Ledwie dostała prawo jazdy, a już może je stracić. 21-latka po pijanemu zahaczała o auta

2021-09-14 17:53
Ledwie dostała prawo jazdy, a już może je stracić. 21-latka po pijanemu zahaczała o auta
Autor: pixabay.com, CC0 fot. hbernard119 /zdjęcie ilustracyjne

21-letnia mieszkanka gminy Sieradz po pijanemu uszkodziła jaguara i bmw, a następnie... odjechała. Zatrzymana wkrótce przez policję tłumaczyła, że bała się odpowiedzialności. Teraz grozi jej kara do 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (13 września) w Sieradzu. Przed godziną 10:00 na policję zadzwoniła kobieta, powiadamiając, że w tył jej samochodu uderzyła młoda kobieta kierująca volkswagenem, która następnie odjechała w kierunku ronda. Na miejsce skierowany został patrol sieradzkiej drogówki. "Jak ustalili policjanci kierująca volkswagenem uderzyła w tył jaguara, następnie w krawężnik i w bok BMW, po czym oddaliła się w kierunku ronda. Na podstawie zebranych informacji policjanci ustalili, gdzie może przebywać sprawczyni kolizji. Już dwie godziny po zdarzeniu funkcjonariusze zastali ją w miejscu pracy na terenie Sieradza. Była to 21-letnia mieszkanka gminy Sieradz. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niej ponad 2,31 promila alkoholu w organizmie. Swoją „ucieczkę” kobieta tłumaczyła tym, że wcześniej spożywała alkohol, dlatego chciała uniknąć kłopotów" - opisuje policja.

Z Niemiec przywieźli kradzioną Toyotę. Zostali złapani tuż przed sprzedażą

Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł żadnych obrażeń. 21-latka odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Za spowodowanie kolizji została również ukarana mandatem karnym.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE