Łódź. Gromy na arcybiskupa Rysia! Miał sprofanować Eucharystię [WIDEO]

i

Autor: Adam Walanus - http://www.adamwalanus.pl/ (CC BY-SA 4.0)/Wikimedia Commons Arcybiskup Grzegorz Ryś miał sprofanować Eucharystię w czasie spotkania Arena Młodych "RESET", które odbyło się w Łodzi

Łódź. Gromy na arcybiskupa Rysia! Miał sprofanować Eucharystię [WIDEO]

2021-09-16 22:27

Arcybiskup Grzegorz Ryś miał sprofanować Eucharystię w czasie spotkania Arena Młodych "RESET", które odbyło się w Łodzi. Duchowny zaprosił w jego trakcie zgromadzonych do przyjęcia komunii świętej, ale zdaniem innych księży i wiernych nie miał do tego prawa, bo zrobił to poza mszą świętą. Na głowę arcybiskupa Grzegorza Rysia spadła ogromna krytyka.

Łódź. Gromy na arcybiskupa Rysia! Miał sprofanować Eucharystię

Jak informuje serwis dorzeczy.pl, arcybiskup Grzegorz Ryś miał sprofanować Eucharystię w czasie spotkania Arena Młodych "RESET" w Łodzi. Wszystko działo się kilka dni temu, gdy duchowny zaprosił wszystkich przybyłych do przyjęcia komunii świętej, choć przecież nie brali oni udziału w mszy świętej. Metropolicie łódzkiemu wydawało się to jednak nie przeszkadzać, co spotkało się z ogromną krytyką ze strony innych księży i wiernych, którzy dali temu wyraz w komentarzach na Twitterze, gdzie pojawiło się już wideo ze spotkania z Łodzi. "Wszystkich, którzy chcą Komunię przyjąć, już zapraszam, żeby otoczyli ten stół (…) Idziemy do tego, żeby spożyć pokarm, który Jezus nam daje. Wiem, że jesteście trochę zaskoczeni, nikt nie wiedział, że jest na Mszy, ale wszystkie elementy Mszy Świętej były", cytuje arcybiskupa Rysia dorzeczy.pl.

Łódź. Twitter krytykuje arcybiskupa Rysia

Jak informuje dorzeczy.pl, arcybiskup Ryś nie odniósł się jeszcze do zarzutów profanacji Eucharystii. Oburzenia zachowaniem metropolity łódzkiego nie krył za to m.in. ks. Daniel Wachowiak.

- Jestem zgorszony postawą abp. Rysia. Przecież tak nie wolno!!! Msza Święta musi spełniać warunki określone rytem, a to, co zaaranżował abp Ryś jest totalną samowolką - napisał duchowny na Twitterze.

Słów krytyki pod adresem arcybiskupa Rysia nie szczędził także ks. Maciej Słyż.

- Czy jakiś biskup mógłby z łaski swojej skierować do Bp. Rysia kilka anatematyzmów w związku z tym co ten człowiek wyprawia? - napisał duchowny na swoim profilu twitterowym.

Czytaj też: Przez niego stracił ciągnik i plony. Asesor z Łodzi z wyrokiem, poszkodowanych może być więcej!

Czytaj też: Nie żyje czwarta ofiara wypadku pod Rawą Mazowiecką. Horror w Niemgłowach

Ksiądz chce wyrzucić nas na bruk