Łódź NAJCZYSTSZYM MIASTEM w Polsce? Będziecie zaskoczeni wynikami tych badań!

i

Autor: BE /archiwum

Łódź NAJCZYSTSZYM MIASTEM w Polsce? Będziecie zaskoczeni wynikami tych badań!

2021-01-27 14:36

Wyniki badań przeprowadzonych przez zespół PSG Polska we współpracy z Centrum Badań Mikrobiologicznych i Autoszczepionek z Krakowa mówią, że Łódź jest najczystszym miastem spośród innych 10. dużych miast w Polsce. Szczególnie czysta okazała się... łódzka komunikacja miejska, w której jest najmniej bakterii.

W badaniu czystości pod lupę wzięto takie miejsca, urządzenia i przedmioty powszechnego użytku jak: galerie handlowe, bankomaty, wózki sklepowe, komunikację miejską i dworce PKP. Eksperci sprawdzali, ile bakterii znajduje się m.in. na przyciskach, klamkach czy poręczach.

CZYTAJ: W Łodzi produkowana będzie medyczna marihuana! Potrzebni będą ludzie do pracy!

Spośród dziesięciu największych miast, w jakich przeprowadzono badanie, Łódź znalazła się na pierwszym miejscu w ogólnym podsumowaniu (ogółem 1470 bakterii). Jak się okazało, najlepiej wypadła łódzka komunikacja miejska, gdzie bakterii było najmniej - tylko 30. Dla porównania, w poznańskich autobusach i tramwajach znaleziono ich 5000!

Łódź NAJCZYSTSZYM MIASTEM w Polsce?

i

Autor: mat. prasowe

W pierwszej trójce miast znaleźliśmy się również pod względem czystości bankomatów, galerii handlowych i wózków sklepowych. Poza podium, bo dopiero na siódmym miejscu, znalazła się Łódź w kategorii czystości na dworcach PKP.

Najgorzej w rankingu czystości wypadły: Poznań, Katowice czy Gdańsk.

A Wy, co sądzicie o tym rankingu?

Tak łata się dziury w Łodzi!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany