Łódź: 22-latek pod wpływem narkotyków uderzył w radiowóz. Ucierpiało trzech policjantów. To nie wszystko!

i

Autor: policja łódzka Łódź: 22-latek pod wpływem narkotyków uderzył w radiowóz. Ucierpiało trzech policjantów. To nie wszystko!

Łódź: 22-latek pod wpływem narkotyków uderzył w radiowóz. Ucierpiało trzech policjantów. To nie wszystko!

2021-07-18 12:12

W czwartek, 15 lipca w Łodzi na ulicy Kilińskiego samochód uderzył w radiowóz. Okazało się, że toyotę prowadził 22-letni mężczyzna, w aucie przewoził narkotyki. Mało tego, okazało się, że mężczyzna był pod wpływem amfetaminy i marihuany. To nie wszystko... 22-latek nie miał prawa jazdy. Jak informuje policja, w wypadku ucierpiało troje mundurowych. Mężczyzna odpowie za posiadanie środków odurzających, kierowanie pod ich wpływem oraz za popełnione wykroczenia..

W czwartek, 15 lipca około godziny 2:20 na ulicy Kilińskiego w radiowóz policjantów Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego uderzyła toyota. Gdy na miejsce przyjechali wezwani policjanci łódzkiej drogówki, okazało się, że 22-letni kierujący toyotą jechał al. Piłsudskiego. Skręcając w prawo, na skrzyżowaniu z ulicą Kilińskiego utracił panowanie nad kierowanym pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzając w policyjny radiowóz. - W wyniku zdarzenia troje policjantów odniosło niegroźne obrażenia. Będący na miejscu policjanci wyczuli z wnętrza toyoty charakterystyczny zapach suszu roślinnego. Podczas przeszukania samochodu znaleźli w jego wnętrzu 6 foliowych torebek z zieloną substancją. Badanie przy użyciu testera potwierdziło, że jest to marihuana. Badanie 22-latka na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że był trzeźwy. Jednak podczas badania pod kątem narkotyków okazało się, że jest pod wpływem amfetaminy i marihuany. W związku z tym od mężczyzny została pobrana krew do dalszych badań. - informuje asp. sztab. Marzanna Boratyńska WRD KMP w Łodzi.

Okazało się, że 22-letni mężczyzna nie ma prawa jazdy. Na miejsce przyjechał też przedstawiciel firmy, z której pochodziła toyota.

- Z informacji przekazanych policjantom wynikało, że system monitoringu auta chwilę wcześniej wykazał znaczne przekroczenie prędkości przez kierującego. 22-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. - przekazuje policja.

Kierowca odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także za ich posiadanie za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Zostaną mu również przedstawione zarzuty dotyczące popełnionych wykroczeń.

Makabryczny wypadek na ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. Jedna osoba nie żyje
Nasi Partnerzy polecają