Łódź. 19-latek uciekał w nocy przed policją. Zginął w wypadku. Co się stało na Pomorskiej?

i

Autor: Policja /zdjęcie ilustracyjne

Śmierć 19-latka w policyjnym pościgu

Łódź. 19-latek uciekał w nocy przed policją. Zginął w wypadku. Co się stało na Pomorskiej?

2022-10-26 13:39

Śmiertelny wypadek na ul. Pomorskiej w Łodzi. Minionej nocy (25.10.2022 r.) 19-latek w suzuki, podczas policyjnego pościgu uległ wypadkowi. Pomimo reanimacji zmarł. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Śmiertelny wypadek na ul. Pomorskiej w Łodzi (25.10)

W miniony wtorek (25 października) tuż przed północą w rejonie skrzyżowania ulic Franciszkańskiej i Smugowej policyjni wywiadowcy zauważyli samochód suzuki swift, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący mógł być nietrzeźwy. "Policjanci postanowili zatrzymać ten pojazd do kontroli za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Niestety kierujący suzuki nie zatrzymał się i podjął ucieczkę ulicami Łodzi" - podaje mł.asp. Jadwiga Czyż z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Funkcjonariusze ruszyli w pościg. "Kierujący suzuki podczas ucieczki nie reagował na sygnały policjantów. Tuż po północy, na ulicy Pomorskiej, kierujący suzuki stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego wzdłuż jezdni volkswagena golfa, a następnie w betonowe ogrodzenie. Policjanci wezwali pogotowie i rozpoczęli udzielanie pierwszej pomocy rannemu kierującemu. Niestety pomimo ich wysiłków mężczyzna zmarł" - informuje policjantka.

Okazało się, że samochodem suzuki kierował 19-letni łodzianin. Młody mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, a samochód nie miał ważnych badań technicznych ani ubezpieczenia OC.

19-latek jechał sam. Nikt inny nie odniósł obrażeń w tym zdarzeniu. Na miejscu wypadku w obecności prokuratora wykonano oględziny i zabezpieczono ślady. Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają łódzcy policjanci.

Sonda
Czy byłeś świadkiem groźnego wypadku?
Zgroza w Zielonej Górze. Potrącił dwóch policjantów, bo chciał uniknąć kontroli
Nasi Partnerzy polecają