Łódź. 71-latek przewoził ponad 300 kg nielegalnego towaru. Samochód aż się uginał

i

Autor: Policja /KWP Łódź /zdjęcie ilustracyjne

Łódź. 71-latek przewoził ponad 300 kg nielegalnego towaru. Samochód aż się uginał

2022-03-07 14:33

Policjanci z komendy wojewódzkiej kilka dni temu zabezpieczyli ponad 300 kilogramów suszu tytoniowego i zatrzymali 71-latka, który odpowie za paserstwo akcyzowe. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu późnym wieczorem. Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Łodzi w trakcie wykonywania obowiązków służbowych na ulicy Brzezińskiej zwrócili uwagę na przejeżdżającego citroena C8. "Pojazd był bardzo obciążony, co wzbudziło podejrzenia stróżów prawa. Pojechali za nim, aby go skontrolować. Gdy citroen wjechał na jedną z posesji, funkcjonariusze podjęli interwencję. Samochodem kierował 71-letni łodzianin. Okazało się, że w tylnej części citroena zdemontowano fotele tworząc przestrzeń bagażową. Było tam 12 bel suszu tytoniowego o łącznej wadze 320 kilogramów. Tytoń ten nie posiadał polskich znaków akcyzy" - opisuje Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pabianice. Poszukiwany przestępca zabarykadował się w domu. W akcji kontrterroryści i negocjatorzy! [FOTO]

Uzbrojeni funkcjonariusze wygonili z dworca wolontariuszy pomagających uchodźcom

Uszczuplenie Skarbu Państwa w tym przypadku oszacowano na ponad 161 000 złotych. 71-latek kierujący pojazdem został zatrzymany pod zarzutem paserstwa akcyzowego. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Sonda
Czy znając miejsce pobytu poszukiwanego przestępcy, poinformowałbyś policję?