Łódź. 70-latek dźgnął nożem w brzuch wychodzącego od sąsiada kolegę. Stan mężczyzny jest ciężki

i

Autor: pixabay.com, CC0 /zdjęcie ilustracyjne

Łódź. 70-latek dźgnął nożem w brzuch wychodzącego od sąsiada kolegę. Stan mężczyzny jest ciężki

2021-06-24 8:01

Łódzka policja wyjaśnia okoliczności ugodzenia nożem, do którego doszło w jednej z kamienic przy ulicy Niskiej na łódzkim Widzewie. W tej sprawie zatrzymany został notowany w przeszłości 70-latek. Mężczyzna usłyszał już zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Został tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło 20 czerwca 2021 r. około godziny 18:30 na korytarzu kamienicy. - W chwili, gdy pokrzywdzony wychodził od znajomego, z mieszkania naprzeciwko wybiegł mężczyzna i nożem uderzył go w brzuch. Wezwani na miejsce medycy po udzieleniu pierwszej pomocy, zabrali mężczyznę do szpitala. Jego stan określają jako ciężki. Natomiast sprawca zaraz po ataku, zabarykadował się w mieszkaniu, stanowczo odmawiając otwarcia drzwi. Na niewiele to się zdało. Policjanci o pomoc poprosili straż pożarną, której funkcjonariusze pokonali zabezpieczenia i już po chwili 70-latek został zatrzymany - opisuje wydarzenia Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Taksówkarz postrzelony przy Puławskiej

Jak się okazało, mężczyzna był pijany, badanie wykazało 1,67 promila alkoholu w jego organizmie.

ZOBACZ TEŻ: Zduńska Wola. Mężczyzna został postrzelony w oko, już nigdy nie odzyska wzroku!

- Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć dlaczego użył noża, według jego wersji powodem był zatarg z przeszłości. Nie jest to pierwsze przestępstwo którego się dopuścił. Usłyszał już zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - podaje policja.

Zgodnie z decyzją sądu Łódź-Widzew 70-latek został tymczasowo aresztowany.