W Łodzi produkowana będzie medyczna marihuana! Pojawi się kilkadziesiąt miejsc pracy

i

Autor: CanPoland SA /mat. prasowe

W Łodzi produkowana będzie medyczna marihuana! Potrzebni będą ludzie do pracy!

2021-01-27 8:22

W Łodzi ma ruszyć produkcja medycznej marihuany. Obecnie trwają testy maszyny do produkcji surowców. Wkrótce ma zostać uruchomiony zakład. Wraz z rozwojem firmy, pojawić ma się kilkadziesiąt nowych miejsc pracy. W związku z ambitną strategią rozwoju spółka planuje pozyskanie dodatkowego finansowania. Najpierw formie w crowdfundingu inwestycyjnego, a później przez emisję akcji na New Connect GPW.

Firma zaprojektowała i kończy przygotowanie unikalnej w skali międzynarodowej, hybrydowej maszyny do wytwarzania medycznej marihuany, która jest w stanie produkować surowce farmaceutyczne zarówno w postaci kwiatów, jak i olejów. Ma podpisane 3 umowy dostaw surowca z UE, Kanady i Afryki. Linia produkcyjna będzie instalowana w marcu tego roku.

- Obecnie jesteśmy w fazie testów. Projektowana była przez rok i do tej pory wartość naszych inwestycji w maszyny wyniosła około 3 mln zł. Te nakłady nam się zwracają, bo dzięki zastosowanym innowacjom w ramach jednego ciągu technologicznego będziemy w stanie produkować surowce nie tylko z kwiatów, ale także w formie olejów – powiedział Bartłomiej Wasilewski, prezes zarządu i współzałożyciel CanPoland SA.

Naleśnikami z marihuaną nakarmił mamę chorą na raka

Firma zatrudnia dzisiaj w Łodzi około 30 osób. W związku z rozwojem, w niedługim czasie, planowane jest pozyskanie dodatkowych 70 pracowników. Ze względu na charakter produkcji, kadra musi być odpowiednio wykwalifikowana.

Pierwsze produkty lecznicze firmy z Łodzi mają trafić do aptek w trzecim kwartale tego roku.

Już niebawem ruszy kampania crowdinvestingowa na platformie Crowdway.pl, w której trakcie każdy będzie mógł zainwestować w CanPoland SA, zanim jeszcze spółka zadebiutuje na rynku NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Znajomość tych pojęć to w XXI wieku wręcz obowiązek! Ogarniasz chociaż połowę?

Pytanie 1 z 15
Określenie "vaping" oznacza...