Strażniczki w porę dostrzegły zagrożenie

Maleństwo cudem ocalone przed śmiercią! "Mama biegała spanikowana dookoła" [ZDJĘCIA]

2024-03-26 17:43

Mała wiewiórka została uratowana przed śmiercią przez Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi. Strażniczki zobaczyły, jak zwierzątko leży nieruchomo pod drzewem, a jego mama "biega spanikowana dookoła". Wiewiórka została zabrana do radiowozu, gdzie po ogrzaniu zaczęła się w końcu ruszać. Ostatecznie trafiła do inkubatora Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łodzi.

Łódź. Mała wiewiórka ocalona przed śmiercią

Funkcjonariuszki Animal Patrolu Straży Miejskiej w Łodzi uratowały na ul. Zbiorczej małą wiewiórkę. Zwierzątku groziła śmierć, bo leżało bez ruchu pod drzewem, a jego mama nie potrafiła mu pomoc, bo z relacji strażniczek wynikało, że "biegała spanikowana dookoła". Gdy kobieta zabrały jej dziecko do samochodu i ogrzały, wiewiórka zaczęła się ruszać. Została przewieziona do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łodzi i umieszczona w inkubatorze.

Interwencja Animal Patrolu w Łodzi wzbudziła niemałe zainteresowanie mieszkańców, którzy od tamtej pory trzymają kciuki za wiewiórkę. Prawie tysiąc z nich postanowiło zareagować na facebookowy post informujący o perypetiach rodziny zwierzątek.

Dalsza część tekstu poniżej.

Koziołek Gabryś pogryziony przez inne zwierzęta

Szkoda, że nie można było mamy zabrać, by się nie martwiła o maluszka 🥹 - napisała jedna z internautek.