Które kina otwarte w Łodzi? Od 12.02 luzowanie obostrzeń

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. pompi

Które kina otwarte w Łodzi? (NIE WSZYSTKIE!) Od 12.02 luzowanie obostrzeń

2021-02-10 15:17

W minionym tygodniu rząd ogłosił luzowanie obostrzeń. Szczególne poruszenie i zainteresowanie wzbudziło otwarcie kin. To było spore zaskoczenie dla branży i obawa, że dystrybutorzy filmów mogą nie zdążyć. Dziś już wiadomo, że nie wszystkie kina zostaną otwarte 12 lutego. Szczegóły w materiale.

Tuż przed walentynkami, w piątek 12 lutego 2021, zostaną otwarte kina - oczywiście w reżimie sanitarnym i póki co - tylko warunkowo, na dwa tygodnie. Mimo, że wszystkie branże od dawna mają nadzieję na poluzowanie obostrzeń, to otwarcie kin było zaskoczeniem. Po ogłoszeniu decyzji rządu szef łódzkiego kina "Charlie" Sławomir Fijałkowski mówił o obawach związanych z dostarczeniem nowych filmów przez dystrybutorów. I tak, już dziś wiadomo, że mimo, że kina szykują się na otwarcie, to nie wszystkie zdążą do 12 lutego.

ZOBACZ TEŻ: Szczepionka na koronawirusa w Łodzi: Ta poradnia szczepi 4x więcej pacjentów!

Które kina w Łodzi zostaną otwarte 12 lutego? Sprawdziliśmy!

Kino Cinema City w Manufakturze przekłada otwarcie

Sieć kin Cinema City w Polsce zdecydowała o przesunięciu daty otwarcia swoich kin. Na swoim fanpage'u opublikowała komunikat, oto jego fragment:

"DRODZY KINOMANI! Wiemy, że perspektywa ponownego OTWARCIA CINEMA CITY wzbudza ogromne emocje ! Wierzymy, że z każdym dniem jesteśmy coraz bliżej tego celu i już wkrótce ponownie zawitacie w naszych salach. Niestety nie nastąpi to jeszcze 12 lutego. Naszym priorytetem niezmiennie jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim widzom i pracownikom a także dostarczenie rozrywki na możliwie najwyższym poziomie."

Otwarcie kina Helios na pewno nie 12 lutego

O cierpliwość prosi widzów również kino Helios, które podobnie jak Cinema City, nie wznowi działalności 12 lutego.

CZYTAJ TEŻ: Łódzkie: Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych kary dla właściciela siłowni

Zgodnie z zapowiedziami, 12 lutego nieczynne będzie również Multikino.

Łódź: Otwarte kina

Otwarcie zapowiada natomiast Kino Charlie przy ul. Piotrkowskiej. W premierowym repertuarze znalazły się takie tytuły jak: "Na rauszu", "Sound of Metal", "Palm Springs", "Zabij to i wyjedź z tego miasta", "W co grają ludzie", "Helmut Newton. Piękno i bestia" czy "Slalom".

A od 13 lutego łodzian zaprasza na seanse Kino Bodo przy ul. Rewolucji 1905 r.. W repertuarze: "xABo: Ksiądz Boniecki", "Szarlatan", "Arab Blues".

Tłusty czwartek. Liczenie kalorii odkładamy na bok
Nasi Partnerzy polecają