Strajk Kobiet w Łodzi: Ten protest będzie NAPRAWDĘ GŁOŚNY!  [2.02.2021]

i

Autor: Kinga Baryga /zdjęcie z archiwum

Strajk Kobiet w Łodzi: Ten protest będzie NAPRAWDĘ GŁOŚNY! [2.02.2021]

2021-02-01 8:56

Szykuje się naprawdę głośny protest. We wtorek (2.02.2021) uczestnicy Strajku Kobiet mają przynieść ze sobą garnki i patelnie. "Kobiety mają gotować, to wam ugotują piekło!" - zapowiadają Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom, cytując artystę Karola Krupiaka.

W minioną środę (27.01.2021) na stronie Trybunału Konstytucyjnego opublikowano uzasadnienie wyroku TK z dnia 22 października 2020 r., w którym uznaje przepisy dopuszczające aborcję eugeniczną za niezgodne z konstytucją. Następnie wyrok został opublikowany w Dzienniku Ustaw. Publikacja wyroku oznacza wejście przepisów w życie.

Przeciwnicy zaostrzenia prawa aborcyjnego wychodzą na ulice polskich miast. Protesty odbywają się niemal każdego dnia.

ZOBACZ TEŻ: ŁÓDŹ: Pracowała w fabryce za granicą, nagle kontakt się urwał. TAJEMNICZE ZAGINIĘCIE POLKI

Protest w Łodzi

Wczoraj łodzianie w dużej mierze wrzucali do wirtualnych puszek WOŚP, ale manifestacja odbyła się w realu. Mieszkańcy z transparentami pojawili się na placu Wolności.

Na jutro (wtorek, 2.02) zaplanowano naprawdę głośny protest. Uczestnicy Strajku Kobiet mają przynieść ze sobą garnki i patelnie, w które zamierzają walić m.in. łyżkami, aby zrobić jak najwięcej hałasu. - Możecie zabrać butelki plastikowe wypełnione drobniakami albo kamyczkami, żeby powstały z tego głośne grzechotki - podpowiadają Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom. "Kobiety mają gotować, to wam ugotują piekło!" - zapowiadają, cytując artystę Karola Krupiaka.

Strajk Kobiet w Łodzi 2.02.2021

Strajk Kobiet we wtorek, 2 lutego, ma się rozpocząć na Placu Zwycięstwa pod Muzeum Kinematografii o godzinie 19:00.

- Zrobimy wspólnie hałas. Usłyszą nas, bo muszą, a my pokażemy, że nadal jesteśmy wk**wione - czytamy na stronie wydarzenia.

Jednocześnie Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom przypominają uczestnikom o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w związku z epidemią.

"W ramach tego spontanicznego spotkania należy bezwzględnie mieć maseczkę, utrzymywać dystans społeczny, mieć przy sobie środki dezynfekujące i dezynfekować ręce. Przed wyjściem z domu zmierz temperaturę, jak masz powyżej 37 st. zostań w domu. Absolutnie nie powinny przychodzić osoby na kwarantannie, które miały kontakt z chorymi lub które mają jakiekolwiek objawy przeziębieniowe!"

ZOBACZ TEŻ: STRAJK KOBIET w Łodzi. Te ZDJĘCIA z protestów PRZEJDĄ DO HISTORII! Niezwykłe kadry! [GALERIA]

Nasi Partnerzy polecają