Łódź: Ceny wody na razie bez zmian. Od kiedy planowana jest nowa taryfa?

i

Autor: pixabay.com, CC0

Łódź: Ceny wody na razie bez zmian. Od kiedy planowana jest nowa taryfa?

2020-09-29 11:40

Łódzki magistrat poinformował, że w tym roku nie będzie już podwyżki cen opłat za zużycie wody i utylizację ścieków. Zmiany w taryfie planowane są od czerwca przyszłego roku.

Jak powiedziała prezydent Hanna Zdanowska po konsultacji z prezesem Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, kondycja finansowa spółki jest dobra i nie ma powodu podnoszenia cen za usługi tej jednostki.

- Łódzka woda jest najlepsza oraz tania. I tak zostanie. Po tym, jak Wody Polskie odrzuciły wniosek prezesa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji o zmianie taryfy, zdecydowałam, że w tym roku podwyżki cen wody nie będzie - mówi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji zaproponuje nową taryfę cen za wodę do 28 lutego 2021 roku. Jeśli zostanie zaakceptowana przez Wody Polskie, to obowiązywać będzie przez trzy lata od 13 czerwca przyszłego roku.

Jak informuje magistrat, jednocześnie miasto prowadzi rozmowy z pracownikami Zakładów Wodociągów i Kanalizacji. - Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zapewniła, iż nie stracą oni pracy, a chciałaby też, aby za okres pandemii otrzymali dodatkową gratyfikację - czytamy na stronie Urzędu Miasta Łodzi.

5 faktów o kawie z okazji jej dnia