Light Move Festival 2021: Łódź rozbłyśnie tysiącami kolorów

i

Autor: Urząd Miasta Łodzi Light Move Festival 2021: Łódź rozbłyśnie tysiącami kolorów

Light Move Festival 2021: Łódź rozbłyśnie tysiącami kolorów

2021-08-20 21:30

To wyjątkowe wydarzenie, które cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców Łodzi, ale przyciąga do miasta rzesze turystów. Przed nami kolejna edycja Festiwalu Światła Light Move Festival. Między 24 a 26 września łódzkie budynki, parki oraz place miasta zostaną rozświetlone przez zachwycające projekcje i iluminacje tworzone przez międzynarodowych artystów. Festiwal Sztuki Kinetycznej Światła rozświetli kamienice i skwery na ulicy Piotrkowskiej, ale także będzie odbywać się w obszarze Nowego Centrum Łodzi, w Parku im. Sienkiewicza, Parku im. Staszica.

Tegoroczna edycja to nie tylko tradycja, ale także poszukiwania nowatorskich rozwiązań adekwatnych do obecnej sytuacji.

"Czas pandemii paradoksalnie stał się dla nas źródłem wiedzy i inspiracji. Dbając o bezpieczeństwo naszych widzów, teren festiwalowy jest bardziej rozległy niż w poprzednich latach, i wychodzi poza ścisłe Śródmieście"

- informują organizatorzy. Ponadto część atrakcji będzie relacjonowana online.

Czytaj też: Łódź: Hulajnogą wprost pod tramwaj! MPK ostrzega

- Do klasycznej formuły festiwalu wracamy z ostrożnością, dlatego uzgodniony z organizatorem plan lokalizacji zakłada rozproszenie atrakcji na zdecydowanie większym obszarze miasta. Takie rozwiązanie zapewni każdemu swobodny i bezpieczny dostęp do każdego punktu programu. – mówi Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.

Festiwal Sztuki Kinetycznej Światła odbywać się będzie również w obszarze Nowego Centrum Łodzi, w Parku im. Sienkiewicza, Parku im. Staszica, a także tradycyjnie rozświetli kamienice i skwery ulicy Piotrkowskiej.

- W tym roku spotkamy się w zupełnie nowej lokalizacji festiwalowej – to Rondo Solidarności, a na nim monumentalny kościół Św. Teresy. Zaplanowaliśmy niesamowite widowisko łączące światło, kolor, dźwięk i taniec. Zobaczymy mapping na Kościele Św. Teresy, stworzony przez francuskie artystki, wzbogacony o spektakl taneczny na żywo – mówi Beata Konieczniak, Dyrektor Artystyczny Light.Move.Festival.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji są Połączenia. LMF 2021 chce eksplorować zagadnienie miejsca człowieka w nowoczesnym świecie oraz jego więzi zarówno z innymi ludźmi, jak i środowiskiem, przestrzenią i światem cyfrowym. Dlatego też zainagurowane zostaną nowe kategorie festiwalu: LMF EDU (gdzie uczestnicy mogą spotkać się z inspirującymi mówcami i specjalistami w dziedzinie architektury, urbanistyki, nowych technologii i designu) oraz LMF FILM (kino festiwalowe prezentujące filmy dokumentalne wyselekcjonowane przy współpracy z Docs Against Gravity, poruszające temat nowych technologii, psychologii, a w każdym z nich występuje element spotkań, zmiany, namysłu nad współczesnym światem i kondycją człowieka). Sekcje LMF EDU oraz FILM będą gościć w intrygującej, zabytkowej Hali Maszyn EC1, które staje się nowym partnerem tegorocznej edycji.

Czytaj też: W Łodzi wystartował Festiwal Światła. ZOBACZCIE, jak było pierwszego dnia! [ZDJĘCIA+WIDEO]

Sonda
Wybierasz się na Festiwal Światła?
Light Move Festival 2021

i

Autor: mat. organizatora Light Move Festival 2021
Wyjątkowa iluminacja Filharmonii w Szczecinie na Święto Muzyki
Nasi Partnerzy polecają