Koronawirus w Łodzi. Od 20 marca NOWE OBOSTRZENIA! Co zamknięte?

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. alexman89

Koronawirus w Łodzi. Od 20 marca NOWE OBOSTRZENIA! Co zamknięte?

2021-03-17 19:06

Dzisiejszy raport nt. koronawirusa w Polsce mówi o ponad 25 tysiącach nowych, potwierdzonych przypadków zakażeń i ponad 450 zgonach. Z powodu tak wysokich wzrostów zakażeń COVID-19 w naszym kraju ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych obostrzeniach, które od 20 marca mają objąć całą Polskę. Lockdown czeka zatem również Łódź. Co zostanie zamknięte? Na jak długo? Jakie nowe obostrzenia pojawią się od najbliższej soboty?

Podczas pilnie zwołanej konferencji (17.03) minister zdrowia poinformował o konieczności wprowadzenia lockdownu w całej Polsce. Nowe obostrzenia mają obowiązywać od 20 marca, wstępnie do 9 kwietnia. Co nas czeka? Nie tak dawno otwarte instytucje kultury i kina znowu będą musiały się zamknąć. Przypomnijmy, w Łodzi wiele z nich, z powodu zakażeń koronawirusem, w ostatnim czasie musiało zostać zamkniętych [CZYTAJ WIĘCEJ...]

Od 20 marca nieczynne będą również łódzkie baseny i obiekty sportowe. Zamknięcie czeka także hotele, wyjątkiem będą te robotnicze.

Pełny lockdown w cajej Polsce od soboty! Jakie zasady i ograniczenia?

Nowe obostrzenia to także ponowne wprowadzenie nauki zdalnej dla klas I-III.

Normalnie mają natomiast funkcjonować żłobki i przedszkola, a także kościoły, w których wciąż obowiązuje reżim sanitarny, czyli m.in. oprócz obowiązkowych maseczek, ograniczenie liczby wiernych (1 osoba na 15 metrów kwadratowych).

CZYTAJ: Jak idą szczepienia na koronawirusa w Łódzkim? Oto najnowsze dane!

Wiele łódzkich firm zdecydowało się podczas trwającej epidemii koronawirusa na wprowadzenie trybu pracy zdalnej. To rozwiązanie zalecał dziś Adam Niedzielski, wskazując, że w ten sposób można ograniczyć transmisję wirusa.

W dzisiejszym raporcie ministerstwa zdrowia nt. koronawirusa w Polsce odnotowano ponad 25 tysięcy nowych, potwierdzonych przypadków zakażeń i ponad 450 zgonów. W regionie łódzkim dzisiaj (17.03) odnotowano 1466 zakażeń i 29 zgonów.

ZOBACZ: Koronawirus w Polsce: ile zakażeń dzisiaj (17.03)? Stan zachorowań w woj. łódzkim [RAPORT KORONAWIRUS]

Więcej na temat koronawirusa w Łodzi i regionie:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany