Łódź. Co dalej z dyspensą od uczestnictwa w mszach? Biskupi podjęli jednogłośną decyzję!

2021-06-18 8:36
Łódź. Co dalej z dyspensą od uczestnictwa w mszach? Biskupi podjęli jednogłośną decyzję!
Autor: pixabay.com, CC0 fot. Robert Cheaib

Dyspensa od uczestnictwa w mszach, w związku z epidemią COVID-19 obowiązywała przez wiele miesięcy. Teraz, kiedy dobowy stan zakażeń koronawirusem w Polsce zmalał do kilkuset przypadków, powoli luzowane są obostrzenia. Również biskupi, na Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w mszy świętej.

Koronawirus w Polsce w ostatnich tygodniach sięga kilkuset przypadków na dobę. W związku z poprawą sytuacji epidemicznej luzowane są kolejne obostrzenia, również w kościele. Jak czytamy w komunikacie na stronie Konferencji Episkopatu Polski, decyzja biskupów w kwestii zniesienia dyspensy od mszy świętej oraz w święta nakazane była jednogłośna. Biskupi, na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej, zdecydowali o zniesieniu dyspens z dniem 20 czerwca 2021 r. Przypomnijmy, zgodnie z harmonogramem luzowania obostrzeń, od 13 czerwca, w kościołach i miejscach kultu może być zajęta połowa miejsc. Wciąż jednak w pomieszczeniach zamkniętych obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Dotyczy to zatem również świątyń.

CZYTAJ TEŻ: Abp Grzegorz Ryś w żałobie. Zmarła jego ukochana mama. Wzruszające wspomnienia

Wzruszający napis na grobie okradzionego przez hieny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE