Lublin: Szczepienia na COVID-19. W całym regionie ponad 65 tys. szczepionek. Nowe dane

i

Autor: Pixabay/KitzD66

Łódź: Koszmarne problemy ze szczepionkami na koronawirusa! Cierpią seniorzy

2021-02-01 16:58

Do 127 z 430 punktów w woj. łódzkim nie dotarły w poniedziałek przeznaczone dla seniorów zamówione szczepionki przeciw COVID-19. "Przełożono na inny termin zastrzyki w tych miejscach" – poinformowała w poniedziałek (1 lutego) Dagmara Zalewska, rzeczniczka wojewody. W związku z brakiem preparatu, szczepienia kilkudziesięciu seniorów przełożono na kolejne dni tygodnia. W których miejscach są największe braki?

Jednym z miejsc, które musiało w poniedziałek obyć się bez szczepionek – mimo że przezornie zamówiono je już we wtorek 26 stycznia – było Miejskie Centrum Medyczne im. Rydygiera w Łodzi.

- Na poniedziałek mieliśmy zapisanych 12 seniorów w punkcie szczepień przy ul. Pomorskiej oraz sześciu w punkcie przy ul. Piotrkowskiej. Musieliśmy odwołać szczepienia dla 18 seniorów. Przełożyliśmy je na piątek. Również te zaplanowane na wtorek 2 lutego stoją pod znakiem zapytania. Agencja Rezerw Materiałowych poinformowała nas, że dostawa szczepionek będzie we wtorek do godz. 13.00. Tymczasem my pierwsze szczepienia mamy zaplanowane na godz. 10.00. Już dziś dzwoniliśmy do 24 seniorów, którzy byli zapisani na wtorek, że być może będziemy musieli przekładać termin szczepień – podkreśliła prezes Centrum Medycznego im. Rydygiera Marta Nowak.

PRZECZYTAJ: Koronawirus w Polsce: ile zakażeń dzisiaj (1.02.2021)? Stan zachorowań w woj. łódzkim [RAPORT KORONAWIRUS]

W Łodzi działają 134 punkty, w tym 21 w przychodniach miejskich, do których zapisało się na zabieg 6 tys. osób powyżej 70 lat. Ze względu na ograniczone dostawy każdy punkt może tygodniowo wykonywać zastrzyki 30 osobom. W poniedziałek konieczność przekładania wizyt seniorów dotyczyła tylko CM im. Rydygiera, a to dlatego, że od początku akcji inne miejskie placówki – przewidując trudności z punktualnością dostaw – umawiały się z pacjentami na inne dni tygodnia.

Według danych, jakie podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia, w Łódzkiem od początku akcji szczepionkę zaaplikowano w sumie ponad 83,5 tys. osób, z czego ponad 15,6 tys. otrzymało drugą dawkę preparatu.

CZYTAJ TAKŻE: NIEBEZPIECZNY POŚCIG ulicami Łodzi. 27-latek chciał uciec policji za wszelką cenę. Co miał na sumieniu?

To samo źródło: /www.gov.pl/web/szczepimysie podaje też, że ostatniej doby zaszczepiono w Łódzkiem zaledwie 22 osoby, w tym 4 drugą dawką. Informację tę poddaje w wątpliwość rzeczniczka wojewody, która przypomniała, że przez siedem dni w tygodniu od godz. 8.00 do 20.00 działa w Łodzi punkt w szpitalu tymczasowym urządzonym w hali Expo. Dziennie obsługuje on ok. 240 osób i przez ostatnie dni pracował zgodnie z planem.

- Punkt był czynny również w ostatnią niedzielę, a więc podejrzewam, że podana na stronie MZ liczba 22 wynika z opóźnień w raportowaniu – dodała Zalewska.

POLECAMY: Strajk Kobiet w Łodzi: Ten protest będzie NAPRAWDĘ GŁOŚNY! [2.02.2021]

Do tej pory w łódzkim szpitalu tymczasowym zaszczepiono ponad tysiąc osób. W poniedziałek dotarła do niego zamówiona dostawa ponad 200 dawek.

Express Biedrzyckiej - Bolesław Piecha: Nie będzie przerw w szczepieniach
Nasi Partnerzy polecają