Kutno. Noworodek w oknie życia

i

Autor: Pixabay Kutno. Noworodek znaleziony w oknie życia. To drugi taki przypadek w tym roku.

Kutno. Noworodek w oknie życia! To drugi taki przypadek w tym roku

2021-07-22 21:35

Policja w Kutnie (woj. łódzkie) dostała zgłoszenie o pozostawieniu w oknie życia noworodka. Chłopczyk - jak podali świadkowie - urodził się najprawdopodobniej w czwartek. - Nie doszło do przestępstwa - powiedziała wieczorem PAP podkom. Edyta Machnik, rzeczniczka kutnowskiej policji.

Okno życia funkcjonuje przy kutnowskiej siedzibie zgromadzenia Sióstr Pasjonistek św. Pawła od Krzyża w Kutnie (woj. łódzkie). Chłopca pozostawiono tam w czwartek, 22 lipca, po południu. - Dostaliśmy zgłoszenie, że w oknie życia pozostawiono noworodka. Potwierdziliśmy, że nie doszło do żadnego przestępstwa. Dziecko zostało zabrane na badania do szpitala - poinformowała podkom. Edyta Machnik. Wcześniej to siostry zajęły się chłopcem. Chłopczyk - jak podali świadkowie - urodził się najprawdopodobniej w czwartek.

Okno życia w Kutnie, podobnie jak inne, zapewniają anonimowość matce, która zdecyduje się na taki krok. Kiedy w miejscu, gdzie jest specjalny "koszyk" wyścielony kocem, pozostawione zostaje dziecko, w budynku zgromadzenia pasjonistek rozlega się alarm. Siostry natychmiast zajmują się noworodkiem i wzywają policję.

To nie pierwszy przypadek w tym roku, kiedy to w oknie życia w Kutnie znalazło się dziecko. W marcu tego roku znaleziono 6-dniowego chłopca.

PRZECZYTAJ TAKŻE: KILKUMIESIĘCZNE DZIECKO w oknie życia Sióstr Urszulanek w Łodzi. Czy rodzice odpowiedzą na apel Ośrodka Adopcyjnego?

Martwe niemowlę odnalezione w sortowni śmieci. Pogrzeb noworodka NN na cmentarzu komunalnym w Zambrowie
Nasi Partnerzy polecają