Akcja „Wyślij PIT przez Internet z centrum handlowego”

i

Autor: fot. Ministerstwo Finansów Akcja „Wyślij PIT przez Internet z centrum handlowego”

Łódź: 11-13 marca wyślij PIT z galerii handlowej [ADRESY]. Akcja Ministerstwa Finansów

2016-03-09 10:00

Akcja „Wyślij PIT przez Internet z centrum handlowego” odbędzie się w weekend 11-13 marca w całej Polsce. W województwie łódzkim w wydarzeniu biorą udział trzy galerie.

Organizowana przez Ministerstwo Finansów akcja „Wyślij PIT przez Internet z centrum handlowego” zaplanowana została na weekend 11-13 marca (piątek-niedziela). Odbędzie się w 67 galeriach w 55 miastach w całej Polsce. Punkty będą czynne każdego dnia akcji w godz. 12.00-18.00. 

Jeśli chodzi o Łódź i województwo łódzkie, to akcja „Wyślij PIT przez Internet z centrum handlowego” odbywać się będzie w trzech galeriach:

  • Carrefour Łódź, ul. Przybyszewskiego 176/178
  • M1 Łódź, ul. Brzezińska 27/29
  • Focus Mall Piotrków Trybunalski, ul. Słowackiego 123

- Na wyznaczonych stanowiskach informacyjnych będą pełnić dyżur eksperci z urzędów skarbowych. Udzielą szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok oraz rozwieją wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego czy skorzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń - wyjaśnia Ministerstwo Finansów. I dodaje: - Najważniejsze jednak jest to, że urzędnicy pomogą wprowadzić PIT-a do systemu e‑Deklaracje i sprawnie wysłać go przez Internet do dowolnego urzędu skarbowego w Polsce. Osoby rozliczające się na miejscu otrzymają także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO).

Zabierz ze sobą niezbędne dokumenty

Pamiętajmy, że aby móc rozliczyć podatek w takim punkcie powinniśmy zabrać ze sobą rozliczenie PIT-11 lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2015 r. Podobnie jest, jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych - koniczne są wtedy potwierdzenia wydatków. Koniecznie trzeba także zabrać ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2014 r.) lub pamiętać dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2014 r. Będzie to potrzebne, aby potwierdzić identyfikację danych w systemie e-Deklaracje.