Kryminalni zlikwidowali NIELEGALNĄ FABRYKĘ pod Łęczycą. W środku... prawie 3 TONY NIELEGALNEGO TOWARU!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Kryminalni zlikwidowali NIELEGALNĄ FABRYKĘ pod Łęczycą. W środku... prawie 3 TONY NIELEGALNEGO TOWARU!

2020-09-29 14:14

Policjanci z wydziału kryminalnego łęczyckiej komendy na terenie gminy Świnice Warckie zlikwidowali nielegalną fabrykę tytoniu. W pomieszczeniu gospodarczym niezamieszkałej posesji zabezpieczyli blisko trzy tony sprasowanego tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz maszyny służącą do jego cięcia i suszenia. Na miejscu kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o ten nielegalny proceder.

W miniony poniedziałek (28 września 2020 roku) policjanci z wydziału kryminalnego łęczyckiej komendy pojechali na teren niezamieszkałej posesji w gminie Świnice Warckie. Jak wynikało z ich ustaleń miała tam się znajdować nielegalna produkcja wyrobów akcyzowych. - Kiedy policjanci weszli na wytypowaną działkę zatrzymali tam dwóch mężczyzn w wieku 29 i 39 lat, mających związek z tym przestępstwem. Przeszukując wynajmowane przez nich pomieszczenia gospodarcze funkcjonariusze zabezpieczyli 14 bel sprasowanego tytoniu bez polskich znaków akcyzy, każda o wadze 200 kilogramów. Dodatkowo w ręce stróżów prawa wpadła linia do przetwarzania nielegalnego towaru składającą się z maszyn do jego cięcia i suszenia - opisuje policja.

W rezultacie kryminalni przechwycili blisko 3 tony kontrabandy, której wstępna wartość uszczuplenia podatku akcyzowego to około 2 miliony złotych. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu kolskiego. Obaj usłyszą zarzuty dotyczące prowadzenia tego nielegalnego procederu.

Za wytwarzanie wyrobów akcyzowych bez wymaganego zezwolenia grozi kara do 5 lat więzienia oraz wysoka grzywna, zaś ich posiadanie bez polskich znaków akcyzy zagrożone jest karą do 3 lat za kratkami.

Aresztowani za kradzieże "na kolec". Ganiali się z policją po polu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany