ŁÓDŹ: Będą podwyżki za wywóz śmieci! Opłata nie będzie powiązana ze zużyciem wody

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. manfredrichter

ŁÓDŹ: Będą podwyżki za wywóz śmieci! Opłata nie będzie powiązana ze zużyciem wody

2020-12-31 8:00

To już pewne, łodzian czeka podwyżka opłat za wywóz śmieci. Zmiany zatwierdzone przez Radę Miejską wejdą w życie od 1 lutego. Opłaty za śmieci nie będą powiązane ze zużyciem wody, ale pomysł ten ma powrócić.

Podczas wczorajszej (30 grudnia) sesji Rady Miejskiej, radni zatwierdzili podwyżkę za wywóz śmieci. W przyszłym roku łodzianie zapłacą 10 złotych więcej od osoby, czyli nie 24 a 34 zł, a tzw. opłata podwyższona za niesegregowanie wyniesie 68 zł.

W nieruchomościach mieszanych tj. w części zamieszkałych i w części niezamieszkałych zmieniają się stawki za poszczególne pojemniki na odpady: 1100 l - 58,20 zł; worek o pojemności 120 l - 18,19 zł.

ZOBACZ TEŻ: Szczepionka na koronawirusa w Łodzi: 15 stycznia ruszają powszechne zapisy! Co powinieneś wiedzieć? [INFORMACJE]

Jak podaje magistrat, uchwała jest konsekwencją zakwestionowania przez Regionalną Izbę Obrachunkową uchwały, która miała powiązać opłatę za śmieci z zużyciem wody.

Zmiana stawki nie wymaga składania deklaracji. Mieszkańcy budynków wielorodzinnych (spółdzielnie, nieruchomości gminne, WTBS, wspólnoty mieszkaniowe itp.) otrzymają informacje o wysokości odpłat od administratorów nieruchomości. Właściciele domów jednorodzinnych dostaną powiadomienia z Urzędu Miasta Łodzi.

Nowe stawki wejdą w życie od 1 lutego 2021 r., a więc opłaty za styczeń 2021 r. pozostaną bez zmian.

Pomysł powiązania opłat za wywóz śmieci ze zużyciem wody ma powrócić w przyszłym roku.

Rok 2020 pokazał Polakom palec Lichockiej. Adam Feder podsumowuje12 miesięcy [WIDEO]