaleje, zabijając ludzi na całym świecie, a także niszcząc gospodarkę i dotychczasowy tryb życia. Co dalej, co gdy uda nam się zakończyć pandemię COVID-19 – na te pytania zna odpowiedź Krzysztof Jackowski i wizja wcale nie jest optymistyczna. Sprawdź, co jasnowidz z Człuchowa przeczuwa, że nastąpi po koronawirusie w Polsce<<

11:30 Nie żyje 27-letnia pacjentka szpitala w Łańcucie! Ministerstwo informuje o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem

Jest 11 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z dolnośląskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. podkarpackiego, podlaskiego i małopolskiego. Aktualnie w Polsce zdiagnozowano już 378 przypadków koronawirusa.

Zmarła szósta ofiara koronawirusa. To 27-letnia pacjentka szpitala w Łańcucie. Kim była? [CZYTAJ WIĘCEJ...]

11:25 Mieszkaniec Elbląga Zlekceważył kwarantannę, bo musiał wyprowadzić psa

Osoba powracająca z zagranicy jest zobowiązana do odbycia dwutygodniowej kwarantanny. To, czy jest przestrzegana, kontroluje policja. Jakie konsekwencje grożą za zlekceważenie nakazu izolacji? Przekonał się o tym mieszkaniec Elbląga [CZYTAJ WIĘCEJ...]

11:20 Jak wygląda ściąganie Polaków specjalnymi lotami? O sytuacji opowiada stewardessa LOT-u

Ograniczenie kontaktu fizycznego z pasażerami, osobne toalety i brak ciepłych posiłków. Tak wygląda podróż Polaków do kraju w ramach akcji „LOT do domu”. Stewardessa Olga Buława opowiedziała „Super Expressowi” jak załoga samolotów poświęca się dla każdego rodaka, którego pandemia spotkała na wakacjach [CZYTAJ WIĘCEJ...]

11:15 Prezydent Bydgoszczy zamyka wszystkie place zabaw

W związku z zagrożeniem epidemicznym dzieci nie chodzą do żłobków, przedszkoli i szkół. Nie jest to jednak czas spotkań czy wspólnych wycieczek na place zabaw. W trosce o bezpieczeństwo prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zdecydował o zamknięciu miejskich placów zabaw [CZYTAJ WIĘCEJ...]

11:10 Wzruszająca akcja koszalińskiej pasmanterii. Maseczki szyje, kto może

W koszalińskiej pasmanterii rozpoczęła się akcja szycia maseczek. Przyjść i pomóc może każdy, bo - jak mówi organizatorka - uszycie maseczki jest bardzo proste. Więcej o akcji w materiale: Koronawirus w Koszalinie. Wzruszająca akcja pasmanterii. Każdy może pomóc!

11:05 Koronawirus na Pomorzu. Liczby niepokojąco rosną!

Na Pomorzu przebywa obecnie 12 chorych, z czego 9 wykryto w naszym regionie, a 3 przywieziono do gdańskiego szpitala zakaźnego z Elbląga. Ilu pacjentów objęto kwarantanną? Jak dużo pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym? Z dnia na dzień liczby te są większe. Pełne statystyki z województwa pomorskiego znajdziesz TUTAJ.

Zobacz też: Infolinia w sprawie koronawirusa. Gdzie zadzwonić z objawami koronawirusa w Bydgoszczy?

11:00 Sanepid chce zamknąć targowiska w Poznaniu. Prezydent nie chce o tym słyszeć!

Koronawirus rozprzestrzenia się w Poznaniu. Sanepid zarekomendował zamknięcie miejskich targowisk. O takim rozwiązaniu nie chce słyszeć Jacek Jaśkowiak. Dlaczego prezydent Poznania nie chce tego zrobić? [CZYTAJ WIĘCEJ...]

ZOBACZ TEŻ: Gdzie jest wirus z Chin? Aktualna mapa zachorowań

10:55 Uruchomiono drugie laboratorium koronawirusa w Lubelskiem

Ministerstwo Obrony Narodowej uruchomiło drugie laboratorium koronawirusa w Lubelskiem. Mieści się w Puławach i może wykonywać 350 testów dziennie [CZYTAJ WIĘCEJ...]

10:50 Alkohol etylowy z przestępczego procederu przeznaczony na walkę z koronawirusem

Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na środki dezynfekcyjne niezbędne w zwalczaniu epidemii koronawirusa prokuratura podjęła współpracę z Krajową Administracją Skarbową w celu pilnego przekazania instytucjom państwowym alkoholu etylowego zabezpieczonego w toku prowadzonych postępowań karnych. Szacunkowa ilość tego środka wynosi co najmniej 430 tysięcy litrów.

CZYTAJ: 430 tysięcy litrów alkoholu na walkę z koronawirusem

10:45 Mężczyzna wszedł na Oddział Zakaźny szpitala w Płocku przez okno

Nieznany mężczyzna, być może pacjent Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, wszedł na Oddział Zakaźny placówki przez okno. O sprawie została już poinformowana Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, a postępowanie w związku z zachowaniem mężczyzny wszczęła także Komenda Miejska Policji w Płocku.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wszedł na Oddział Zakaźny w Płocku przez okno! Sprawą zajęła się policja!

10:40 Były kandydat na prezydenta Polski zakażony! Jest w szpitalu

Koronawirus w Polsce zbiera coraz poważniejsze żniwo. Właśnie okazało się, że zakażony jest Adam Jarubas z PSL, który w 2015 roku był kandydatem tej partii w wyborach prezydenckich. Polityk sam poinformował o tym w mediach społecznościowych [CZYTAJ WIĘCEJ...]

10:35 Koleje Wielkopolskie zawiesiły większość połączeń

Koronawirus paraliżuje prawie wszystkie dziedziny gospodarki. Jedną z nich jest transport. Koleje Wielkopolskie postanowiły zawiesić większość połączeń! Zachowano tylko minimalną liczbę, która ma umożliwić dojazd do pracy [CZYTAJ WIĘCEJ...]

10:30 Przebierańcy w strojach ochronnych oszukują mieszkańców Bydgoszczy

Państwowa Inspekcja Sanitarna ostrzega przed przebierańcami, którzy starają się oszukać mieszkańców Bydgoszczy. Sprawdź jak działają "oszuści na koronawirusa" [CZYTAJ WIĘCEJ...]

10:25 W polskich miastach wprowadzane są zmiany w komunikacji miejskiej

Wyznaczone strefy buforowe, częsta dezynfekcja i zmiany w rozkładach jazdy - w obliczu koronawirusa, w komunikacji miejskiej w Polsce wprowadzanych jest wiele zmian. Ostatnie dotyczą m.in. Gdańska [CZYTAJ WIĘCEJ...]

10:20 Opolanie nie przestrzegają KWARANTANNY! Zarażamy się nawzajem?

Opolanie nie stosują się do zasad kwarantanny domowej! Na razie skala jest jednostkowa, w ciągu ostatniej doby policjanci przyłapali na oszustwie pięć osób w regionie. W jednym przypadku, funkcjonariusze sprawdzają już, czy mogło dojść do zarażenia kolejnej osoby [CZYTAJ WIĘCEJ...]

10:15 Place zabaw w Białymstoku zamknięte. Straż Miejska rozpoczęła kontrole

W związku z epidemią koronawirusa w całym kraju panuje wyjątkowa sytuacja. Ministerstwo Zdrowia apeluje, żeby bez powodu nie wychodzić z domu i najbliższe dni, a nawet tygodnie potraktować jako kwarantannę. W ten sposób ograniczymy ewentualne rozprzestrzenianie się koronawirusa. Z przestrzeganiem tych zaleceń w Białymstoku jest różnie. O ile ulice w centrum świecą pustkami, to można zauważyć grupki ludzi na placach zabaw czy młodzież grającą w piłkę na boiskach. Straż Miejska rozpoczęła kontrole na placach zabaw [CZYTAJ WIĘCEJ...]

10:10 Zamknięcie szkół przedłużone o kolejne dwa tygodnie

Jak dowiaduje się nieoficjalnie Super Express, zamknięcie szkół zostanie przedłużone o kolejne dwa tygodnie [CZYTAJ WIĘCEJ...]

10:00 Kolejny przypadek nieprzestrzegania kwarantanny - na Śląsku

Każdy powracający z zagranicy obowiązkowo musi przejść dwutygodniową kwarantannę. Nie wszyscy jednak stosują się do tego przepisu. Jednego z mieszkańców Trzebnicy zlekceważenie tego obowiązku doprowadziło do aresztu [CZYTAJ WIĘCEJ...]

09:50 Ksiądz z Białopola na Lubelszczyźnie zakażony koronawirusem

Od wczoraj w małym, liczącym mniej niż trzy tysiące osób Białopolu pod Chełmem (lubelskie) z przerażeniem mówi się tylko o jednym: koronawirus zaatakował człowieka, z którym styczność miało setki mieszkańców miejscowości! Do utworzonego niedawno szpitala zakaźnego w Puławach trafił ks. Henryk, od prawie trzydziestu lat proboszcz białopolskiej parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Jest w ciężkim stanie [CZYTAJ WIĘCEJ...]

09:45 Policjanci z województwa kujawsko-pomorskiego otrzymali środki ochronne

Zdrowie i bezpieczeństwo policjantów są, w tym trudnym czasie, bardzo ważne. Służby logistyczne „dwoją się i troją”, aby niczego nie zabrakło. Na bieżąco do komend policji w naszym województwie trafiają środki związane w ochrona sanitarną dla policjantów pionów prewencji i kryminalnego [CZYTAJ WIĘCEJ...]

09:40 Jest drugi przypadek koronawirusa na Podlasiu. Zakażone jest dziecko

W woj. podlaskim pojawił się drugi przypadek zakażenia koronawirusem. Z komunikatu wydanego przez Podlaski Urząd Wojewódzki wynika, że zarażone wirusem jest dziecko mieszkające na terenie powiatu białostockiego [CZYTAJ WIĘCEJ...]

09:30 Przejście graniczne Kołbaskowo. Nowe zasady dla powracających z zagranicy do Polski

Kierowcy chcący wjechać do Polski zmuszeni byli do długiego oczekiwania na wjazd do kraju. Jest jednak dobra wiadomość. Kolejki na przejściu w Kołbaskowie znacznie się skróciły. Jest to efektem decyzji o wstrzymaniu pomiarów temperatury u kierowców ciężarowe [CZYTAJ WIĘCEJ...]

09:25 59-latka z Pleszewa wybrała się na zakupy - zlekceważyła kwarantannę!

Mieszkanka Pleszewa miała przebywać w domu i sprawdzać, czy nie ma jakichś objawów koronawirusa. Mimo zakazu wychodzenia z domu, kobieta postanowiła wybrać się do sklepu na zakupy. Policjanci kontrolowali, czy osoby, na które nałożono kwarantannę, spełniają swój obowiązek. Okazało się, że nie wszyscy... [CZYTAJ WIĘCEJ...]

09:20 Pierwszy przypadek koronawirusa w regionie Ostrołęki

Dyrektor szpitala w Ostrołęce potwierdza pierwszy w regionie przypadek koronawirusa. Według nieoficjalnych informacji zarażona koronawirusem to młoda mieszkanka powiatu ostrołęckiego. Kobieta nie trafiła jednak do szpitala, tylko odbywa kwarantannę w domu. Niedawno wróciła z zagranicy, a do zakażenia mogło dojść w czasie drogi powrotnej do Polski [CZYTAJ WIĘCEJ...]

09:15 Aplikacja „Kwarantanna domowa” w sklepach Google Play i App Store

Wysłanie zdjęcia zamiast wizyty policjantów – tak, dzięki aplikacji może wyglądać kwarantanna domowa. Aplikacja jest darmowa, bezpieczna i dostępna w sklepach Google Play i App Store. Ministerstwo Cyfryzacji właśnie rozpoczęło proces jej udostępniania.

09:10 Jesteś objęty kwarantanną? Policja ostrzega: przestrzegaj jej zasad!

Większość osób, które w naszym województwie zostały objęte kwarantanną, stosuje się do jej zasad. Niestety zdarzają się też przypadki osób, które świadomie je łamią. To naganne i podlega odpowiedzialności, nawet karnej [CZYTAJ WIĘCEJ...]

09:00 Oszuści spowodowali panikę mieszkańców w Strzelcach Opolskich

Dyżurni z komendy w Strzelcach Opolskich otrzymali informację o niepokojącym komunikacie wywieszonym w jednym z miejskich bloków. Miał głosić, że część mieszkańców jest chora na koronawirusa, w związku z czym, cały blok zostanie poddany dezynfekcji. W tym czasie, kto został w domu - miał w nim zostać, a kto znalazł się poza nim - miał już do niego nie wejść. Okazało się, że ktoś zrobił sobie żart [CZYTAJ WIĘCEJ...]

08:50 Niepełnosprawni w czasie epidemii koronawirusa. PFRON zabiera głos!

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osów Niepełnosprawnych przygotował specjalny program dla dotkniętych skutkami epidemii koronawirusa i ułatwienia w rozliczeniu projektów organizacji pozarządowych. Środki na ten cel trafią do samorządów powiatowych i bezpośrednio do osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Jak zapowiada PFRON, trwają prace nad kolejnymi rozwiązaniami, które mają pomóc beneficjentom [CZYTAJ WIĘCEJ...]

08:45 Jest 12 nowych przypadków koronawirusa w Polsce

Ministerstwo zdrowia poinformowało o 12 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 367 osób, w tym 5 zmarło.

08:40 W Białymstoku trwa totalna dezynfekcja

W woj. podlaskim na ten moment jest tylko jeden stwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem. Chodzi o 35-letniego mieszkańca Sobolewa. W samym mieście nie wykryto jeszcze u nikogo tej choroby. Urząd Miejski w Białymstoku wciąż prowadzi działania zabezpieczające mieszkańców przed wirusem. Dezynfekowane są budynki urzędu, autobusy, przejścia podziemne [CZYTAJ WIĘCEJ...]

08:30 Zmiany przy wypłacie 500 Plus w Bydgoszczy

Urzędnicy apelują do osób które mają przyznane 500 plus lub inne świadczenia socjalne o zdecydowanie się na bezgotówkową wypłatę świadczeń [CZYTAJ WIĘCEJ...]

SPRAWDŹ, gdzie kupić Super Express w trakcie kwarantanny!

08:25 Koronawirus w Krakowie: Kolejny niepokojący wzrost liczby osób w kwarantannie

Koronawirus atakuje z coraz większą siłą, także w Małopolsce. Do tej pory odnotowano siedem potwierdzonych przypadków zakażenia, ale ostatniej doby po raz kolejny wzrosła liczba osób objętych kwarantanną. Jakie są najnowsze statystyki dotyczące koronawirusa w Małopolsce? Sprawdź w artykule! [CZYTAJ WIĘCEJ...]

08:15 Koronawirus w Szczecinie. Miasto wesprze przedsiębiorców i artystów

Odroczenie płatności, fundusz pożyczkowy, bony upominkowe i wsparcie dla artystów - w ten sposób miasto planuje wesprzeć lokalnych przedsiębiorców i artystów w obliczu epidemii koronawirusa. W czwartek prezydent Szczecina przedstawił plan na rozwiązanie kryzysowej sytuacji w mieście [CZYTAJ WIĘCEJ...]

08:10 Kwarantanna w Grajewie. Kobieta wróciła z zagranicy, ale w domu jej nie było

Obecnie w woj. podlaskim ponad 400 osób jest objętych domową kwarantanną. To osoby, które wróciły ostatnio z zagranicy. Aby uniemożliwić im ewentualne roznoszenie koronawirusa, muszą przez 14 dni przebywać w swoich domach. O przestrzeganie tych zaleceń dbają między innymi policjanci. Jedna z mieszkanek powiatu grajewskiego wróciła z zagranicy do domu, ale do kwarantanny się nie zastosowała. Funkcjonariusze spotkali ją na ulicy, kiedy przyszli ją skontrolować [CZYTAJ WIĘCEJ...]

ZOBACZ TEŻ: Czy lato wypłoszy koronawirusa?

08:05 Sytuacja na granicy: Koniec kolejek w Jędrzychowicach!

Poprawia się sytuacja na przejściach granicznych między Polską a Niemcami. Zaledwie dwa dni temu czas oczekiwania na wjazd do Polski w Jędrzychowicach dla samochodów ciężarowych wynosił 30 godzin. W piątek, jak informują służby, przekraczanie granicy odbywa się na bieżąco [CZYTAJ WIĘCEJ...]

08:00 Więźniowie z Raciborza szyją maseczki

W czasach epidemii wszystkie ręce na pokład! W wielu szpitalach brakuje niezbędnych materiałów, dlatego każdy może wspomóc placówki we wspólnym trudzie walki z koronawirusem. Raciborscy więźniowie otrzymali również bojowe zadanie - od kilku dni wzięli się za szycie maseczek ochronnych [CZYTAJ WIĘCEJ...]

07:55 Kibice Śląska Wrocław pomagają w walce z zarazą

Kibice Śląska Wrocław zbierają potrzebne przedmioty dla szpitali i ratowników medycznych. Sympatycy „Wojskowych” wspierają też zbiórkę pieniędzy na respiratory, które mają trafić do szpitala przy ul. Borowskiej [CZYTAJ WIĘCEJ...]

07:50 Kierownictwo ministerstwa rolnictwa w kwarantannie

Według najnowszych informacji, całe kierownictwo Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostało poddane kwarantannie. Wiceminister rolnictwa zakażony koronawirusem [CZYTAJ WIĘCEJ...]

07:45 Koronawirus w Wielkopolsce. Więcej osób na KWARANTANNIE, ale są też DOBRE wiadomości!

Mamy najnowsze dane dotyczące koronawirusa w województwie wielkopolskim. Liczba zakażonych rośnie z każdym dniem, ale są także dobre informacje. Hospitalizowanych osób pod kątem koronawirusa jest mniej niż dzień wcześniej. Sprawdźcie najnowsze dane przekazane przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu [CZYTAJ WIĘCEJ...]

07:40 Sytuacja koronawirusa w woj. kujawsko-pomorskim

35 osób przebywa w szpitalu z podejrzeniem koronawirusa. U jedenastu osób w województwie kujawsko-pomorskim zdiagnozowano SARS-CoV-2 [CZYTAJ WIĘCEJ...]

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus w województwie kujawsko-pomorskim. Ponad tysiąc osób objętych kwarantanną

07:30 Poszukiwany od 10 lat mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa uciekł ze zgierskiego szpitala

Poszukiwany od 10 lat listem gończym mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa uciekł ze zgierskiego szpitala. Teraz, za samą ucieczkę, grozić mu może od 6 miesięcy do 12 lat więzienia [CZYTAJ WIĘCEJ...]

07:15 W najbliższych dniach możemy odnotować ponad tysiąc zakażeń

Jak twierdzi minister zdrowia Łukasz Szumowski, w ciągu najbliższych dni możemy odnotować nawet około 1,5 tysiąca zachorowań na koronawirusa. Efektów decyzji rządu - o zamknięciu placówek oświatowych, kulturalnych, galerii handlowych, a także granic oraz o izolacji, można będzie, zdaniem ministra, wypatrywać za 1-2 tygodnie.

07:00 Stan zachorowań na koronawirusa w Polsce

Tylko wczoraj w Polsce zdiagnozowano 70 przypadków koronawirusa. Łączna liczba zachorowań na ten moment wynosi 355. Hospitalizowanych jest 871 osób, objętych kwarantanną: 28440, zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju: 48324, objętych nadzorem epidemiologicznym: 48660. 5 osób zmarło. Polski "pacjent zero" jest już zdrowy.

Ja powiedział minister Mateusz Morawiecki, przed nami szczyt zachorowań.

Koronawirus w Polsce. Czytaj najnowsze informacje o pandemii:

Koronawirus Raport