5-latek z drutem

i

Autor: Fundacja "Mamy serce"/facebook.com 5-latek z drutem

Drut przebił mu serce

5-latek bawił się na podwórku, gdy drut przebił mu serce. Maluszek chciał podbiec do mamy

2022-08-25 16:16

Do dramatu doszło w Łodzi. W czwartek (18 sierpnia 2022), gdy mama kosiła trawę na podwórku, jej synek się beztrosko bawił. Kiedy chciał podbiec do kobiety, wydarzyła się tragedia. Niewielki drucik, który był pozostałością po ogrodzeniu wpadł pod kosiarkę, a następnie wystrzelił prosto w serce maluszka.

Było o krok od nieszczęścia. 5-letni chłopczyk bawił się beztrosko na podwórku przed własnym domem, gdy jego mama kosiła w tym czasie trawę. W pewnym momencie chciał do niej podbiec. Wtedy ostrze kosiarki zahaczyło o ukryty w darni niewielki drucik, który wystrzelił niczym z katapulty i wbił się maluszkowi w klatkę piersiową. Utkwił w sercu. Życie uratowała mu błyskawiczna pomoc lekarzy z łódzkiego szpitala Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Zobacz też: 20-latek wszedł wprost pod koła samochodu. Na tej drodze w ogóle nie powinno go być

Łódź. Drut wystrzelił w serce 5-latka

Mama 5-latka początkowo nie zdawała sobie sprawy z powagi sytuacji. Co prawda na koszulce synka zobaczyła plamę krwi, a pod spodem niewielką rankę, ale była przekonana, że doszło do niegroźnego zranienia. Dopiero kiedy jej zapłakany synek zaczął słabnąć, zdała sobie sprawę z tego, że liczy się każda chwila. Błyskawicznie wezwała karetkę, a medycy zdecydowali, że konieczny jest pilny transport helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do specjalistycznego szpitala w oddalonej od miejsca zdarzenia o 70 kilometrów Łodzi.

Tam 5-latkiem zajęli się kardiochirurdzy. Chłopiec od razu trafił na stół operacyjny. Malec miał szczęście, bo mimo późnej pory, lekarze byli jeszcze w pracy. Chwilę wcześniej skończyli inny, wielogodzinny zabieg.

Dzięki pracy całego zespołu medycznego z lewej komory serca usunięto mu drut o długości kilku centymetrów. Wszystko skończyło się szczęśliwie, a 5-latek czeka już na powrót do domu.

Po odgryzieniu ucha i złamaniu nosa nastąpiła zgoda.
Sonda
Czy miałeś/-aś kiedyś groźny wypadek?
Nasi Partnerzy polecają