Łódzkie galerie handlowe szykują się do otwarcia! Rząd luzuje obostrzenia. Jakie jeszcze zmiany?

2021-01-28 14:05
Łódzkie galerie handlowe szykują się do otwarcia! Rząd luzuje obostrzenia. Jakie jeszcze zmiany?
Autor: pixabay.com, CC0 fot. webandi

Otwarcie galerii handlowych to moment, na który przedsiębiorcy długo czekali. Dziś (28.01.2021) rząd poinformował o luzowaniu obostrzeń. Wciąż jednak nie ma mowy o całkowitym zdjęciu lockdownu. Od kiedy będą otwarte galerie handlowe w Łodzi? Jakie jeszcze szykują się zmiany i od kiedy?

Podczas dzisiejszej konferencji ministerstwa zdrowia poinformowano o stopniowym luzowaniu obostrzeń. Działalność mogą wznowić muzea i galerie sztuki - oczywiście w rygorze sanitarnym, czyli z uwzględnieniem przepisów dotyczących zakrywania nosa i ust, dezynfekcji rąk czy też liczby osób, mogących uczestniczących w stacjonarnych formach aktywności.

CZYTAJ: W Łodzi produkowana będzie medyczna marihuana! Potrzebni będą ludzie do pracy!

Rząd ogłosił również, kiedy nastąpi otwarcie galerii handlowych. Zgodnie z decyzją, galerie handlowe mają być otwarte od 1 lutego 2021 r. Oznacza to, że sklepy będą mogły funkcjonować w pełnym zakresie. Nie dotyczy to jednak znajdujących się w centrach handlowych restauracji. Te, podobnie jak dotychczas, mogą świadczyć usługi tylko na wynos i w dowozie (wstępnie do 14 lutego).

Istotną zmianą jest również zniesienie godzin dla seniora, co ma nastąpić również w najbliższy poniedziałek (1.02).

Lockdown w Polsce. Zniesienie obostrzeń - co z resztą branż?

  •  Szkoły w większości zamknięte. W kwestii nauczania sytuacja pozostaje bez zmian: stacjonarne nauczanie obowiązuje tylko w klasach 1-3 w szkołach podstawowych, na pozostałych poziomach nauczania nadal obowiązuje edukacja zdalna.
  •  Do 14 lutego utrzymane są dotychczasowe obostrzenia dotyczące, zarówno restauracji, jak i pubów, hoteli, obiektów sportowych czy stoków.
  •  hotele pozostają zamknięte (wyjątkiem są m.in. hotele pracownicze oraz te, w których zakwaterowani są medycy).

Kolejne decyzje w sprawie obostrzeń mają zostać ogłoszone za 2 tygodnie.

To koniec lockdownu, bo Polacy sami go znieśli. Rząd już w Polsce nie rządzi. Komentarz Adama Federa [WIDEO].
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE