ŁÓDŹ: Kamery miejskiego monitoringu pojawią się NA OSIEDLACH! Gdzie dokładnie?

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. PhotoMIX-Company

ŁÓDŹ: Kamery miejskiego monitoringu pojawią się NA OSIEDLACH! Gdzie dokładnie?

2020-11-20 8:00

W drugiej połowie grudnia, na łódzkich ulicach pojawi się kilkanaście nowych punktów kamerowych. Tym razem miejski monitoring zawita na osiedla. Inwestycja realizowana jest ze środków budżetu obywatelskiego.

Trwa instalacja kamer w nowych punktach na terenie Łodzi, które dołączą do systemu miejskiego monitoringu. Inwestycja zainicjowana została przez samych mieszkańców, którzy zgłosili projekty do budżetu obywatelskiego.

- W ubiegłym roku mieszkańcy zgłosili do budżetu obywatelskiego 7 wniosków dotyczących rozbudowy monitoringu miejskiego. 4 przeszły pomyślnie proces głosowania, co pokazuje jak duże jest społeczne zapotrzebowanie na bezpieczną, monitorowaną przestrzeń, w której przebywamy. Obecnie trwa budowa instalacji i do 20 grudnia planujemy odebrać inwestycję. Także w tym roku mieszkańcy zgłosili kolejnych 9 podobnych wniosków do budżetu obywatelskiego, więc liczę, że sieć monitoringu będziemy rozbudowywać dalej – powiedział Waldemar Walisiak, Naczelnik Wydziału Monitoringu Straży Miejskiej w Łodzi.

Monitoring miejski na łódzkich osiedlach

W ramach rozpoczynających się właśnie zadań rozbudowy monitoringu tworzonych jest 18 punktów kamerowych, w których znajdzie się 18 kamer obrotowych, 18 kamer stałopozycyjnych, 11 kamer o szerokości wizji 360 stopni, 2 punkty SOS i 4 głośniki do rozgłaszania komunikatów. W ramach tej inwestycji 10 punktów kamerowych z 2 głośnikami i punktami SOS zainstalowanych zostanie w pasażu Abramowskiego, 4 punkty z 2 głośnikami w parku Podolskim, po 2 punkty na terenie osiedli Montwiłła-Mireckiego i Kozinach. Łączna wartość zadań to kwota 1 559 356,53 złotych.

Dzieci okradły Stadion Miejski w Bielsku-Białej. Teraz szuka ich policja

Monitoring miejski w Łodzi: jest już ponad 700 kamer!

Po zakończeniu i odbiorach inwestycji system monitoringu w całej Łodzi składał się będzie z 705 kamer w 252 lokalizacjach oraz 6 głośników tubowych i 6 urządzeń SOS. Dzięki nim mieszkańcy mogą szybko zgłosić niepokojące zdarzenia do operatora monitoringu miejskiego. Wówczas dyżurujący strażnicy natychmiast sprawdzają czy faktycznie dochodzi do takiego zdarzenia i w razie konieczności wysyłany jest patrol.