Łódź. Jezuici chcą kupić kamienicę przy ul. Roosevelta. Potrzebujemy sześć baniek

i

Autor: Google Street View Właścicielem kamienicy jest ZUS, ale chce ją sprzedać za ponad sześć milionów złotych.

Łódź. Jezuici chcą kupić kamienicę przy ul. Roosevelta. "Potrzebujemy sześć baniek"

2021-05-19 17:16

Jezuici planują kupić kamienicę znajdującą się przy ulicy Roosevelta w Łodzi, w pobliżu kościoła należącego do prowadzonej nich parafii pw. Najświętszego Imienia Jezus. Budynek należy obecnie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który jednak usiłuje go sprzedać. Jak poinformował ks. Remigiusz Recław, proboszcz parafii pw. Najświętszego Imienia Jezus, zakonnicy chcieliby stworzyć w tym obiekcie dom rekolekcyjny. Cena wywoławcza kamienicy to ponad sześć milionów złotych.

Jezuici chcą kupić kamienicę w Łodzi za ponad sześć milionów złotych

W nagraniu umieszczonym w serwisie YouTube ks. Remigiusz Recław, proboszcz parafii pw. Najświętszego Imienia Jezus poinformował, że parafia prowadzona przez jezuitów planuje kupić kamienicę przy ulicy Roosevelta w Łodzi. Budynek należy obecnie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jednak ta instytucja planuje go sprzedać i wystawiła kamienicę na licytację. Cena wywoławcza wynosi sześć milionów trzysta tysięcy złotych. Jezuici chcą stworzyć w kamienicy dom rekolekcyjny, który mieściłby się nieopodal ich kościoła parafialnego. Ksiądz Recław przyznał, że obecnie parafia nie ma pieniędzy na tak potężną inwestycję, dlatego poprosił widzów o wsparcie oraz o udostępnianie umieszczonego w internecie filmiku. - Potrzebujemy sześć baniek na dom rekolekcyjny. (...) Jestem przekonany, że jeśli Bóg tego chce, to dom rekolekcyjny powstanie. (...) Inwestycja w zakup takiego budynku, to jest inwestycja w ratowanie rodzin, w ratowanie dzieci, w ratowanie sytuacji, gdzie ktoś się zupełnie gubi - powiedział w udostępnionym nagraniu ks. Remigiusz Recław, proboszcz parafii pw. Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi.

PRZECZYTAJ: Strzyżaki - atakują chmarami, a ich ukąszenia pozostawiają ślad nawet na wiele miesięcy. Czy są groźne dla człowieka?

ZOBACZ: Tragedia pod Pabianicami. Pan Artur zginął w drodze do domu. Zostawił synka i żonę w ciąży [FOTO]

QUIZ. Slang młodzieżowy 2020. Jeśli nie przekroczysz wyniku 5/10, jesteś boomerem

Pytanie 1 z 10
Na początek rozpracujmy słowo z tytułu. Kim jest "boomer"?
Pijany spowodował kolizję na oczach policjanta
Nasi Partnerzy polecają