ŁÓDŹ. Do szpitala tymczasowego w hali EXPO już PIERWSZEGO DNIA trafili pacjenci!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. fernandozhiminaicela

ŁÓDŹ. Do szpitala tymczasowego w hali EXPO już PIERWSZEGO DNIA trafili pacjenci!

2021-03-23 14:25

Urządzony w łódzkiej hali Expo szpital tymczasowy otwarto w poniedziałek (22 marca) na mocy decyzji wojewody łódzkiego, związanej ze wzrastającą liczbą zakażeń i hospitalizacji w regionie. Już pierwszego dnia jego funkcjonowania do placówki przyjęto 12 pacjentów. Jak informuje rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska, trwają kolejne przyjęcia.

- W pierwszym dniu funkcjonowania do szpitala tymczasowego trafiło 12 pacjentów. Ich stan jest dobry. To osoby, które wymagają tlenoterapii. Obecnie w szpitalu dyżuruje trzech lekarzy i sześć pielęgniarek oraz personel pomocniczy – poinformowała rzeczniczka wojewody Dagmara Zalewska. Dodała, że kolejne przyjęcia zaplanowane są na wtorek. Personel w placówce oddelegowany został ze szpitala im. Biegańskiego w Łodzi.

ZOBACZ TEŻ: Została sama, nie miała nawet siły zrobić jedzenia. Przyjechało pogotowie: "Pani się chyba nudzi, chyba pani brakuje towarzystwa"

E-polska: Rok od pandemii

Według prof. Anny Piekarskiej, kierującej Katedrą Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, chorzy na COVID-19 będą, jak do tej pory, przyjmowani do szpitala im. Biegańskiego. Ci z nich, których stan nie będzie wymagał zastosowania intensywnej terapii, będą przenoszeni do szpitala tymczasowego.

Jeśli liczba zachorowań w regionie jeszcze wzrośnie, szpital w hali EXPO również wdroży własne przyjęcia.

ZOBACZ: Koronawirus w Łodzi. Od 20 marca NOWE OBOSTRZENIA! Co zamknięte?

"W pierwszym etapie w szpitalu tymczasowym uruchomiono 56 łóżek i 10 łóżek respiratorowych, ale jego docelowe możliwości są zdecydowanie większe. Można w nim oddać do użytku 272 miejsca, w tym 100 respiratorowych" – zaznaczyła Zalewska.

W Łódzkiem jest ponad 2,5 tysiąca miejsc do hospitalizacji pacjentów z COVID-19, z czego zajętych jest ponad 1,7 tys. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że we wtorek (23.03) potwierdzono w Łódzkiem 1112 nowych zakażeń koronawirusem [ZOBACZ PEŁNY RAPORT]

Znajomość tych pojęć to w XXI wieku wręcz obowiązek! Ogarniasz chociaż połowę?

Pytanie 1 z 15
Określenie "vaping" oznacza...