Łódź: Hulajnogą wprost pod tramwaj! MPK ostrzega

i

Autor: MPK Łódź / kadr z filmu Łódź: Hulajnogą wprost pod tramwaj! MPK ostrzega

Łódź: Hulajnogą wprost pod tramwaj! MPK ostrzega

2021-08-20 16:13

Niewiele brakowało, by doszło do tragedii. Mężczyzna przejeżdżający na hulajnodze przez przejście dla pieszych o mało nie przypłacił tego życiem. Dosłownie ułamki sekund i centymetry dzieliły go od potrącenia przez nadjeżdżający tramwaj. Łódzki MPK przypomina: hulajnogę elektryczną przeprowadza się na pasach.

W ostatnim czasie hulajnogi elektryczne cieszą się ogromną popularnością. Niestety nie wszyscy potrafią z nich umiejętnie korzystać. Wiele osób nie stosuje się do obowiązujących przepisów, a także nie zachowuje nawet minimum ostrożności, często ryzykując zdrowiem i życiem. Na facebookowym profilu MPK Łódź pojawił się film, który ma być ostrzeżeniem dla użytkowników hulajnóg. Możemy na nim zobaczyć sytuację, która o mało nie skończyła się tragedią.

Do zdarzenia doszło kilka tygodni temu na al. Tadeusza Kościuszki w Łodzi, jednak podobne sytuacje zdarzają się bardzo często. Na filmie widzimy mężczyznę, który wjeżdża hulajnogą na przejście dla pieszych, przejeżdża przez jezdnię i o mało nie zostaje potrącony przez nadjeżdżający tramwaj.

"Ten mężczyzna przeżył. Co więcej, nie doznał obrażeń, bo uciekł z miejsca zdarzenia. Ale nie wszyscy mogą mieć tyle szczęścia"

- czytamy we wpisie.

Czytaj też: Farciarz z Łódzkiego. Wydał tyle, co na gazetę, będzie dostawał niezłą "tygodniówkę"!

Przedstawiciele MPK Łódź przypominają również, by korzystać z hulajnóg elektrycznych zgodnie z obowiązującymi przepisami:

"Pamiętajcie, że hulajnogę elektryczną przeprowadza się po pasach"

Pod filmem pojawiły się liczne komentarze internautów oburzonych zachowaniem mężczyzny na hulajnodze, ale także pochwalających refleks, jakim wykazał się motorniczy:

  • "Naprawdę trzeba to komuś tłumaczyć?"
  • "Uciekł, bo nie dość, że wtargnął to miał słuchawki."
  • "Brawo dla motorniczego, ze obserwuje coś więcej niż tylko tory!"

- czytamy w komentarzach.

Czytaj też: Tajemnicza śmierć w pabianickim DPS-ie. Nie żyje podopieczny

Sonda
Czy użytkownicy hulajnóg elektrycznych jeżdżą bezpiecznie?
Pociąg-widmo pod Kołbaskowem
Nasi Partnerzy polecają