Wypadek

i

Autor: Policja Koszmarny wypadek na DK 15 w powiecie inowrocławskim! Wielu rannych - zdj. ilustracyjne

Łódź. 25-letni student spowodował wypadek i uciekł, nie udzielając pomocy poszkodowanym

2021-11-05 14:06

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło kilka dni temu na skrzyżowaniu ul. Narutowicza i Wierzbowej w Łodzi. Kierowca BMW, który doprowadził do zderzenia ze skodą, wraz z pasażerami, uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanym.

Wypadek na skrzyżowaniu ul. Narutowicza i Wierzbowej miał miejsce 2 listopada 2021 r. około północy. Na miejscu, w rozmowie ze świadkami, policjanci ustalili, że kierujący bmw nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, czym doprowadził do zderzenia ze skodą. Tuż po zdarzeniu, kierujący bmw wraz z pasażerami uciekł, nie udzielając pomocy pasażerom i kierowcy skody. "W porozumieniu z funkcjonariuszami łódzkiej drogówki pracującymi na miejscu wypadku, wywiadowcy rozpoczęli poszukiwania uciekinierów. Sprawdzając pojazd w bazach danych, policjanci po kolei dotarli do dwóch poprzednich oraz obecnego właściciela bmw. Ustalili jego miejsce zamieszkania, którym miał być akademik przy ulicy Rewolucji 1905 roku" - podaje Katarzyna Zdanowska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Staranował 10-latka na pasach. Wszystko na oczach policjanta

Po wejściu do akademika, w jednym z pokoi funkcjonariusze zastali kilku mężczyzn. Wśród nich był 25-letni właściciel bmw, który na widok stróżów prawa usiłował wyrzucić foliową koszulkę na dokumenty, w której znajdował się dowód rejestracyjny, karta pojazdu oraz faktura zakupu bmw. "Przeprowadzone na miejscu badanie na zawartość alkoholu wykazało, że był nietrzeźwy. Nie przyznawał się do kierowania pojazdem. Został zatrzymany" - informuje policjantka z KMP Łódź.

Skrupulatna analiza zebranych dowodów pozwoliła policjantom na jednoznaczne wskazanie 25-latka jako sprawcy wypadku. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Odpowie za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Decyzją Prokuratury Rejonowej Łódź Polesie podejrzany został objęty dozorem.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem wypadku?